Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Akurat Sigma C jest lżejsza: 1930g vs 2300. Chyba, że cyfrowe mają błąd na stronie.
    C lżejsza, S cięższa.

  2. #12

    Domyślnie

    A może karnet na siłownię?
    Taniej, bez fotograficznego uszczerbku i z korzyścią dla zdrowia.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Akurat Sigma C jest lżejsza: 1930g vs 2300. Chyba, że cyfrowe mają błąd na stronie.
    Nie było doprecyzowane czy C czy S.

    Ale nie wydaje mi się żeby 370g a po zdjęciu mocowania statywowego nawet mniej, robiło wielką różnicę. Na pewno 200-500 jest lepiej wyważone niż S150-600C.
    Ostatnio edytowane przez Schwefel ; 16-05-2019 o 00:30

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    C lżejsza, S cięższa.
    Wiem. Stąd C napisałem. Założyłem, że skoro autorka pyta o lżejsze szkło, to ma właśnie C na myśli. Może błędna nadinterpretacja.

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    80-400 jest pod względem gabarytów i wagi bardzo fajna. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że troszkę mydli na najdłuższych ogniskowych. Ja starałem się jej nie używać w zakresie powyżej 350mm. Ma świetną stabilizację (powyżej 4 EV) i przyzwoitą jasność. I w zasadzie to wszystko, co można o tym szkle powiedzieć. Dla mnie to było fajne szkło na wypady w góry bo nie zajmowało połowy plecaka

    W obecnych realiach bym jednak zrobił tak, jak koledzy powyżej pisali... Jeśli waga jest jednym z głównych parametrów, któraś ze stałek PF (300 lub 500) byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem. Niestety, pozbawiasz się w ten sposób uniwersalności zooma.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    No wlasnie myslalam o sigmie C , bo jest duzo lzejsza od S . Juz sama nie wiem co wybrac . Uzywalam 55-300 i wagowo mi to bardzo dopowiadalo jednak jakosciowo juz nie koniecznie przy najdluzszej ogniskowej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A czy ten nikon 80 400 g jest jakosciowo lepszy od 55-300 ? Czy bedzie duza roznica ?

  7. #17

    Domyślnie

    N80-400 vr 2 cena nawet uzywek troche duza bo ponizej 5 tys nie widzialem, dlatego zdecydowalem sie na N200-500

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniazl Zobacz posta
    Zakupilam Nikona 200-500 do fotografowania ptakow. Obiektywu juz nie posiadam bo okazal sie za ciezki dla mnie. Czytalam na wielu forach , ze da sie nim fotografowac z reki , ale chyba nie z mojej haha . Poszukuje obiektywu ktory bede mogla fotografowac z reki i zabrac ze soba na spacer. Do tej pory fotografowalam ptaki nikonem d5000 i 55-300 , prosze sie nie smac Jednak jakosc obrazka nie zadowala mnie , wiec pozbylam sie owego 55-300. Posiadam rowniez d750 . Teraz zastanwiam sie nad zakupem 70-200 Fl i do tego converter . Jak by mi kasy starczylo to moze uzywany d7200 , czy to bylby dobry zestaw do ptakow ? A jak nie to co innego , abym mogla to zabrac ze soba w plener . A moze Nikon 80-400 g to dobry wybor, ponoc lzejszy niz 200-500?
    Moim zdaniem Twoje oczekiwania są raczej nieosiągalne. Robienie dobrych zdjęć ptaków na spacerze z ręki, a do tego lekkim obiektywem może się udać w ZOO ewentualnie parku gdzie ptaki są oswojone z ludźmi i można je fotografować z bliska bez czatowni i innych takich.
    Wtedy tak jak proponowali koledzy w poprzednich postach jakiś obiektyw 300/4 nawet bez TC może wystarczy.
    Jeżeli natomiast planujesz zdjęcia ptaków w ich naturalnym środowisku to raczej nie na spacerze i nie z ręki. Oczywiście można dla zabawy popróbować ale trudno bedzie o zadowolenie z jakości zdjęć.
    Proponuję poczytać trochę o sposobach fotografowania ptaków jeżeli chcesz się tym poważniej zająć. Może się bowiem okazać że techniki fotografowania ptaków zupełnie Ci nie odpowiadają, a w ciemno to trochę szkoda wydawać pieniądze.
    Do fotografowania ptaków z podchodu jest zazwyczaj potrzebny obiektyw koło 500-600 mm i jakieś podparcie (statyw, monopod, worek z grochem itp). Jeżeli to jest zbyt duży ciężar to raczej zmienić tematykę zdjęć np na krajobraz, chociaż tam bez statywu to też raczej kiepsko.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    (...) Oczywiście można dla zabawy popróbować ale trudno bedzie o zadowolenie z jakości zdjęć.(...) Do fotografowania ptaków z podchodu jest zazwyczaj potrzebny obiektyw koło 500-600 mm i jakieś podparcie (...)
    "Minimalna jakość zdjęć" dla każdego pewnie oznacza co innego. Nie moja branża, ale myślę, że nie każdy "ptasiarz" biega ze stałką 500,600 f4 i statywem/monopodem. Większość zadowala się nieco tańszym sprzętem.
    Czy ta "pięćsetka" PF ważąca tyle co najnowszy nikonowski 70-200 f2.8, a dająca, wg mnie, bardzo przyzwoity obrazek, nie nadaje się do podchodu? Jedynym problemem może być tu światło, ale i tak jest lepiej niż w przypadku zoomów ze światłem 6.3 na końcu.
    Mnie ten obiektyw bardzo zainteresował (choć wolałbym 600mm). Za miesiąc gruntowniej je przetestuję pod kątem lotniczego foto i porównam z moimi zoomami (S150-600 i N200-400VRII).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za powiecony czas i pomoc Ja raczej z tych co czatuja na ptaki na spacerze lub w ogorodku hahah . Zdjecia robie dla siebie , aczkoliwiek zalezy mi na przyzwoitych efektach. Zamowilam Sigme 150 -600 ktora juz do mnie jedzie. Mam nadzieje , ze nie bedzie to az tak ciezkie i szerokie jak 200-500. Wkrotce podziele sie z Wami moimi wrazeniami na temat tego obiektywu . Pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 08:40
  2. Nikon b700 czy coś innego?
    By kiceck in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 22:57
  3. Jaki aparat wybrać? D90, czy coś innego?
    By sensibilite in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 21:59
  4. Nikon czy coś innego do 400zł ?
    By darko in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 10:20
  5. Nikon D300s, czy coś innego?
    By fotomagik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •