Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa do makrofotografii

    Witam, jaką lampę do makro polecacie?
    Fajną lampą jest systemowa nikon r1c1, ale cena zaporowa.Jest też alternatywa ze stajni meike MEIKE MK-MT24II, czy ktoś ją używał i może coś o niej napisać?
    Ostatecznie mogę się zainteresować lampą pierścieniową
    meike MK-14EXT Macro TTL, co sądzicie?
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  2. #2

    Domyślnie

    Przy czułościach matryc współczesnych aparatów fotograficznych to lampy błyskowe do makro poszły praktycznie w odstawkę.
    Używa się ich w naprawdę trudnych warunkach czy w dużych skalach odwzorowania, ewentualnie do jakiejś dokumentacji.
    Sam mam podobny zestaw oparty na lampkach Meike MK300 i bezprzewodowych wyzwalaczach Pixel King Pro, ale leży w szafie
    nieużywany. Jeżeli potrzebujesz błysku do makro to pierwszy zestaw jest bardziej praktyczny. Lampki po zdemontowaniu
    z pierścienia można ustawiać w dowolnej pozycji i w ten sposób w znaczącym stopniu wpływać na jakość oświetlenia, choćby
    poprzez zastosowanie dodatkowych modyfikatorów światła. Drugi zestaw da Ci płaskie prawie frontalne oświetlenie, najgorsze jakie
    może być w makrofotografii.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten zestaw Nikon'a R1C1 da Ci chyba najlepsze rezultaty jeśli faktycznie potrzebujesz światła błyskowego.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  4. #4

    Domyślnie

    JA również zastanawiam się nad MEIKE MK-MT24II

    Po cichu liczę na to że potwierdzicie że jest to set taki sam jak r1c1 (lub lepszy?) Może ktoś używał tych dwóch zestawów ?

    r1c1 systemowy drogi i archaiczna podczerwień

    meike twin flash MEIKE MK-MT24II tani , radio niesystemowy --- Jakieś wady ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ta podczerwień może i trochę archaiczna jest, ale na tym dystansie to nie ma żadnego znaczenia. Jak masz lampy na obiektywie, to równie dobrze mógłbyś je z kabla wyzwalać. Radio ma tą przewagę, że wyzwala lampy, które się nie widzą z aparatem i że względu na odległość nie dociera do nich podczerwień. W przypadku makro, będzie to pomijalne.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  6. #6

    Domyślnie

    A jakies inne minusy meike ? Skad pewnosc ze nic nikonowi r1c1 nie podskoczy ? Masz jakies wlasne doswiadczenia ?

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś cos na temat meike twin flash MEIKE MK-MT24II ?

  8. #8

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Zastanawiam się nad Yongnuo YN-685 i własny dyfyzor. Czy to dobry wybór? Z technicznego punktu widzenia, lepszym będzie zakup lampy YN, czy używanej SB-900?

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli nie masz jeszcze żadnej lampy, a planujesz mieć w przyszłości kilka, to najlepszym wyborem będzie system Quadralite/Godox (to jedno i to samo, w Polsce/Europie funkcjonuje pod marką Quadralite, w Chinach, np. na AliExpress, Godox, przy obecnym kursie dolara chyba nie opłaca się tego ściągać z Chin). Konkretnie lampa Quadralite Stroboss 60 (ew. Godox TT685). Posiada ona wbudowane nadajnik i odbiornik, możesz więc mieć tę lampę założoną na aparat, i wyzwalać nią radiowo inne lampy z tego systemu (które posiadają wbudowany odbiornik), bez dodatkowych akcesoriów typu nadajnik/odbiornik, lub, jeśli chcesz wyzwalać lampy zdalnie bez potrzeby zakładania dodatkowej lampy na korpus, przy pomocy prostego nadajnika. Szerzej działanie tego systemu opisane jest dwa wątki niżej ("Nadajnik/Odbiornik").

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję. Nie mam jeszcze żadnej lampy, ale widzę w tym wątku, że powoduje konflikt z D750, którego akurat jestem posiadaczem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. lampa błyskowa
    By NIKONIARZD5100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 09:47
  2. Lampa błyskowa
    By nelciaTeam in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 07:28
  3. Lampa pierścieniowa do makrofotografii
    By Calme in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 07:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •