Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie nikon d3100, kit 18-55 - i co dalej?

    Witam,

    od wielu lat posiadam zestaw jak w nagłówku. Pstrykam głównie wycieczki i imprezy rodzinne, zdjęcia robię w RAW i obrabiam w LIGHTROOM 5. Moja przygoda z fotografią ma swoje wzloty i upadki, aparat długo leżał w szufladzie, ale ostatnio znowu do niego wróciłem i zaczyna mi przeszkadzać wolny AF, ciemny wizjer i ciemne zdjęcia, które często trudno wyciągnąć.

    Myślę nad rozwojem w tej dziedzinie i mam dylemat czy na początek kupić jakieś lepsze szkło np. 35mm/2.8 lub 50mm/2.8 oraz jakiś zamiennik dla mojego kit-a. Drugą opcją jest Nikon D7200 + jeden z tych dwóch obiektywów na dobry początek(w kit-a się nie chcę już pchać).

    Za pozostaniem z moim D3100 przemawia to, że Lightroom 5 go obsługuje, wyczytałem, że D7200 potrzebuje miminum Ligtrooma 6 i to jest jakiś problem. Chyba, że znacie jakiś sposób na obejście tego problemu(legalny oczywiście)

    Jeżeli chodzi o budżet to będę kupował na raty więc ok 4 tys brutto.

    Liczę na jakieś sugestie

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, kwestia najważniejsza czy kupując D7200 będziesz wykorzystywał to co on oferuje więcej niż np seria D3xxx, jeśli nie to taka sama jakosć matrycy jak w D7200 będziesz miał np w D3300 lub D5300.
    Druga sprawa D7200 to dość sporych gabarytów aparat, obecnie jest wielkie uczulenie na tym punkcie, wiec warto to sprawdzić biorąc do rąk.
    Obiektywy, osobiście polecam uniwersalny jasny zoom jak np sigma 17-50, stałki to inna bajka ale czy jesteś gotów na posiadanie tylko takiego/takich obiektywów ?

    Oglądnij sobie też najnowsze D5500/D5600 co oferują bo dla wielu dotykowy af na gibanym ekranie jest ważniejszy niż np jasny wizjer.
    Jeśli priorytet to szybkie dobre AF i jaśniejszy wizjer, ergonomia itp to jednak D7200 będzie świetnym wyborem ale nie pchaj się znowu w ciemnego kita.

  3. #3

    Domyślnie

    W tym budżecie spokojnie zmiescisz D7200 i np sigmę czy tamrona17-50, że światłem 2.8. Nie wszystko musi być nowe. Jeśli chodzi o Lightroom to zainstaluj sobie darmowy DNG converter i masz sprawę zalatwioną.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z telefonu Nokia 3310

  4. #4

    Domyślnie

    I daj sobie spokój z serią 3000, 5000. To tylko ersatze do kupowania na komunię, żeby mlody miał lustrzankę.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z telefonu Nokia 3310

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro nie musi być nowe to 4.000 zł jest w sam do zakupu zadbanego D700 i odpowiedniej optyki. Miałem D3100 który to po zakupie D300 poszedł w odstawkę.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    I daj sobie spokój z serią 3000, 5000. To tylko ersatze do kupowania na komunię, żeby mlody miał lustrzankę.
    sratze czy nie sratze ale sam uzywam staruszka D5100 mimo że komunie miałem za czasów pierwszych zenitów

    Nowsze D5xxx warto brać pod uwagę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    sratze czy nie sratze ale sam uzywam staruszka D5100 mimo że komunie miałem za czasów pierwszych zenitów

    Nowsze D5xxx warto brać pod uwagę.
    Dla świadomego fotografa nie warto i chodzi mi przede wszystkim o ergonomię. Porób trochę zdjęcia aparetem chociażby z Serii D7000 i wróć do 5100. Nie mówię 3K czy 5K nie da się zrobić dobrych zdjęć, bo matrycę maja takie same jak odpowiedniki z D7K, ale ergonomia jest mocno ograniczona. Spytaj kogoś kto ma 7K lub wyżej czy że względu na ergonomię wróciłby z własnej woli do 3K,5K. Nie wydaje mi się. Jeśli chodzi o wymiary to D7200 naprawdę nie tak wiele różni się od D5300 i mniejsza waga to tylko ściema marketingowa, przecież i tak nie zmieści Ci się w tylnej kieszeni spodni. Wagę i gabaryt robi i tak obiektyw, puszkę 7K i 5K spokojnie zmiescisz w tej samej torbie.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z telefonu Nokia 3310

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzychd Zobacz posta
    Witam,

    od wielu lat posiadam zestaw jak w nagłówku. Pstrykam głównie wycieczki i imprezy rodzinne, zdjęcia robię w RAW i obrabiam w LIGHTROOM 5. Moja przygoda z fotografią ma swoje wzloty i upadki, aparat długo leżał w szufladzie, ale ostatnio znowu do niego wróciłem i zaczyna mi przeszkadzać wolny AF, ciemny wizjer i ciemne zdjęcia, które często trudno wyciągnąć.

    Myślę nad rozwojem w tej dziedzinie i mam dylemat czy na początek kupić jakieś lepsze szkło np. 35mm/2.8 lub 50mm/2.8 oraz jakiś zamiennik dla mojego kit-a. Drugą opcją jest Nikon D7200 + jeden z tych dwóch obiektywów na dobry początek(w kit-a się nie chcę już pchać).

    Za pozostaniem z moim D3100 przemawia to, że Lightroom 5 go obsługuje, wyczytałem, że D7200 potrzebuje miminum Ligtrooma 6 i to jest jakiś problem. Chyba, że znacie jakiś sposób na obejście tego problemu(legalny oczywiście)

    Jeżeli chodzi o budżet to będę kupował na raty więc ok 4 tys brutto.

    Liczę na jakieś sugestie
    Jak na raty:
    - nowe D7200 + Sigma 17-50 2.8 i powinno się w około 4k zamknąć patrząc na Ale... [i w sumie nie brał bym innej opcji pod uwagę]
    - nowe D5600 to bym poczeka na Nikon Cashback, które za pewne znów będzie w promocji. Do tego Sigma 17-50 2.8 i AF-P 70-300 lub lampa zewnętrzna. Przy czym z tego co piszesz nie pchaj się w D5600, D5600 jest fajniejsze dla ludzi co nie lubią wizjera, chcą mieć gibany ekranik.

    Powiem że mi z przesiadki z D3300 na D7500 nie tak przeszkadza ergonomia jak AF.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

Podobne wątki

  1. NIKON 7500 50/1.8; 35/1.8/18-105 i co dalej
    By k_szpila in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2018, 23:24
  2. Nikon D300 iii co dalej
    By videogirl94 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-10-2018, 18:14
  3. Nikon 135/2.0 DC czy dalej warto?
    By avatarr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 12:53
  4. Nikon D90i co dalej.?
    By wojtekb1980 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 22:12
  5. Nikon i co dalej? Czy L-ki mają moc?
    By kontra-bas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •