Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Obróbka zdjęć krajobrazowych z Toskani, Moraw, Ponidzia

    Poszukuje film instruktażowy najlepiej na You Tube obróbki zdjęć z takich miejsc jak Toskania, Morawy, Ponidzie. Chodzi mi o obrabianie zdjęć krajobrazu z dużą ilością zielonych pofalowanych pól.
    Szukam i akurat nic takiego nie mogę znaleźć. Ewentualnie zamiast filmu jakiś poradnik. Nie chodzi mi o podstawowe ruszenie kilku suwaczków tylko trochę bardziej zaawansowaną obróbkę.
    Trochę mnie korci spróbować pokazać to w sposób nazwał bym to bardziej malarski, coś takiego jak w linku.
    http://browko-photography.pl/project/south-moravia/
    Pomoże ktoś ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Zerknij tu => Poland in the Lens
    Nie widzę nic na tym kanale. Nie chodzi mi o coś takiego:
    https://www.youtube.com/watch?v=DZdO...rgG1c&index=11
    Tam po prostu kompletnie nic nie ma.
    Mi chodzi o obróbkę tak jak w pierwszym poście wyjaśniłem, chyba że coś pominąłem.

  4. #4

    Domyślnie

    @tandori gdyby zechciało się tobie poświęcić na to chwilę więcej czasu, to może byś znalazł coś co cię zainteresuje To jest kanał, na którym gość pokazuje nie tylko jak robi zdjęcia , ale też pokazuje jak obrabia zdjęcia krajobrazu. Wykorzystując przy tym nie tylko Lr. W każdym razie skoro nic nie znalazłeś to ja już nic nie pomogę.

    Miłej niedzieli.
    Kanał YT ​? ??​

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    @tandori gdyby zechciało się tobie poświęcić na to chwilę więcej czasu, to może byś znalazł coś co cię zainteresuje To jest kanał, na którym gość pokazuje nie tylko jak robi zdjęcia , ale też pokazuje jak obrabia zdjęcia krajobrazu. Wykorzystując przy tym nie tylko Lr. W każdym razie skoro nic nie znalazłeś to ja już nic nie pomogę.

    Miłej niedzieli.
    Nie jest zupełnie tak jak myślisz. Znam ten kanał i przeglądaczem wcześniej różne tutki i teraz jeszcze raz na szybko spojrzałem czy coś nowego nie zostało opublikowane. W każdym razie to nie jest to co prezentuje chociażby tutaj na forum kolega Rafał Różalski, tylko on akurat nie ma tego co szukam. z innych poradników o krajobrazie Rafała to chylę czoła, bo w naszym ojczystym języku co jest sporym uproszczeniem lepszego nie znajdzie. W każdym razie nie tego szukam i nie w takiej formie jak zaproponowałeś, ale dzięki za poświęcony czas.

  6. #6

    Domyślnie

    W jakimś translatorze przetłumacz na język narodowy miejsca jakiego szukasz i tak powinieneś znaleźć na YouTube coś ciekawego. Poza tym jak nie masz monitora skalibrowanego do SRGB lub wyżej i równomiernego to możesz o takiej obróbce pomarzyć

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    W jakimś translatorze przetłumacz na język narodowy miejsca jakiego szukasz i tak powinieneś znaleźć na YouTube coś ciekawego. Poza tym jak nie masz monitora skalibrowanego do SRGB lub wyżej i równomiernego to możesz o takiej obróbce pomarzyć

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nie jest konieczne alby film na You Tube był w języku polskim. Szukam dokładnie to co opisałem wcześniej, poradników odnośnie innych rodzajów fotografii krajobrazowej jest sporo, czy to morze czy góry.
    Własnie w tym sęk że jednak trudno coś znaleźć, choć zdaje sobie sprawę przy tak dużej ilości materiału jaki jest na YT mogłem zwyczajnie nie odnaleźć tego co szukam i dlatego pisze na forum. Wiec jak ktoś ma zapisane jakieś dobre tutoriale to takowe poproszę.
    Nie zagłębiajmy się w inne szczegóły które odbiegają od głównego tematu. Dobór i kalibracja to raczej dla wszystkich wiadome, chodzi mi tylko o obróbkę.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak szukasz na YouTube to wyloguj się z konta. Na zalogowanym YouTube podsuwa Tobie to co uważa, że Tobie będzie odpowiadać

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #9
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęć krajobrazowych
    By photography_ziebamarcin in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 11:55
  2. [ Sport ] Derby Ponidzia... Nida-Naprzód
    By radzoo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 18:54
  3. [ Krajobraz ] Kilka kadrów z Moraw
    By Jarek78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 23:22
  4. [ Krajobraz ] Życie w Toskani
    By JaroPienza in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 09:57
  5. Poprawa klarownosci zdjec krajobrazowych - pobuilem sie juz z filtrami.
    By Campo in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 09:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •