Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie Zestaw stacjonarny - tani ale dobry

    Może się komuś przyda bo taki zestaw aktualnie w częściach zamawiałem, wytyczne były że ma być dobrze w programach użytkowych, jak najwyższy zegar cpu pod kątem Lr/Ps, ma być tanio ale bez zakupu mocno budżetowych podzespołów, ma to chodzić akceptowanie w grach na 1080p, kolejna rzecz to nie będzie żadnego podkręcania, a jeśli to tak żeby działało w idle ekonomicznie.

    Oczywiście padło na platformę AMD ZEN ponieważ jest zapewnienie że cztery generacje procesorów będą chodzić kompatybilne wstecznie.
    Jesteśmy przed premierą ZEN2 czyli Ryzen 3xxx, zatem bardzo opłacalne są zakupu modeli ZEN1 czyli Ryzen 1xxx i 2xxx.
    Optymalny pod względem cena/wydajność jest Ryzen 5 2600.
    669zł

    Procesor 6 rdzeni 12 wątków i co najważniejsze jedynie 65W TDP czyli nie musimy szukać płyty głównej, której sekcja zasilania wytrzyma jakieś ekstremalne podkręcanie np Ryzen 7 2700x, który ma 105W TDP.
    Padło na płytę Gigabyte B450 AORUS ELITE ponieważ jest obecnie w promocji, a radzi sobie bardzo dobrze z pamięciami i z ewentualnym kręceniem, jest też dobrze wyposażona, można spokojnie kręcić na tym wszystkie Ryzeny, nie wytrzyma jedynie wcześniej wspomnianej ekstremalnej opcji.
    Można tu wybrać płyty MSI, które mają lepsze sekcje zasilania i cenowo podobnie ale gorzej sobie radzą z pamięciami, dodatkowo fajny radiator do SSD na M.2
    329zł

    Pamięci 2x8GB jest optymalne, daje to duży zapas w użytku domowym i w grach, jest to wystarczająca ilość w użytkowych, jakieś potężne projekty w Ps czy rendering może wymagać więcej, wtedy mamy dwa sloty do wykorzystania żeby zwiększyć do 32GB.
    Najlepiej radzące sobie w testach kostki pamięci i popularne to chyba obecnie G.Skill Aegis, wybrałem model 3000MHz CL16 ponieważ szkoda było dopłącać sporo do modelu CL15, a na w/w płycie GB powinny iść albo 3000MHz CL15 albo 3200MHz CL16.
    339zł

    Zasilacz jak zawsze wybrałem SilentiumPC ponieważ w tych cenach nie ma szansy na znalezienie w innych firmach tak dobrych bebechów jakie montuje nasza rodzima firma, GOLD PLUS i częściowa modułowość za dobrą cenę SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold.
    269zł

    Dysk na system, oczywiście PCIe NVMe na złączu M.2 i zastanawiałem się nad kilkoma modelami, oczywiście Samsung domyślnie miał być kupiony ale poczytałem testy i cenowo najlepiej wypadł Corsair 480GB M.2 NVMe PCIe x4 MP510, jeden z lepszych pod względem żywotności, samsung jest wydajniejszy ale te różnice nie wychwyci nikt w normalnym użytkowaniu.
    389zł

    Chłodzenie procesora tylko sprawdziłem czy nadal jest to optymalne cenowi i wydajnościowo czyli Fortis 3 HE1425 v2, nie ma sensu kupować nic lepszego i droższego, warunkiem wyboru była cisza na podkręconym procesorze, pasta w komplecie jest bardzo dobra, nie koliduje z pamięciami.
    139zł

    Karta graficzna tu obecnie nie ma dyskusji co jest budżetowcem bez konkurencji czyli GIGABYTE GTX 1650 4GB.
    699zł

    Kwestia obudowy to już gusta, pchanie się w obudowy za kilka stów moim zdaniem nie ma sensu, SilentiumPC Regnum po czterech latach używania nadal jest super i wygląda też neutralnie.
    139zł

    Koszt łączny to niecałe 3000zł i taki był cel, dziękuję za uwagę

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Karta graficzna tu obecnie nie ma dyskusji co jest budżetowcem bez konkurencji czyli GIGABYTE GTX 1650 4GB.
    699zł
    Serio? Wybrałeś największy niewypał nVidii od lat...
    Do tego zestawu który zaproponowałeś poszedłbym już w AMD "na całość" i wybrał RX 570...
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niewypał dający wydajność 1060 za cenę niższą, dodatkowo można brać najtańszą konstrukcje bo chip jest bardzo zimny, RX570 jest za gorący do swojej wydajności, psuje to cyrkulacje w budzie całkowicie i trzeba wybrać droższy model żeby było cicho.
    Zrób coś podobnego i wrzuć, niech się temat rozwija i pomaga, ja tu tego nie sprzedaję przecież

  4. #4

    Domyślnie

    Heh, ostatnio prawie identyczny zestaw składałem tylko z 1060, spoko
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Intel i5-9400f z MSI B360M Bazooka wyszedłby podobnie cenowo. Nie byłoby lepiej pod Adobe?

  6. #6

    Domyślnie

    @koesh, Ty na serio uważasz, że szyna 128 będzie równie wydajna jak 192?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fructo Zobacz posta
    Intel i5-9400f z MSI B360M Bazooka wyszedłby podobnie cenowo. Nie byłoby lepiej pod Adobe?
    MSI odpada bo nie ma żadna płyta wyjścia audio cyfrowego coax co jest potrzebne do podpięcia amplitunera, druga sprawa model bazooka jest słabiutki, podobny do AORUS ELITE to Tomahawk, kwestia RAM też jest istotna bo na MSI w/w RAM chodzi na 2933MHz CL16, na GB 3000MHz CL15.


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @koesh, Ty na serio uważasz, że szyna 128 będzie równie wydajna jak 192?
    Brałem pod uwagę 1060 w wersji 3GB jak i 6GB ( +300zł ) jednak na tym procesorze gpu 1650 4GB jest podobne wydajnościowo i można brać śmiało najtańszą konstrukcje bo jest bardzo chłodnym chipem.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-05-2019 o 13:27

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i sprzęt już działa, jest póki co katowany battlefieldem na ustawieniach standardowych, trudno ocenić wydajność ale zamówiłem dla siebie taki sam zestaw płyta+cpu+ram+ssd i w przyszłym tygodniu opisze jak wygląda oc i czy będzie odczuwalny komfort pracy w stosunku do i5-4570, który u mnie już prawie sześć lat pracuje

    Zastanawiałem się nad intelem ale jeśli nowy sprzęt też pociągnie jak poprzedni sześć lat to wolę jednak AMD bo przynajmniej będzie można zamontować kolejne dwie generacje procesorów co u intela jest blokowane.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-05-2019 o 18:16

  9. #9

    Domyślnie

    To lepiej i5 (może nie z najnowszych modeli) czy Ryzen jakiś?


    Nie ukrywam, że zależy mi na cenie, bo chcę się w całości zamknąć w 2k.
    Katowice / Warszawa

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ma być taniej to bierz AMD 2400G plus płytę najtańszą na B350, RAM do tego jakiś 2400-2666MHz CL 14/15, zasilacz SilentiumPC od 450W, chłodzenie box albo SilentiumPC Fera, dysk jak jest kasa do PCI NVMe minimum transfery 2500/1000.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tani ale czy dobry? Filtr UV do 50 1.8G
    By aklu03 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 03:01
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 23:04
  3. Tani, dobry analog.
    By M.Szabelski in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 20:34
  4. w miare tani ale dobry Grid
    By neverhood in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 21:40
  5. Dobry i tani flesz do Nikona D70
    By Bartoler in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •