Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Przepraszam że skomplikowałem ci proste rozumienie fotografii. Kiedyś może zauważysz różnicę między 16 mm na standardowym zoomie dx a 16 mm uwa. Jeśli nie, to nie przejmuj się, ważne że zdjęcia się podobają.
    Zasadniczo w poważaniu mam wasze sprzeczki, ale to mnie zaintrygowało.
    Czy ktoś mógłby udowodnić tą różnicę?
    Ten sam kadr z bliskiej odległości (bo chyba o to chodzi) z zoomu standard i szeroki na np. 17-18mm.
    Cholernie jestem ciekawy efektu.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Przepraszam że skomplikowałem ci proste rozumienie fotografii. Kiedyś może zauważysz różnicę między 16 mm na standardowym zoomie dx a 16 mm uwa. Jeśli nie, to nie przejmuj się, ważne że zdjęcia się podobają.
    16mm w N16-85 to to samo co 16mm z Sigmy10-20mm. W obrebie jednej matrycy ofc.
    Nie rozumiesz totalnych podstaw.
    I mi juz sie nie chce po raz kolejny tlumaczyc ci ze 2+2=4.

    Tworzysz sobie cos, co niekoniecznie jest zgodne ze stanem faktycznym.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23

    Domyślnie

    @Nbogdan
    E tam, zaraz sprzeczki. Kolega Krzysztof wie lepiej, wiadomo
    Po prostu zauważyłem, właśnie na przykładzie S10-20, że kadry na 20 mm wyglądają gorzej niż z S17-50 na podobnym kącie (ulica, ludzie, itp). Obrazek jest dla mnie po prostu inny a zniekształcenia perspektywy większe. Widać to zwłaszcza przy filmowaniu. Nie mam uwa i standardu pokrywających ten sam kąt (wbrew temu, co przypisał mi Krzysztof ), nie bardzo mogę to pokazać. Od dawna staram się nie nadużywać uwa (zwłaszcza w scenach z ludźmi), mimo, że ogólnie lubię, więc nie znajdę za bardzo przykładów.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Nbogdan
    E tam, zaraz sprzeczki. Kolega Krzysztof wie lepiej, wiadomo
    Jakos tak mam ze jak widze bzdet i kogos uparcie twierdzacego ze to jest poprawne. To musze zareagowac. Z troski o to forum i jego poziom merytoryczny.


    Nie mam uwa i standardu pokrywających ten sam kąt (wbrew temu, co przypisał mi Krzysztof ), nie bardzo mogę to pokazać(...)
    Przepraszam, gdzie tak pisalem? Moge prosic o cytat. Bo chyba znowu sobie cos tworzysz. Ze niby ci zarzucam ze nie masz UWA?. Wiesz nie musisz go miec, wystarczy ze kiedys uzywales.



    Widzisz, z calym szacunkiem, nalezysz do ludzi ktorzy nie przyjmuja faktow. Zamiast tego jakies usmieszki, docinki, szukanie poklasku u innych. A moglbys sie skupic na argumentach, to wtedy mialbys szanse na wyjscie z bledu badz zdobycie nowej wiedzy.

    Prosze, taka specjalna i oficjalna stronka Nikona pokazujaca katy widzenia obiektywow. Co tam pisza zaraz na wstepie, a to; Pole widzenia obiektywu zależy od ogniskowej. Ofc pamietajmy zeby porownanie bylo na jednej matrycy, bo crop DX obcina. Ale to chyba oczywistosc.
    https://www.nikon.pl/pl_PL/learn_exp...simulator.page

    Wybierz sobie np Nikona D750 i podepnij do niego wirtualnie 14-24 a potem 16-35. Ustaw je na 16mm badz 24mm i zobacz co sie dzieje. Ten sam kadr, ten sam kat widzenia. Mozesz tez wziasc ultra szeroki 14-24 ustawic go na 24mm a potem ustawic na 24mm 24-120. Nadal to samo.
    Potem mozesz wziasc np D500 i podpiac do niego te same obiektywy (pamietaj o cropie matrycy) i co mamy na 16mm w obu obiektywach-to samo. Co mamy na 24mm w obu obiektywach-to samo.
    Eureka

    Mam nadzieje, ze to przeczytales, pobawiles sie na stronie i cos ci to dalo.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-05-2019 o 20:42
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #25

    Domyślnie

    Bla, bla, bla. Nie szkoda ci czasu na wypisywanie takich mądrości? Nie zauważyłeś, że nie do ciebie była adresowana moja odpowiedź?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jakos tak mam ze jak widze bzdet i kogos uparcie twierdzacego ze to jest poprawne. To musze zareagowac. Z troski o to forum i jego poziom merytoryczny.
    To teraz siedź mocno, żebyś nie spadł z krzesła... Ten sam kadr, ta sama odległość, aparat na statywie, ogniskowa 35 z czterech szkieł - Nikkora 17-55 2.8, Sigmy 17-50 2.8, Nikkora 35 1.8 DX i Tamrona 28-75 2.8...









    Nie pamiętam już który jest który... Niby to samo, a jednak każdy ma inne centrum i inne zniekształcenia na bokach. Chyba właśnie o to chodzi koledze, a Ty tego zrozumieć nie możesz. Mógłbym zrobić szybkie zestawienie Nikkora 12-24 i Sigmy 17-50 dla pokrywających się ogniskowych, ale trochę nie mam na to czasu. Wyjdzie, że N12-24 ma w rogach większe zniekształcenia. To też są fakty i łatwo to sobie sprawdzić. Mógłbym na przykład strzelić kadr na 24 mm z Nikkora 12-24, Sigmy 17-50, Sigmy 24-35 i Sigmy 24 1.4 i zobaczyłbyś, że podobnie to wyglądają tylko obrazki z tych dwóch ostatnich, przy czym ten z 24 Art jest najlepszy zarówno w centrum jak i na brzegach, choć jeszcze 24-35 miażdży pozostałych bardzo wyraźnie

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki. A teraz wyobraźmy sobie, gdyby zamiast aparatu podstawić twarz. Gdybyś zrobił to samo zdjęcie z Nikkora 12-24 i Sigmy 17-50, np. na 18 mm, jeśli znajdziesz chwilę czasu, rozciągnięcie będzie jeszcze inne.

  8. #28

    Domyślnie

    Kurde, ja poluję na „okazję” zakupu S 10-20, ale jeszcze się nie nadarzyła
    Jak będę miał, to sobie sprawdzę, a póki co trzeba się posiłkować mądrością internetöw.
    Problem opisany jest tu: https://www.optyczne.pl/33.6-Test_ob...Dystorsja.html
    Linie proste są, ale perspektywa jest „dziwna”.
    Przypuszczam, że efekt maleje wraz zwydłużaniem ogniskowej, stąd porównanie na 17-18 mm sporo by wyjaśniło.
    Na pewno przy filmowaniu efekt jest bardziej zauważalny ze względu na ruch.

    Patrzcie, a autor wątku chciał tylko selfika z rybką
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Patrzcie, a autor wątku chciał tylko selfika z rybką
    Do selfika z rybką, to najlepiej rybkę I ryba będzie większa i krajobraz pełniejszy... A właśnie, ogniskowa 8 mm w rybie Samyanga i ogniskowa 8 mm w Sigmie 8-16... Takie same? @krzysztofz24

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bla, bla, bla. Nie szkoda ci czasu na wypisywanie takich mądrości? Nie zauważyłeś, że nie do ciebie była adresowana moja odpowiedź?
    Daje ci oficjalna strone Nikona. A ty odpowadasz bla, bla, bla. Pewnie klamia, spisek.
    Jakby ci dac cytat z wikipedi to tez bys pewnie odpowiedzial bla, bla, bla.

    Wybacz, ale koncze dyskusje z toba, bo po prostu twoje wpisy w tym watku to brednie trzy po trzy.


    @madebyzosiek
    Pisalem o tym mowiac o ogniskowych (mam nadziej ze przeczytales watek a nie tylko jeden moj wpis) ze ta sama ogniskowa, moze dac minimalnie rozne katy widzenia. Moze ale nie musi. Np "standard 50mm" na FX czy na klatce filmu z mocowaniem Nikon F, moze (ale nie musi) dac rozne katy widzenia.
    Np inaczej bedzie obrazowal powiedzmy Helios a inaczej Nikor czy Sigma. Ale to sa kosmetyczne wrecz roznice, na poziomie kilku stopni najczesciej. I jeszcze raz podkresle, ze te roznice moga wystapic ale nie musza. To zalezy od konstrukcji szkla, wielu aspektow.
    To juz jest takie dzielenie wlosa na czworo.
    Twoje zdjecia dokladnie to pokazuja. Minimalne, ledwie widoczne i kosmetyczne niemal roznice.
    To jest praktycznie ten sam kadr, roznice sa ledwie zauwazalne.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-04-2019, 23:01
  2. Obiektyw szerokokątny dla DX
    By Slimak21 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 04-01-2019, 11:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:21
  4. Obiektyw szerokokątny
    By BagdeMagus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 14:39
  5. Obiektyw szerokokątny
    By kochamgory in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •