Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chrome po zmianie sprzętu na nowym systemie u mnie w 100% zachowuje personalizacje wszystkich stron jakim pozwalam na ciasteczka czy zachowanie ustawień i haseł, a to po pięciu latach od pierwszej instalacji win10 i kilka dni temu robiłem drugą instalacje.
    W takim razie zaryzykuję i zbuduję w zasadzie nowego kompa z kopią cache, ciasteczek i kopii przeglądarki.

    Czy taki zestaw warto jakoś zmienić/ulepszyć:

    Intel Core i9-9900K
    Gigabyte Z390 AORUS MASTER
    Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
    SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (na OS)

    Do tego oczywiscie reszta z posiadanego juz kompa.

    Pytanie 1, czy wejdzie to w moja obudowę full tower Lian Li, czy lepiej kupić do tego Be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV. 2. Dodam, ze wcale nie zalezy mi na swiecidelkach na wiatraczkach, ramach i innych bzdetach.
    Pytanie 2. Czy kupić chlodzenie wodne, jakiegos krakena? Czy zwykle powietrzne wystarczy przy ustawieniu 5MHz na kazdym rdzeniu. Nie mam absolutnie doswiadczenia z chlodzieniem wodnym. Bezpieczne to?

    To co powyzej + ewentualna obudowa mam za 5690zl.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To co podałeś to wychodzi ~4800zł jak coś.
    Nie wiem czy pchałbym się teraz w intela i to jeszcze przed premierą ZEN2, może R9 3800x będzie fajny, nie wiem ale jakos tak mam do intela pewien dystans od jakiegoś czasu, do tego kosmiczne ceny płyt głównych, które nadają się do kręcenia ich procesorów, w AMD za połowę ceny masz wypasione płyty do kręcenia.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...nie wiem ale jakos tak mam do intela pewien dystans od jakiegoś czasu, do tego kosmiczne ceny płyt głównych, które nadają się do kręcenia ich procesorów, w AMD za połowę ceny masz wypasione płyty do kręcenia.
    @koesh, no nie wiem..., nie szedłbym na takie kompromisy, to prawie jakby wybrać BenQ/Dell zamiast Eizo/Nec (żart oczywiście)

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To co podałeś to wychodzi ~4800zł jak coś.
    serio? razem z obudowa? podaj prosze link
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez obudowy, obudowę chcesz kupić za 1000zł ? no to wtedy tak wyjdzie jak podałeś.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-05-2019 o 00:33

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bez obudowy, ceneo np x-kom czy morele itp, czyli z obudową ~5050zł ?
    no wlasnie nie, bo sama obudowa to jakies 980zl brutto. Jesli masz jakies inne opcje na cene tej obudowy 250zl to daj mi tu znac.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Musisz wydać tysiąc na obudowę, nie możesz kupić jakiejś za 200zł ? pytam bo nie wiem o co chodzi.

  8. #18

    Domyślnie

    @koesh obudowe wybralem jaka wybralem. pytalem tez czy wszystko sie pomiesci w mojej dotychczasowej obudowie. wtedy nie wydam ani zlotowki.

    czy ktos poradzi w kwestii chlodzenia?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam twoje obudowy ale to przecież proste zmierzyć i sprawdzić czy jest pod ATX pełne i czy chłodzenie wcisniesz, chłodzenie bierz Dark Rock Pro4 albo lepiej Noctua NH-D15s, styknie do kręcenia tego intela.

  10. #20

    Domyślnie Nowy komp z jednym ale i czy warto

    jak dla mnie przerzucenie wszystkiego na SSD ma sens, pod jednym warunkiem - jesli Cie stac na to.
    sam chetnie wyzbylbym sie wszystkich klasycznych dyskow i wsadzil same SSD, ale musialbym nerke sprzedac

    ja sobie zostawilem wszystkie bazy i tempy z lightrooma i capture NX2 bo tylko takich uzywam na SSD i powiem ci, ze smiga to ladnie.
    jak w NX2 odpale 5-10 zdjec, to przerabia bez zajakniecia, jedynie procek skacze na 100
    to samo w lightroomie.
    wczesniej mialem tempy i bazy tych programow w ogole na innym HDD, zeby systemowy klasyczny HDD odciazyc, ale wiele to nie dawalo.

    z drugiej strony, to takie moje gdybanie, bo u mnie i tempy i system na SSD.

    moze sie ktos wypowie kto ma system na HDD a tempy na SSD.
    choc przewaznie jest odwrotnie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy komp: Aple czy Standard
    By wilk325 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 16:37
  2. Nowy komp i problem z siecią
    By Michal_C in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 11:12
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. nowy komp czy modernizacja?
    By Franeq in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 19:18
  5. Nowy komp :)
    By stig in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-09-2006, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •