Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Szpaki pod dachem

    Witam. Trzy punkty dla potrafiących czytać ze zrozumieniem:

    1.Potrzebuje pozbyć się szpaków ,które budują gniazda pod dachem.

    2.Wszystkich Ekologów wypraszam z mojego wątku.
    Tak .wiem że szpaki są pod ochroną. Potrzebuje usunąć ptaki ,a nie je zagazować.

    3.Ponieważ każdy Polak jest ekspertem od awiacji ,katastrof lotniczych,korników i przekopu Mierzei Wiślanej
    upraszam o zabieranie głosu TYLKO tych, którzy szpaka widzieli i wypier...lili go ze swojej działki /ogrodu.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy szpaki są hałaśliwe?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pozbywałem się szpaków, ale gołębi.

    Z nieznanych mi przyczyn, bardzo lubiły budować gniazda u mnie w karmniku lub skrzynkach na balkonie. Początkowo było to sympatyczne, ale po kilku latach miałem dość.
    Gdy tylko zaczynały coś znosić, natychmiast im to wyrzucałem. Po pewnym czasie się zniechęciły. Jednego roku wyjechaliśmy z domu i po kilku dniach miałem niedokończone gniazdo z jajkami w skrzynce i siedzącą na nich gołębice. Tym razem gniazdo zostało. Także trzeba wszystko usuwać natychmiast po przyniesieniu, bo zrobi się za późno (przynajmniej z mojego punktu widzenia).

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie byl ten problem do momentu, w ktorym zamontowalem podbitke dachowa. Nie wiem jak wyglada Twoj dach, ale konieczne wydaje sie byc pozbawienie ich mozliwosci wlatywania 'pod dach'.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny75 Zobacz posta
    Witam. Trzy punkty dla potrafiących czytać ze zrozumieniem:
    Proponuję najpierw napisać w sposób zrozumiały dla innych, a potem wymagać czegoś podobnego od czytających, bo co to niby znaczy, że szpaki budują gniazda pod dachem...?
    pozdrawiam
    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Moze takie cos. Zamontowali takie cos w bloku obok mojego bloku.
    Mkeszkam na 4 pietrze a budynek obok ma 5 pieter, to dobrze widze jego dach.
    Od czasu kiedy jest ta spirala, zadne ptaki nie laduja.
    https://sklep.linarem.pl/p440,spiral...RoCnuQQAvD_BwE

    Odradzam jakiekolwiek wiatraczki i sztuczne kruki. Moj brat mial problem z golebiami na balkonie i to nic nie pomoglo.
    Golabie po pewnym czasie siedzialy sobie obok sztucznego kruka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    @HYPER masz rację ..mam niedokończoną podbitkę dachową ,ale to nie jedyne miejsce urzedowania szpaków..
    NA styku podbitki i tynku wywalają dziobami dziury i przedostają się do srodka. Prują izolację aż leci styropian ..w pierwszej chwili myślałem że śnieg pada
    Tak że,tego ...HAŁAŚLIWOŚĆ szpaków jest najmniejszym problemem..po prostu rozwalają elewację budynku.

  8. #8

    Domyślnie

    Zabezpiecz te miejsca siatką. Kiedyś kupowałem taką cienką drucianą przeciw gołębiom, ale pewnie jakąś gęstszą też znajdziesz w markecie budowlanym. Może nie będzie wyjątkowo estetycznie, ale się wyniosą. Ewentualnie powieś parę budek na pobliskich drzewach, jak chcesz być "eco".

    Ps. Słyszałem o takiej akcji, że z pobliskiego lasu codziennie przylatywał dzięcioł i wywalał dziury w elewacji ze styropianu stylizowanej na drewno.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Jeśli budowa niedokończona, to możesz spróbować zabezpieczyć to taką plastikową siatką służącą do ocieniania. Pociąć ją na metr czy półtora, zamocować paskami plastikowymi, nie powinno być dużo roboty. Ta siatka kilka lat wytrzyma.

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem tę sytuację wiosną 1-2msce temu, szpaki wlazły pod gzyms z blachy, pomiędzy ścianą styropianu a tą blachą. Zaczęły wydziobywać styropian i było jak przy pracach remontowo - ocieplających, styropian fruwał jakby zima się zaczęła.
    Gdyby nie fakt, że zaczęły robić coraz większą dziurę, gdzie przy zacinającym deszczu mogłoby zacieć pod położone ocieplenie to bym im to podarował.
    Wlazłem na dach i długie n 0,5m włożyłem 3 gąbki rozporowo pomiędzy blachę gzymsu a ocieplenie.
    Problem wszelaki w tym dniu się skończył.
    Nie ma na co czekać, to szkodniki...
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Awantura pod dachem
    By grafo in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 19:13
  2. [ Przyroda ] Szpaki.......
    By kulama in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 16:12
  3. [ Przyroda ] Szpaki
    By Zen in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •