Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Instalacja CO - modernizacja

    Witajcie.

    Poszukuję na terenie Śląska jakiejś solidniej firmy do instalacji pieca węglowego CO pracującego w klasie 5, czyli wg. wymaganych norm.
    Posiadam istniejącą instalację, która trzeba trochę przerobić, dodać dodatkowe grzejniki, zawory 3-4 drożne plus ewentualnie bufor ciepła.
    Czy ktoś może pomóc w tej sprawie ?
    Nie chcę opierać się na zasłyszanych opiniach, wolałbym aby firma przed montażem dokonała u mnie analizy na miejscu jako wstępny projekt.
    W internecie dużo jest sprzecznych opinii, chcę uniknąć "naciągaczy".
    Ktoś może pomóc ?
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    Instalmex w Rybniku Chwałowicach. Polecam jestem zadowolony wymieniałem całą instalację CO, piec , rurki, grzejniki.
    NIkon D3000

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Trochę daleko ode mnie ok 50km.
    A powiedz mi, wykonywali wg. Twoich zaleceń czy wg. wyliczeń wydatku energetycznego, wiedząc które rozwiązanie będzie lepsze ?
    Instalowałeś piec z podajnikiem i buforem ciepła czy wersja minimalistyczna bez ?
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    Piec mam na pellet przyjechali pomierzyli wszystko i tyle mnie to interesowało.
    NIkon D3000

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki jeszcze raz. Pogadam z nimi telefonicznie najpierw i ocenimy czy się za to wezmą i co proponują.
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Weź sobie może jakiegoś projektanta CO - lepiej osobę niezależną od firmy. To wcale nie jest tak że koszty kogoś takiego muszą być duże, bo czasem można sporo zaoszczędzić na wykonawcy jak się ma kogoś kto potrafi sensownie doradzić.
    "Analizy" firm często kończą się tym, że wpychają to na czym najlepiej zarabiają a nie to co dla danego rozwiązania będzie najbardziej optymalne.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    We wtorek mam umówionego instalatora z tej firmy, zobaczymy co powie i czy są fachowcami.
    Różne warianty w głowie mam, wyliczenia wydatku cieplnego na grzejnikach zrobiłem, teraz kwestia rozmów z nim.
    Szkoda że gazowe ogrzewanie nadal najdroższe, mój obecny dwufunkcyjny piec CO bierze 1m3 gazu / h, co doprowadziłoby mnie do finansowej ruiny.
    Niestety ma modulację mocy od ok 10KW mocy, pomimo że max ma 24KW.
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    Jestem ciekaw oględzin firmy instalacyjnej, czy panowie wybiorą wariant bezpieczny i przewymiarują o 40% żeby spać spokojnie ; ) czy zrobią jakieś pomiary i zaoferują rozsądnie dobrany kocioł.
    Teraz nawet kotły na pellet czy ekogroszek posiadają szerszy zakres modulacji pracy palnika, zresztą jest szansa że Twój kocioł na C.O. nie bangla z pełną mocą.
    Nikon Fx

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę, że czasy z przewymiarowaniem kotłów minęły. A było dawniej tak : " Bierz Pan większy piec, bo co Pan zrobisz jak chwycą mrozy" Wiem tak było i to było chore.
    Firma o której pisałem, prawdopodobnie wycofała się z oględzin, dziwne.. nie wnikam.
    Dziś pojawią się mam nadzieję bardziej prawdomówni i zobaczę jakie pomysły przedstawią.
    Nikon i podróże ...


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Myślę, że czasy z przewymiarowaniem kotłów minęły. A było dawniej tak : " Bierz Pan większy piec, bo co Pan zrobisz jak chwycą mrozy" Wiem tak było i to było chore.
    Jak dobór kotła był na "zdajemisię" to tak robili ...
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  2. Modernizacja kompa
    By Slon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:48
  3. Modernizacja blaszaka :)
    By sevenoo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 13:36
  4. Mała modernizacja
    By driftmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •