Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    "Minimalna jakość zdjęć" dla każdego pewnie oznacza co innego. Nie moja branża, ale myślę, że nie każdy "ptasiarz" biega ze stałką 500,600 f4 i statywem/monopodem. Większość zadowala się nieco tańszym sprzętem.
    Czy ta "pięćsetka" PF ważąca tyle co najnowszy nikonowski 70-200 f2.8, a dająca, wg mnie, bardzo przyzwoity obrazek, nie nadaje się do podchodu? Jedynym problemem może być tu światło, ale i tak jest lepiej niż w przypadku zoomów ze światłem 6.3 na końcu.
    Mnie ten obiektyw bardzo zainteresował (choć wolałbym 600mm). Za miesiąc gruntowniej je przetestuję pod kątem lotniczego foto i porównam z moimi zoomami (S150-600 i N200-400VRII).
    Drobne nieporozumienie, nie pisałem o stałce tylko o ogniskowej więc co do "pięćsetki PF" jesteśmy zgodni, że może się nadawać. Z ogniskową do ptaków pierzastych i stalowych jest chyba podobnie częściej jest za krótka niż za długa. Natomiast odnośnie podparcia przy ptakach to wydaje mi się, że jest raczej regułą niż wyjątkiem. Wszystko zależy oczywiście od światła, ale najczęściej go brakuje, więc żeby nie poruszyć i nie zaszumić to pozostaje podeprzeć. Statyw z podchodu w lesie to raczej dla wyczynowców, a ja amator używam zazwyczaj monopod, ktory przy okazji ułatwia mi noszenie jako wygodna rączka do podtrzymywania zestawu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez aniazl Zobacz posta
    Dziekuje wszystkim za powiecony czas i pomoc Ja raczej z tych co czatuja na ptaki na spacerze lub w ogorodku hahah . Zdjecia robie dla siebie , aczkoliwiek zalezy mi na przyzwoitych efektach. Zamowilam Sigme 150 -600 ktora juz do mnie jedzie. Mam nadzieje , ze nie bedzie to az tak ciezkie i szerokie jak 200-500. Wkrotce podziele sie z Wami moimi wrazeniami na temat tego obiektywu . Pozdrawiam
    Też jestem ciekawy czy zauważysz różnicę w ciężarze tych obiektywów.
    Natomiast odnośnie ptaków w ogródku to myślę, że najefektywniej robić to z taniej przenośnej czatowni lub namiotu oraz statywu z głowicą filmową. Jeżeli dobrze ustawisz scenę i trochę podkarmisz to ptactwo to masz świetne miejsce do treningu, a kilogramów sprzętu nie musisz nigdzie nosić.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Wlasnie jestem po pierwszych zdjeciach nowym obiektywem. Jestem bardzo zadowolona z jakosci obrazka. Auto focus jak na moje potrzeby jest szybki. Co do roznicy z Nikonem 200-500 to dla mnie jest odczuwalna roznica . Sigma jest lzejsza i chudsza ze tak sie wyraze. Przekrecenie zooma jest sprawne, w nikorze musialam 3 razy przekrecic . Moze jak ktos ma duze dlonie to sobie poradzi z Nikonem. Obiektyw do najlzejszych nie nalezy ale spokojnie mozna nim fotografowac z reki , ewentulanie na statywie jak juz reka zmeczona. Jestem rowniez mile zaskoczona torba na obiektyw. Do Nikona dolaczona byl jakis worek. To takie moje pierwsze wrazenia. Dziekuje Wam za porady.

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Jaki plecak bedzie dobry aby pomiescic ten obiektyw przypiety do aparatu ?

  4. #24

    Domyślnie

    Możesz posłać przykładowe zdjęcia? Bardzo jestem ciekaw, a rozważam również kupno tego obiektywu

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniazl Zobacz posta
    Jaki plecak bedzie dobry aby pomiescic ten obiektyw przypiety do aparatu ?
    Dużą przestrzeń oferuje

    https://www.amazon.de/AmazonBasics-R...18-spons&psc=1

    Na pewno jakość użytych materiałów nie jest najwyższych lotów, ale walory użytkowe tego plecaka są moim zdaniem bardzo na tak.

  6. #26

    Domyślnie

    Jesteś pewny, że do tego plecaka z Amazon można zmieścić body z przypiętym obiektywem 150-600?

  7. #27

    Domyślnie

    Musiałabyś przymierzyć, ale powinien się zmieścić w Lowepro Whistler albo Flipside Trek, tylko jeden i drugi w wersji 450AW.

    P.S. Jak jesteś z Cze-wy możesz podjechać sobie do mnie i zobaczyć jak leży w tym drugim.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Phil Trum Zobacz posta
    Możesz posłać przykładowe zdjęcia? Bardzo jestem ciekaw, a rozważam również kupno tego obiektywu

    Hej , tak przesle zdjecia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak , jestem z Cze-wy , tylko aktualnie przebywam poza A czy Flipside 400 bylyby ok ? Mam okazje kupic za 250zl tylko ze przez neta .

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Proponuję poczytać trochę o sposobach fotografowania ptaków jeżeli chcesz się tym poważniej zająć.
    Możesz wskazać żródło takiego materiału.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 08:40
  2. Nikon b700 czy coś innego?
    By kiceck in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 22:57
  3. Jaki aparat wybrać? D90, czy coś innego?
    By sensibilite in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 21:59
  4. Nikon czy coś innego do 400zł ?
    By darko in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 10:20
  5. Nikon D300s, czy coś innego?
    By fotomagik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •