Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zestaw Quadralite Move X 300 Kit

    Chciałbym kupić zestaw lamp Quadralite Move X 300 Kit wraz z wyzwalaczem Navigator X i tu nasuwa się pytanie:
    Czy zestaw ten będzie współpracował z lampą yongnuo 968 czy raczej powinienem kupić Stroboss 60 ?

  2. #2

    Domyślnie

    Komunikacja radiowa Yongnuo i Quadralite nie jest zgodna. Nie ma mowy o tym żeby z poziomu Navigator X sterować ustawieniami lampy Yongnuo. Wyzwolić się to da ale jeśli ma być wygodnie to najlepiej nie wychodzić poza jeden system.

    Można mieszać lampy studyjne nowej serii X przenośne Atlas i reporterskie Stroboss / Reporter z zachowaniem możliwości zdalnego ustawiania parametrów lampy.

    Quadralite ma też starszy system - Navigator bez "X" - na 433MHz. Oba systemy są da się łączyć ale w bardzo ograniczony sposób - na zasadzie stosowania odpowiednich odbiorników. Przy takim zestawieniu traci się możliwość zdalnej regulacji dla części lamp - tych "obcych" dla nadajnika ( Navigator X nie umie przekazywać ustawień do zwykłego Navigatora i odwrotnie ).

    Jeśli chodzi o same nadajniki to moim zdaniem warto dopłacić do Navigator X2 - jest wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze ( starszy Navigator X ma sens tylko jeśli ktoś potrzebuje oprócz wyzwalacza radiowego podłączyć coś jeszcze ).

    Sam Stroboss 60 ma wbudowany nadajnik systemu Navigator X - można z niego sterować innymi lampami ( ale i tak polecam osobny nadajnik ).

    Jeśli chodzi o lampy "aparatowe" to mieszanie różnych producentów działa jeśli lampy wspierają system kreatywny nikona ( testowałem np. wyzwalanie z lampy wbudowanej w aparat mojego Stroboss'a i Newer'a kolegi - całość w trybie TTL ).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kebi Zobacz posta
    Komunikacja radiowa Yongnuo i Quadralite nie jest zgodna. Nie ma mowy o tym żeby z poziomu Navigator X sterować ustawieniami lampy Yongnuo. Wyzwolić się to da ale jeśli ma być wygodnie to najlepiej nie wychodzić poza jeden system.
    Można, choć to bezsensu. Podpiąć odbiornik pod stopkę lampy, lampa w ttl, i jechane.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    A tak z drugiej strony, czy lampa błyskowa będzie potrzebna do oświetlenia mini studia ? Czy sam zestaw move x 300 wystarczy ? Czytając opinię na stronach bardziej jestem przekonany na yongnuo 968 do reportażu.

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem zestawem 2 lampy + blenda można już sporo zrobić i zestaw Move X 300 spokojnie starczy. Czy wykorzystasz do kompletu lampę reporterską - nie wiem to zależy od Ciebie i twoich pomysłów . Lampy reporterskie są znacznie słabsze od studyjnych, nie dają sobie rady z większymi modyfikatorami. Przez to trudniej je łączyć z większymi. Ale można np. zabarwić nimi tło albo doświetlać włosy.

    Ja wybrałem Strobossa 60 bo miałem już nadajnik Quadralite a zależało mi na możliwości zdalnej radiowej pracy z lampą i nie chciałem kupować kolejnego nadajnika do kolejnego systemu. Wolę jak wszystko działa ze wszystkim. Twoje priorytety mogą być zupełnie inne.

    Sprawdź czy w zestawie Move X 300 jest dołączony nadajnik - wydaje mi się że nie. Wtedy zaletą Strobossa będzie to że początkowo nie musisz dokupywać nadajnika.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kebi Zobacz posta
    Sam Stroboss 60 ma wbudowany nadajnik systemu Navigator X - można z niego sterować innymi lampami ( ale i tak polecam osobny nadajnik ).
    Ostatecznie zakupiłem zestaw wraz ze Stroboss 60 i tu pada pytanie, czy za pomocą tej lampy mogę wyzwolić lampy MOVE bez wyzwolenia Strobossa ??

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DreK Zobacz posta
    Ostatecznie zakupiłem zestaw wraz ze Stroboss 60 i tu pada pytanie, czy za pomocą tej lampy mogę wyzwolić lampy MOVE bez wyzwolenia Strobossa ??
    Kupiłeś Move X zakładam?
    Tak, da się. W trybie master Strobossa masz 4 grupy. A, B, C oraz M. M odpowiada za zachowanie się Mastera, czyli Strobossa w tym przypadku. Ustaw na Off.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak Move X 300, dziękuję za odpowiedź, dziś potestuje.

Podobne wątki

  1. Quadralite Move X 400
    By KarolinaKy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2019, 08:46
  2. Quadralite Move 200 zestaw opinie
    By __Ola in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2017, 14:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •