Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie FX (D600), czy bezlusterkowiec (Fuji, Z6?), a może jakaś mądra zmiana w szklarni?

    Pojechałem na majówkę do naszych południowych ziomali ze Słowacji i Węgier i gdzieś tam po raz kolejny złapałem się na tym, że długo kombinowałem co mi się przyda i jak zrobić... żeby wziąć jak najmniej.

    Jako, że ze swoich klocków jestem od jakiegoś czasu bardziej niż zadowolony (do zastosowań amatorskich mam wręcz tego za duzo) to trochę przestałem śledzić trendy.
    Zadzwonilem do 2 sklepow popytać co się w świecie dzieje jakbym chciał lżej i fajnie jakościowo na wakacje, ładną plastykę i dostałem 2x propozycję... FUJI.

    Trochę poczytałem, pooglądałem i nawet się lekko podpaliłem, bo puszki wyglądają zajawkowo, szkiełka są malusie, a możliwosc predefiniowanych ustawien na jpgach z puszki też wyglądała ciekawie. Mankament? APSC i ceny szkieł.

    Wyprzedawać Nikona i Tamrona, żeby wejść w Fuji...?! Szkła kupowałem niby używane, albo na firmę, ale wciąż... jakaś tam lekka strata będzie.

    Fuji 56/1.2 i 23/1.4 to szkła , które bym chętnie przytulił, ale alternatywa na UWA to jakies 10-24 za 3500 (czyli tyle co uzywany T15-30 z lepszym swiatłem i VC), kiepsko rysujące w portrecie 50-150 2.8... i generalnie niewielki wybór tele w ludzkich pieniądzach... Czy taki Fuji Xt-3 wniesie jako pucha cokolwiek w FOTO względem D600? Powiedzmy , że X-H1 ma przynajmniej stabilizowaną matrycę co moze byc uzyteczne przy jakichś starszych manualach i przejsciówkach. No i APS-C zamiast FX.... shieeet. no tu juz mi się przestało podobać.

    Czytając internety i YT dalej dotarłem więc do Z6.
    Czyli mamy stabilizowaną matrycę ALE już zostaje FX, matryca nowsza, także ISO pewnie lepsze niż w D600 (nie zbym potrzebował, ale w dół bym juz schodzic nie chciał)
    Z Z6 zyskalbym stabilizację w 105 i pewnie innych manualach, ktore planuje kupic + lepsze ostrzenie w manualu.
    Z Z6 mogę uzywać całej dotychczasowej szlarni z przejsciówką (lub stopniowo przejsc na dedykowaną, korzystac z konwerterów i szkieł manualnych innych marek)

    Nie zależy mi na bezkompromisowej jakosci, ma być fun, ma byc fajnie z manualem, stabilizacja matrycy, redukcja wagi byłaby in plus, uwielbiam fxowy bokeh i tego wolałbym sie nie pozbywać
    Wyglada wiec na to, że Z6 to rozsądniejszy wybór niż pchanie się w Fuji ?
    A może jednak nie, bo 70-200 (które uwielbiam) , 15-30 i 24-70 i tak docelowo wypadłoby się pozbyć , jeśli ma być lekko? Wiec w takiej sytuacji czemu nie isc w system, który z definicji jest lekki i ma dawac frajdę (fuji)

    A może te całe bezlusterkowce to za świezy temat? W sumie w D600 jako takim mi nic nie brakuje, to znakomity aparat, wcale nie jakis wielki i ciężki, ciężka jest do niego szklarnia. Niezbyt chętnie patrzę na temat dopłacania kilku tysi do puszki, która mnie nie ogranicza, a wręcz nadal mocno cieszy te ekstra 4-5k wolałbym wydać na jakąś S 35 / 85 / 135 ale tutaj zamyka sie koło, bo co z tego, ze zejdę z zooma na stałkę, jak te stałki ważą tyle co te moje zoomy

    Może trzeba poczekac, az z6 stanieje do ludzkiego poziomu?
    Cholera nie wiem co mam robić, ale zauważyłem, że juz ktorys raz N24-70 nie zabieram ze sobą w ogole z hotelu (jest super jak wpadnie zlecenie, ale poza tym jest troche jakby... nudne? poprawne do bólu, ale nie ma tej głębii co 50, czy Tamron w portrecie), Zazwyczaj wolę miec UWA w torbie, ale to UWA z kolei zakładam na chwilę i wracam do 50, albo Tamrona bo to 30 to nadal ciut za wąsko na moje preferencje.
    Noszenie 15-30, 24-70, 70-200 uważam za bezsensowne - można sobie to brac na zlecenie, ale nie na chilloutowe spacerki po knajpkach i starówkach.

    ktoś, coś?
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    Ja do lustrzankowych klocków dokupiłem małe i zgrabne m4/3.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie, dokup sobie na początek jakieś małe apsc ml i zobaczysz czy Ci to pasuje.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Na jeden z ostatnich weekendowych wylotów pożyczyłem od kumpla Olympusa OM-D E-M10 Mark II z 2 kitami oraz 45/1.8. Całość razem z ładowarką, i filtrami mieściała się w torbie, gdzie miałem problem włożyć samo d7200 z 17-50. Niestey mnie jakość zdjęć zupełnie nie podeszła ale waga, praktyczność, stabilizacja w zdjęciach i filmach - coś rewelacyjnego. Do zestawu dokupić szerokie szkiełko i jest pełne pokrycie zakresu w sprzęcie mieszczącym się do kobiecej torebki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja do lustrzankowych klocków dokupiłem małe i zgrabne m4/3.
    W sensie, że mam sobie wziac jeszcze jeden aparat do tego co już mam , tylko że malutki i leciutki ?
    Nie no nie ma sensu dokupować kolejnego - choćby najmniejszego... potem będę żałował , że tu i tu mogłem mieć jednak lepsiejszy sprzęt i wyciągnać więcej.

    Trzeba zrobić tak, żeby ten najlepszy mozliwy setup ważył w koncu rozsądnie, stąd to Fuji mnie tak skusiło, bo mniejsze to niż APS-C Nikona, a za sprawą szkieł jak 56/1.2 nie koniecznie trzeba rezygnować z jakości.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Paradoksalnie przekonałem się, że noszenie 2 aparatów jest w ogólnym rozrachunku mega wygodne. Mówię o ciut ambitniejszych zdjęciach z wakacji. A do wizerunku fotografa na ulicy masz trzy plusy
    Jak zauważyłeś, to szkła robią ciężar. Na takie lajtowe wyjścia na miasto to mała stałka, choćby manual. Będzie lekko. Ja np. na takie wyjście podpinam do dx N24/2 ais. Bardzo uniwersalna ogniskowa w mieście, wielkość body ma drugorzędne znaczenie, tzn. nawet wolę cięższe bo z ręki łatwiej utrzymać czasy. Ostatnio na nowo odkrywam 50/1.8 e-series, naleśnik a jakość całkiem, całkiem.
    Oczywiście wszystko zależy od kasy, jakiej chcesz się pozbyć i widzimisię, nie mówię, że nie może być trochę lżej czy lepiej. Skoro jednak d600 jest ok to nie wchodziłbym w inne systemy. Chyba, że chcesz wyprzedać starsze szkła i odzyskać kasę, bo droższe nie będą.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja po wielu kombinacjach wyjazdowych zostałem przy dwóch aparatach, maleństwo A7II + SY24 i do tego albo D5100 z 50-tką albo D5200 + AF-P 70-300VR, plus taki że druga osoba bawi się wtedy też manualnymi obiektywami na tym Nikonie, czasami bierze na to miejsce D5100 bo w razie W jest tani albo D7000 dla wizjera plus manualne.
    Dużo robię na wyjazdach zdjęć w ciemnych kościołach/budynkach/jaskiniach itp, a tam pełna klatka wygrywa i często zastanawiałem się czy nie wrócić do D600 na miejsce aps-c nikona.
    Chciałem już nie jeden raz zostać przy jednym aparacie aps-c co kończyło się zawodem sporym przy kiepskich warunkach albo szaleństwem cenowym w obiektywach.

    Wagowo ~1kg Nikon z 70-300 i ~0,7kg Sony z Samyang.

  8. #8

    Domyślnie

    A dlaczego w swoich rozważaniach nie bierzesz pod uwagę Sony ? jak ma być stabilizacja, FX i szkła na wyjazdy, to może trzeba rozważyć a7II, do tego np jakiegos szerokiego wojtka, samyanga 35 1.4 i Sony 85 1.8 ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do sony ma też świetnego nowego Samyang 1.4/85, maleństwa f/2.8 24 i 35mm, malutkie nowe 1.8/45mm, cenowo nie wykończy się jak w innych systemach.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja po wielu kombinacjach wyjazdowych zostałem przy dwóch aparatach, maleństwo A7II + SY24 i do tego albo D5100 z 50-tką albo D5200 + AF-P 70-300VR, plus taki że druga osoba bawi się wtedy też manualnymi obiektywami na tym Nikonie, czasami bierze na to miejsce D5100 bo w razie W jest tani albo D7000 dla wizjera plus manualne.
    Dużo robię na wyjazdach zdjęć w ciemnych kościołach/budynkach/jaskiniach itp, a tam pełna klatka wygrywa i często zastanawiałem się czy nie wrócić do D600 na miejsce aps-c nikona.
    Chciałem już nie jeden raz zostać przy jednym aparacie aps-c co kończyło się zawodem sporym przy kiepskich warunkach albo szaleństwem cenowym w obiektywach.

    Wagowo ~1kg Nikon z 70-300 i ~0,7kg Sony z Samyang.
    No właśnie wczoraj sobie czytałem o Ciamciangu 14 2.8. APS-C Nikonowskie jakoś mnie nie zachęca bo co mi da np. D5300 czego mi nie da drugie D600 (cena podobna wśród używek) ?

    Czyli możnaby pozbyć się 15-30 i 24-70, a w to miejsce kupić Samyanga, jakąś 35 (AF/2 albo Tamrona 1.8VC?) drugie D600 i np. jakiegoś AI/AIs z okolic 20mm ? ale wagowo to do kupy wyjdzie znowu pewnie podobnie, tyle, że dyskretniej i lżej w ręku.

    Lubię stałki, ale nie wiem,czy wakacje bez zoomow a ze stalkami to jest mądry pomysł?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Do sony ma też świetnego nowego Samyang 1.4/85, maleństwa f/2.8 24 i 35mm, malutkie nowe 1.8/45mm, cenowo nie wykończy się jak w innych systemach.
    Samyanga to mogę sobie kupic i pod Nikkora
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 DX zmiana szklarni na coś jasnego i szerokiego
    By aldam in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 18:23
  2. Bezlusterkowiec od Fuji ?
    By Jasand in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 14:43
  3. Czyżby jakaś zmiana zamiana D 200
    By larix in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-11-2006, 19:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •