Łażę już trochę z zestawem Nikon d5200, Nikkor 50/1.8 , Sigma 17-55/ 2.8, Tamron 90 2.8 1:1, lampa Metz 44 AF...robię zdjęcia amatorsko....głównie portrety mojej ukochanej córeczki ...coraz bardziej ośmielam się pstrykac fotki za darmola wśród znajomych a to chrzciny a to wesele..jednak tu odczuwam brak użytecznego ISO...i zdecydowałem że zmienię body na FX raczej na d750...i tutaj staje przed jeszcze większym dylematem - jaki zestaw szkieł zakupić żeby wszystko miało ręce i nogi..powiedzmy chce przeznaczyc na ten cel 10 tys PLN(fajnie jakby było mniej)..w grę wchodzą tylko i wyłącznie używki z gwarancją.... myślę nad zestawem SIGMA Art 1.4 24mm (wyrwę za ponad 2K PLN), Tamron 24-70 G2 (wyrwę za ok 3.5 K) no i Sigma Art 85/1.4f ( da radę za 3.5 K) plus lampa Yongnuo 685..Nikkora 50/1.8 sobię zostawię..... czy macie jakieś inne sugestie ??? a moze kupić Sigmy bez oznaczenia ART, warto pakować się w przyslonę 1.4 ?? Czy ogniskowe które wybrałem są ok ?? wiem że było duzo takich tematów ale kazdy przypadek jest indywidualny