Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Temat był wałkowany. W skrócie, nie ma to znaczenia, możesz robić wszystko z włączoną stabilizacją. Widać, że nie miałeś żadnego af-p, nie wiesz, jak działa w tych szkłach VR, stąd powielasz takie internetowe mądrości.
    Po czym wnioskujesz ze nie mam badz nie mialem? Po stopce ktorej nie zmienialem od 8 lat chyba? Przedstawilem swoje zdanie. Mnie wnerwia ze nie moge wylaczyc VR. Bo ja ogolnie rzadko uzywam VR. Takie sa moje preferencje.
    Przeciez napisalem w cytowanym przez ciebie moim poscie "mnie".


    No właśnie, "po co dluzej jak juz ma dluzej"?
    A tutaj czego nie rozumiesz? Jest tak ogolna prawda (zwracam uwage na slowo ogolna, czyli sa wyjatki) Ale przewaznie najlepsze optycznie sa stalki, potem zoomy o malej krotnosci a potem wszelkie megazoomy.
    Zreszta bardziej logiczne i sensowne jest skompletowac sobie kilka szkiel pokrywajacych dany zakres. Niz miec szkla, ktore dubluja swoje zakresy. Po co?
    10-20 plus 28-300 daje szerszy zakres niz 18-140 plus 28-300. No ale ty widocznie wolisz miec mniejszy zakres w szklach i zeby sie dublowal.

    Widziałeś kiedyś zdjęcia ludzi z szerokiego kąta z bliska? No fakt, można twórczo wykorzystać. Szczupak będzie wyglądał jeszcze bardziej imponująco.
    To, że kolega chce zapłacić do 600 zł, to co tam, dołoży tysiąc do nowej S10-20 dla twórczego efektu
    Malo tego ze widzialem takie zdjecia, to jeszcze je robilem. Jedna z zalet szerokiego kata jest tworcze wykorzystanie dynamicznej perspektywy. Wiec nie szydz z czegos co mozna tworczo wykorzystac a czego chyba nie rozumiesz. Mozna np umiejetnie wydluzyc nogi modelkom, mozna zrobic zdjecie samochodu zeby podkreslic ksztalt jego karoseri, mozna zrobic zdjecie tancerzy wirujacych w tancu. I teraz uwaga (skoncentruj sie ) mozna np zrobic zdjecie gdzie wedkarz (umieszczony posrodku kadru-czyli postac ludzka nie bedzie znieksztalcona) trzyma wielkiego szczupaka i przybliza jego otwarta paszcze do fotografujacego.
    To dzieki dynamicznej perspektywie bardzo fajnie to wyjdzie z taka wielka paszcza szczupaka. Nie do podrobienia w photoshopie badz uzyskania zwyklym, nie szerokim szklem.
    Ja bym osobiscie jako wedkarz chcial miec taka fote. A potem moge bez problemu ustawic 18-20mm i zrobic zdjecie czysto dokumentacyjne. Tylko mysle, ze to pierwsze zdjecie wieksza furore by zrobilo wsrod widzow, lub kolegow wedkarzy.

    Co do ceny, to nie czytaj wybiorczo tylko w calosci. Bo pisalem o uzywanej i starszej wersji Sigmy 10-20mm, ktora mozna miec za 700-800zl spokojnie.
    I tak szeroki kat, mozna uzyc dla tworczego efektu.



    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie ma co się denerwować. On jest wybitnym specjalistą od trollowania. Na forum pełno tych jego "mądrości".
    I piosze to ktos kto w watku o Z-etkach przy dyskusji o AF doradza innym zapoananie sie z instrukcja jako recepta na wszystko. A poproszony o wskazanie co ma konkretnie na mysli, jakie ustawienia. To jak ty odpowiedziales dokladnie? Jakos; nauczcie sie czytac instrukcje a ja nic nie bede pokazywal bo wiedza kosztuje, nie ma nic za darmo.
    A potem jak wstawiles zdjecia majace potwierdzic twoje "madrosci", to okazalo sie ze jednak nie potwierdzaja, pare osob je skrytykowalo. A ty je na fochu zdjales
    Hahah i taki ktos mi pisze o trollowaniu. Ty moglbys uczyc trollowania.


    P.S Do obu Panow. Jakie to jest slabe i zalosne. Ze jak sie kiedys z kims weszelo w dyskusje i bylo na roznych stanowiskach, to poznie jsie chodzi po forum za oponenetem i szuka sposobnosci na wbicie mu szpili.
    Z jednej strony wspolczuje, ale tezz dostarczacie troche rozrywki
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    Wiesz. Dyskusja, to jest rozmowa osób, które coś wiedzą na temat, o którym dyskutują. W twoim przypadku jest to dość wątpliwe założenie, bo nawet nie potrafisz przeczytać i zrozumieć zadanego w prosty sposób pytania. Czyli to raczej nie jest dyskusja. Co najwyżej bicie piany.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Wiesz. Dyskusja, to jest rozmowa osób, które coś wiedzą na temat, o którym dyskutują. W twoim przypadku jest to dość wątpliwe założenie, bo nawet nie potrafisz przeczytać i zrozumieć zadanego w prosty sposób pytania. Czyli to raczej nie jest dyskusja. Co najwyżej bicie piany.
    Ale o czym ty piszesz. Czy ty mi jakies pytanie tu zadales?
    Odpowiedzialem na twoj wpis. A autorowi wczesniej i nadal podtrzymuje to co napisalem.
    Sigma 10-20, starsza wersja uzywka bedzie tu najlepszym wyborem. Da mozliwosc kreatywnej zabawy bardzo szerokim katem, da mozliwosc zrobienia zdjec stricte dokumentacyjnych. Najlepiej uzupelni zakres szkiel/szkla autora.

    Masz widze maniere zarzucania rozmowcom braku zrozumienia widze.
    Brak zrozumienia pytania, brak zrozumienia instrukcji.

    P.s Chcialem tak niesmialo zuwazyc, ze nie odpowiedziales autorowi na pytanie.
    Nie udzieliles sie merytorycznie w temacie tego watku.
    Odpisales chyba tylko po to zeby mi cos zarzucic.
    Tak mysle, ze to wlasnie ty niestety bijesz piane.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-05-2019 o 16:24
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Skoro uważasz, że uwa można zrobić na 10 mm zdjęcie, które będzie miało "tworcze wykorzystanie dynamicznej perspektywy" a potem tym samym szkłem na 20 mm zdjęcie dokumentacyjne (tak samo jak standardem, tak to odczytuję) to faktycznie nie bardzo jest o czym dyskutować. Każdy ma inny próg akceptowania zniekształceń perspektywy. Twoje modelki pewnie są zadowolone z długich nóg, które potrafisz wyczarować uwa na DX i niech tak zostanie.

    Ps. Skoro wywołałeś. Miałem S10-20/4.5-5.6 Z D7200. Szkło stare, ale broni się jeszcze do krajobrazów, gdzie można przymknąć i wykadrować, owszem. Jednak boki i rogi ma słabe bez przymykania. Do matrycy 24 Mpix nie polecam (btw za 700 zł przyzwoitego egzemplarza nie widziałem). Na marginesie, nowy NIKKOR 10-20 kosztuje (a nie "można mieć spokojnie") 1,1k, bo jest cashback na niego, no ale przecież jest "niekompatybilny" .

    Pps. Twojej stopki nawet nie widziałem. Wniosek na podstawie dziwnych opinii o af-p, myślę, że po prostu nie wiesz jak działa w tych szkłach VR.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Skoro uważasz, że uwa można zrobić na 10 mm zdjęcie, które będzie miało "tworcze wykorzystanie dynamicznej perspektywy" a potem tym samym szkłem na 20 mm zdjęcie dokumentacyjne (tak samo jak standardem, tak to odczytuję) .
    Tak, Sigma 10-20 mozna zrobic zdjecie na 10mm z wykorzystaniem dynamicznej perspektywy. I co za tym idzie pobawic sie znieksztalceniami szerokiego kata.
    A potem mozna ustawic je na 18-20mm i zrobic takie same zdjecie dokumentacyjne jak na 18-55, 18-105, 18-140 ustawionymi na 18-20mm.
    Jaki standard, co ty wymyslasz. Autor pytal o szersze szklo bo najszersze co ma to 28mm. Padly propozycje 18-55 itp. I ja tez o tym pisalem, ale zaproponowalem tez jakis porzadny szeroki kat, czyli np 10-20mm. Czemu, to juz kilkakrotnie pisalem.

    Reszty twojego wpisu juz nie chce mi sie mowiwc szczerze komentowac.
    Bo lekko jest bez sensu.
    Bo ja nie widze problemu w lekkim przymknieciu szerokiego kata. Bo i tak mozna sobie pozwolic na krotkie czasy przy takiej ogniskowej. A 10mm i okolice to raczej nie sprzyja bokehowi i malej GO nawet jak sie nie przymknie. Takze chyba sie troche zapetliles, albo brak wiedzy na pewne tematy fotograficzne.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-05-2019 o 17:29
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #16

    Domyślnie

    A potem mozna ustawic je na 18-20mm i zrobic takie same zdjecie dokumentacyjne jak na 18-55, 18-105, 18-140 ustawionymi na 18-20mm.
    No comment.


    Ps. Tak się przyjęło https://www.google.pl/search?ei=HILd...30.9NvqS5gZFb4
    Nie ja wymyśliłem niestety.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No comment.
    .
    Znaczy zaprzeczasz ze Sigma 10-20mm ustawiona na 20mm da taki sam kadr jak 18-55 ustawione na 20mm?
    Troche elementarny brak wiedzy o podstawach.

    Bo da taki sam obraz. Tylko juz nie chce ci komplikowac (czegos co chyba niestety nie rozumiesz) ale bardziej miarodajne jest podawanie katow widzenia danego obiektywu w stopniach.
    Bo moze byc tych kilka stopni roznicy w rejestrowanym obrazie na tej samej ogniskowej na roznych szklach.
    Ale ogolnie mozna przyjac ze 18mm na danej matrycy to 18mm, niezaleznie na jakim szkle to bedzie ustawione.

    P.s A autor po prostu pytal o cos szerokiego. Niekoniecznie "standardowy zoom".
    To pojecie to mozna zreszta troche rozciagac jak guma od majtek.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-05-2019 o 17:50
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli obraz sprowadzasz do kąta to da taki sam. Jeśli patrzysz na zniekształcenia, po prostu sam spróbuj.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli obraz sprowadzasz do kąta to da taki sam. Jeśli patrzysz na zniekształcenia, po prostu sam spróbuj.
    Ale co mam sprobowac? Ja bardzo czesto uzywam szerokiego kata.
    To jeszcze raz.
    Wezmy np 16mm. To 16mm ustawione na N16-85 da taki sam kadr i takie same "znieksztalcenia szerokiego kata" jak 16mm ustawione na Sigmie 10-20.
    I koniec.
    I ponownie nie chce ci komplikowac. Bo jedno szklo moze dawac na jakiejs ogniskowej lekka beczke a inne na tej ogniskowej lekka poduszke.
    Ale to sa wady optyczne obiektywu.
    Dynamiczna perspektywa wynikajaca z ogniskowej (czyli de facto katow widzenia) na danej matrycy to co innego.
    Posluchaj 16mm to 16mm.
    20mm to 20mm. Mniej wazne na jakim szkle.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 16-05-2019 o 18:42
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20

    Domyślnie

    Przepraszam że skomplikowałem ci proste rozumienie fotografii. Kiedyś może zauważysz różnicę między 16 mm na standardowym zoomie dx a 16 mm uwa. Jeśli nie, to nie przejmuj się, ważne że zdjęcia się podobają.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-04-2019, 23:01
  2. Obiektyw szerokokątny dla DX
    By Slimak21 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 04-01-2019, 11:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:21
  4. Obiektyw szerokokątny
    By BagdeMagus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 14:39
  5. Obiektyw szerokokątny
    By kochamgory in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •