Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Zgadzam się, że "oceny" mogą być różne, choć wolę mówić o "poglądach" niż "ocenach" . Na pewno warto wyrobić sobie swój pogląd jeśli to tylko jest możliwe. Tak gwoli ścisłości, to ja nigdzie nie piszę, że Japonia nie jest niesamowita - a tylko to, że z odległej geograficznie perspektywy łatwiej tę niesamowitość docenić. A to, że dostrzegam tłok i jarmark w parkach nie oznacza przecież, że nie "doceniam" tego, że ludzie mają tam taką piękną tradycję. Fakt, że wolę oglądać wiśnie raczej poza tłumami nie musi przecież chyba świadczyć o tym, że hanami, jako fenomen społeczny, mi się nie podoba?

  2. #22

    Domyślnie

    Wiem, że krótkie wpisy i sam internet jako źródło komunikacji ma spore ograniczenia i nie trudno o odbiór czyjegoś zdania nie zgodny z jego intencją. A tak to właśnie odebrałem, że widzisz jarmark, nie wspólne świętowanie, ale skoro piszesz, że się podoba, Japonia jednak jest niesamowita (choć to znowu moja interpretacja mało zniuansowana), to przynajmniej w tej części podzielę te poglądy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Kolega @poste ciut mnie zmotywował do pokazania kilku zdjęć z tegorocznej wizyty w Japonii. Przeglądanie zdjęć z Japonii zawsze jest dla mnie źródłem frustracji, gdy po powrocie uświadamiam sobie jak bardzo zmarnowałem okazję do zrobienia fajnych zdjęć. Tegoroczny wyjazd był bardzo krótki i bez odwiedzania miejsc spektakularnie atrakcyjnych. A jedyny zaplanowany dzień na "super fotografie" okazał się spektakularną klapą. Zmierzmy się jednak z tematem.


    II) Trening.

    Do Japonii jeżdżę do swojego nauczyciela. Soke Irie ma już 70 lat, więc staram się wykorzystać czas kiedy jest jeszcze w dobrej formie. Czasem mam uczucie, że dla 2 godzin treningu warto przelecieć te pół globusa, bo są to treningi kameralne, w specyficznym tempie i atmosferze. Szczęśliwie trenujemy więcej niż 2h na wyjazd.

    Dojo mieści się w domu mojego nauczyciela, w willowej dzielnicy Omiya i ma niewiarygodnie paskudne oświetnie jarzeniowe


    - - - - kolejny post - - - - - -




    Załącznik 24686

    fajne zdjęcia, przypadły mi do gustu, choć najwięcej uwagi skupiłem na fotkach z treningu bo chyba trenujemy cos bardzo podobnego
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  4. #24

    Domyślnie

    @Kojocisko - wyobraź sobie że po moim pobycie w japonii chciałem rodzinę zabrać... to stwierdzili ze to mało interesujące...

  5. #25

    Domyślnie

    @fader_audio - daj znać co ćwiczysz, może będzie okazja do wymiany doświadczeń? Nasza szkoła ma dojo także w Zawierciu - świetni ludzie.
    @fafniak - mogę sobie to wyobrazić. Ludzie kierują się taką masą powodów żeby coś zwiedzać, czegoś nie zwiedzać. Ja generalnie lubię zwiedzać i gdzieś jechać. A w Japonii może zniechęcać kuchnia, stosunkowo mało klasycznej, europejskiej sztuki (malarstwo, rzeźba), bariera kulturowa. Wiem, ze ludzie tak mają, ale nie rozumiem. Mam dobrego kolegę, którego interesuje wyłącznie wyjazd do domku nad morzem. Za granicę jest niewyciągalny.
    Ja do wyjazdów do Japonii mam stosunek mało obiektywny, bo moje wyjazdy łączą i radość z podróży, i pasję treningów, i chęć zrobienia fotek. Jakby tam jeszcze pojechać na motocyklu
    Ale oszczędziłeś górę forsy . Rok temu, moja dwunastoletnia wtedy córka odmówiła podróży do Japonii, mimo długich namów. Choć w jej przypadku trochę rozumiem (charakter wyjazdu, brak rówieśników, zaległości w szkole, konieczność zwiedzania...)
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #26

    Domyślnie

    witam,

    przepraszam że dopiero teraz, ja ćwicze aikido nishio już dośc sporo lat - jak coś pisz na pw, żeby wątku nie zasmiecać
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #27

    Domyślnie

    ..........Czyli "Kraj kwitnącej wiśni".

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. obiektyw Nikon 50 1.8 wersja japońska MKI czy G?
    By ewelinciaa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 18:53
  2. [ Portret ] Mati pokąpielowa wrzutka :)
    By mariuszmilkowski in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 17:35
  3. Wrzutka
    By sirart in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 16:03
  4. [ Przyroda ] Japońska wiosna...
    By milk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 08:22
  5. [ Glamour/Beauty ] Kasia - wrzutka I
    By ars in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •