Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam,
    Może nikkor 10-20? Szeroko, tanio i ma stabilizację? Z d7500 wszystko działa. Ze starszych - N10-24, starszy, obrazek rewelacja, ale znacznie droższy i nie ma stabilizacji.
    pozdrowienia!
    Dzięki, zastanawiam się nad jakąś stałką 20, ponieważ najczęściej ją wykorzystuję - ogniskową

  2. #42

    Domyślnie

    Na dx 20mm to dość wąsko... Jest fx-owy 20/1.8 - b. dobry ale drogi. Jest też stara (śrubokręt) stałka N20/2.8,ale podobno taka sobie. Jak nie boisz się manualnego ostrzenia, to może Samyang 14.28? Manualny jest w dobrej kasie, ale walka z rybą to moment, więc manual raczej się nie nada. Jak chcesz dynamiczne ujęcia (np. jakiś wyskok nad wodę, podbieranie, itp.) to szybki af też się przyda.

    Albo- jak Ci wystarczy 20mm u dołu, to weź jakikolwiek spacerzoom pod dx - one mają zakres od 16,17 lub 18mm na dole, więc szerokości wystarczy Ci spokojnie. Podobno najlepszy teraz jest nikkor 16-80, ale drogi jak diabli, ze starszych to nikkor 18-105 (używka za grosze). Co do ich realnego używania się nie wypowiem, bo nie miałem. Ale mają stabilizację. Tamron 17-50vr raczej słaby (miałem kiedyś).

    Chyba że planujesz przejść na fx, to wtedy któryś z tych powyższych.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Na dx 20mm to dość wąsko... Jest fx-owy 20/1.8 - b. dobry ale drogi. Jest też stara (śrubokręt) stałka N20/2.8,ale podobno taka sobie. Jak nie boisz się manualnego ostrzenia, to może Samyang 14.28? Manualny jest w dobrej kasie, ale walka z rybą to moment, więc manual raczej się nie nada. Jak chcesz dynamiczne ujęcia (np. jakiś wyskok nad wodę, podbieranie, itp.) to szybki af też się przyda.

    Albo- jak Ci wystarczy 20mm u dołu, to weź jakikolwiek spacerzoom pod dx - one mają zakres od 16,17 lub 18mm na dole, więc szerokości wystarczy Ci spokojnie. Podobno najlepszy teraz jest nikkor 16-80, ale drogi jak diabli, ze starszych to nikkor 18-105 (używka za grosze). Co do ich realnego używania się nie wypowiem, bo nie miałem. Ale mają stabilizację. Tamron 17-50vr raczej słaby (miałem kiedyś).

    Chyba że planujesz przejść na fx, to wtedy któryś z tych powyższych.
    pozdrowienia!
    Bardzo dziękuję, ale
    manual odpada, z różnych przyczyn, czasami autoportet, a innym razem oddaje w drugie ręce aparat. Do "latających ryb" mam 70-300 i generalnie jestem zadowolony. Obecnie robię kitowym 18-55, a chciałbym lepiej i ładniej
    Generalnie jak sprawdziłem foty, to głównie wychodzi mi ogniskowa 20, a na FX raczej nie przejdę, już samo moje hobby generuje już sporo wydatków
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Kup sobie Sigmę 18-35 Art, będzie ładny obrazek i zakres w sam raz. Stabilizacja jest raczej zbędna. Ostatecznie jak ma być taniej, to Sigma 17-50 2.8, będzie nawet stabilizacja.

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kup sobie Sigmę 18-35 Art, będzie ładny obrazek i zakres w sam raz. Stabilizacja jest raczej zbędna. Ostatecznie jak ma być taniej, to Sigma 17-50 2.8, będzie nawet stabilizacja.
    Bardzo Wam dziękuję za pomoc, wstępnie wybrałem Sigmę 18-35 Art - będę musiał mniej przynęt kupić xD , trochę martwi mnie brak stabilizacji, ale myślę, że dam radę
    Tym bardziej, że część moich fot trafia do katalogu.
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    takie zdjecie możesz zrobić kazdym obiektywem szerokokatnym, moze byc rowniez manualny.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-04-2019, 23:01
  2. Obiektyw szerokokątny dla DX
    By Slimak21 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 04-01-2019, 11:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:21
  4. Obiektyw szerokokątny
    By BagdeMagus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 14:39
  5. Obiektyw szerokokątny
    By kochamgory in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •