Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Poszukuje film instruktażowy najlepiej na You Tube obróbki zdjęć z takich miejsc jak Toskania, Morawy, Ponidzie. Chodzi mi o obrabianie zdjęć krajobrazu z dużą ilością zielonych pofalowanych pól.
    Szukam i akurat nic takiego nie mogę znaleźć. Ewentualnie zamiast filmu jakiś poradnik. Nie chodzi mi o podstawowe ruszenie kilku suwaczków tylko trochę bardziej zaawansowaną obróbkę.
    Trochę mnie korci spróbować pokazać to w sposób nazwał bym to bardziej malarski, coś takiego jak w linku.
    http://browko-photography.pl/project/south-moravia/
    Pomoże ktoś ?
    Trochę trudno ustalić jakie masz oczekiwania związane z tym "poradnikiem zaawansowanego kombinowania suwakami w Lr". Z dyskusji trochę wynika, że chyba przesadne, sądzę to po tym zdaniu o poszukiwaniu jakiejś specjalnej obróbki pofalowanego krajobrazu z duża ilością zieleni. Jeżeli dobrze zrozumiałem to brzmi trochę jak poszukiwanie preseta do ładnego krajobrazu. Obawiam się, że zdjęcia z linku który wstawiłeś, to nie jakaś super specjalna obróbka zieleni tylko przede wszystkim miejsce, światło i kompozycja, a dopiero na samym końcu trochę umiejętności w obróbce. Przepraszam za te truizmy, ale kiedy pada pytanie jak obrobić zdjęcie jakiegoś zielonego wzgórza żeby efekt był jak na pięknych zdjęciach z Toskanii to obawiam się nieporozumienia.
    Jeżeli masz jakieś zdjęcia do których chcesz zastosować taką obróbkę to może je przedstaw a doświadczeni koledzy z forum na własnych pomysłach pokażą różne warianty obróbki. Były już na naszym forum bardzo ciekawe wątki tego typu dotyczące również krajobrazu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Poszukuje film instruktażowy najlepiej na You Tube obróbki zdjęć z takich miejsc jak Toskania, Morawy, Ponidzie. Chodzi mi o obrabianie zdjęć krajobrazu z dużą ilością zielonych pofalowanych pól.
    Szukam i akurat nic takiego nie mogę znaleźć. Ewentualnie zamiast filmu jakiś poradnik. Nie chodzi mi o podstawowe ruszenie kilku suwaczków tylko trochę bardziej zaawansowaną obróbkę.
    Trochę mnie korci spróbować pokazać to w sposób nazwał bym to bardziej malarski, coś takiego jak w linku.
    http://browko-photography.pl/project/south-moravia/
    Pomoże ktoś ?
    Nie czegoś takiego jak sposób na "obrabianie zdjęć krajobrazu z dużą ilością zielonych pofalowanych pól".

    W zdjęciach z tej strony to dużej mierze kwestia wybrania odpowiedniej pory dnia i odpowiedniego zastanego światła a nie samej obróbki.
    Przykładowo nie obrobisz przypadkowego zdjecia żeby wyglądało tak choćbyś nie wiem jakie cuda stosował w post procesie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spring-on-fields.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	990,2 KB
ID:	24522
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 06-05-2019 o 02:32
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Jak szukasz na YouTube to wyloguj się z konta. Na zalogowanym YouTube podsuwa Tobie to co uważa, że Tobie będzie odpowiadać

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki tego nie wiedziałem i chyba rezultaty są faktycznie dużo ciekawsze z większa ilością wyszukań.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ciekawa propozycja, muszę dokładnie przyjrzeć się co oni oferują.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @mmluty Presetu do tego co bym chciał jako takiego nie mam, jest coś takiego jak Google Nik Collection, po awarii starego kompa wszystko zaczynam od nowa., jak masz jakieś presety do krajobrazu pod Lightrooma to poproszę o linki. To o czym pisałem traktowałbym jako ciekawostkę, a nie jako główny cel do wszystkich zdjęć.

    Do jednego jesteśmy zgodni, fotografując od dłuższego czasu rzeczą wiadomą jest to gdzie ta sama fota ze światłem ciepłym porannym czy przed zachodem inaczej jest obrabiana, od tej samej foty z tego samego miejsca gdzie światła brak, lub jest go bardzo mało. Mam takie i wiem jakie są różnice, mówimy tu o ostrym i dobrze naświetlonym zdjęciu przy dobrych warunkach oświetleniowych.
    Z tego co udało mi się podpatrzeć to połączenie Photoshopa z Google Nik Collection, może dawać zbliżone efekty. Ja natomiast widzę że nie są to tylko zdjęcia dobrze naświetlone przy dobrych warunkach, jest tam coś więcej. Porównywałem sporo takich zdjęć z netu i jest różnica. Wiadome jest to gdzie każdy obrabia nieco inaczej , tylko jest kilkunastu autorów których zdjęcia są po prostu nieco inne, choć widać podobną technikę stosują.

  4. #14
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    @tandori
    Z Krzyśkiem (Hixem) bywałem na plenerach.( ba nawet raczył mnie uwiecznić w Kornwalii -jest w galerii) I powiem Ci, że głównie to o czym @mmluty wspomina-światło, warun itp. jest najważniejsze. Jak tego zabraknie-choćbyś na głowie stawał, żonglował presetami i inne cuda wianki-zapomnij. Podpowiem Ci jeszcze jedno narzędzie z PS-a, o którym w krajobrazie często się zapomina- Dodge-Burn. No i podstawa-selektywna obróbka, a nie po całości.
    Ale podstawa to kadr i światło. Polar też ułatwia sprawę.

    Powodzenia życzę-choć przede wszystkim własnej drogi.
    Aczkolwiek uczyć się od najlepszych to żaden wstyd.
    Ostatnio edytowane przez Lu ; 07-05-2019 o 16:03

  5. #15

    Domyślnie

    @Lufa Dziękuję za informacje.
    Masz bardzo przyjemne foty w stopce, większość Twoich zdjęć kojarzyłem z zamieszczonych tu na forum.

    Kiedyś coś słyszałem o tym Dodge- Burn ale gdzieś mi to umknęło.
    W większości kadrów jak miałem same pola, bez domków, traktorków nie stosowałem selektywnej obróbki, bo wydawało mi się to zbędne. Okazuje się teraz to był mój błąd. Robiłem to dlatego bo jak mi zaświeciło poranne światło i muskało jakieś drzewka to i tak efekt wydawał się ciekawy, ale jak widać dzięki Dodge- Burn i selektywnej obróbce mogło być jeszcze lepiej.
    Byłem pewien ze to co na niektórych zdjęciach widziałem to Orton effect, a tu okazuje się że mogłem się mylić. Czy Orton effect tez stosuje się w połączeniu z techniką Dodge- Burn ?
    Z polarem to jeszcze inna historia, najpierw z długim obiektywem stosowałem później już nie, wydawało mi się że przy ogniskowych 300-400mm to psuje nieco jakość, choć używałem dobrego polara B+W choć masakrycznego w czyszczeniu. Cześć osób twierdzi że polar jest zbędny przy tego typu zdjęciach bo zabiera czas, w przypadku jak jest spory wiatr, mimo że aparat jest na statywie i powoduje to dłuższy czas i możliwość poruszenia, co o tym myślisz ?
    Teraz będę szukał na YT to o czym wspomniałeś, bo mój warsztat jeśli chodzi o obróbkę jest raczej bardzo podstawowy i dlatego jechałem w większości po całości, jak już bawiłem się w selektywne zabawy to czasem narobiłem plam np. ze zbyt mocnym rozjaśnianiem i to mnie pamiętam zniechęciło .
    Dzięki raz jeszcze za wiadomość,, przynajmniej wiem co można poprawić i czego szukać.

  6. #16
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    @tandori -co do "Ortona"-też bywa w tego typu obróbce, choć ja już chyba o nim zapomniałem-w każdym razie nie pamiętam kiedy go ostatnio stosowałem. Ale jak już się bawiłem "ortonem" to eksperymentowałem z parametrami oraz z trybem mieszania warstw. Generalnie jeśli chodzi o obróbkę to bardzo często eksperymentuje-na zasadzie " co by było gdyby". W końcu to nie są nieodwracalne zmiany, więc obawy że spapramy coś na amen w zasadzie nie ma. Generalnie staram sie jak najwięcej wyciągnąć podczas wołania rawa-co robię w LR. Potem przerzucam do PS-a gdzie dochodzi zabawa poziomami i na końcu dopiero używam NIK. Ostrzę i zmniejszam również w PS. Metody ostrzenia zmienne-zależy z jakiej puszki. Ze starej D90-metodą Adamusa. Z D7100 eksperymentowałem i w zależności od szczegółowości pliku bywa różnie. Bawiłem się plikami z Pentaxa, Canona i w każdyej sytuacji ostrzenie wyglądało nieco inaczej
    Co do polara na tele. Nie zawsze, ale często stosuję. Co do problemów, o których wspominasz-pozostaje porządny statyw i porządna głowica. Tu bywa często problem bo nie wiedzieć czemu wielu naszych kolegów wywala kupę kasy na puszki, szkła filtry, a na tych dwóch elementach stara sie zaoszczędzić. A stara prawda mówi przecież. Twój zestaw jest tak dobry jak jego najsłabszy element. Miałem ostatnio okazję widzieć typa, który D5 z 500 nikona podpiął do jakiegoś wynalazku z Media Marktu za niecałe 80euro za statyw+głowica.
    Nie bój się eksperymetów w postprocesie, kombinuj a wypracujesz swój własny workflow. Tutki są może i dobre, ale jak czasem pokazują drogę, tak czasem ograniczają. Poza tym warto wiedzieć jeszcze przed zrobieniem zdjecia co chcemy uzyskac. Potem jest łatwiej. Ja osobiście w przypadku np.kwadratowych kadrów-kadruję tylko w pionie. Nie widzę kwadratu kadrując poziomo. Nie umiem inaczej
    Powodzenia w szukaniu własnej drogi. Nie piszę celowo o tzw. stylu. nie lubię tego określenia, a będac złosliwym osobnikiem często wspominam o nieznośnej manierze
    Ostatnio edytowane przez Lu ; 08-05-2019 o 16:26

  7. #17

    Domyślnie

    @Lufa
    Dziękuję bardzo za szczegółowe informacje

  8. #18

    Domyślnie

    @tandori jak chcesz wejść w d&b to proponuję zaopatrzyć się w choćby podstawowe piórko wacoma w selektywnej obróbce nie ma nic lepszego. No i dysk. Mi pliki po przejściu LR, PS, Nicuś i powtórki potrafią ważyć 0,5 GB
    Odnośnie tutoriali kiedyś kupiłem jeden Karola Nienarutowicza i pomimo, że lubię jego zdjęcia to warsztat mi kompletnie nie pasuje no i jedyne czego się nauczyłem to, że nie pójdę tą drogą. Wniosek taki, że możesz wydać pieniądze na ********e tutoriale od świetnych fotografów a okaże się, że to co robią nie będzie Tobie pasować.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    @tandori jak chcesz wejść w d&b to proponuję zaopatrzyć się w choćby podstawowe piórko wacoma w selektywnej obróbce nie ma nic lepszego. No i dysk. Mi pliki po przejściu LR, PS, Nicuś i powtórki potrafią ważyć 0,5 GB
    Odnośnie tutoriali kiedyś kupiłem jeden Karola Nienarutowicza i pomimo, że lubię jego zdjęcia to warsztat mi kompletnie nie pasuje no i jedyne czego się nauczyłem to, że nie pójdę tą drogą. Wniosek taki, że możesz wydać pieniądze na ********e tutoriale od świetnych fotografów a okaże się, że to co robią nie będzie Tobie pasować.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Z piórkiem nigdy nie pracowałem, co do dysku mam spory zapas bo jestem po wymianie komputera i mam też zewnętrzne.
    A to historia, dziwne bo znając zdjęcia Karola Nienartowicza przynajmniej z internetu wydawać by się mogło że trafisz w to co chciałeś.

  10. #20

    Domyślnie

    Zdjęcia Karola są świetne i można je podziwiać z tym, że ja przyzwyczaiłem się do pracy na warstwach, a on nie pracuje na nich. Ja robię wstępną obróbkę w LR, a on nawet nie używa LR i tylko u niego w edycji jest CR i PS. Po prostu mi nie leży jego typ obróbki Za to lubię edycję tego faceta https://www.youtube.com/user/scattionline
    Oraz tego
    https://www.youtube.com/user/AGibbsPhotography

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęć krajobrazowych
    By photography_ziebamarcin in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 11:55
  2. [ Sport ] Derby Ponidzia... Nida-Naprzód
    By radzoo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 18:54
  3. [ Krajobraz ] Kilka kadrów z Moraw
    By Jarek78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 23:22
  4. [ Krajobraz ] Życie w Toskani
    By JaroPienza in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 09:57
  5. Poprawa klarownosci zdjec krajobrazowych - pobuilem sie juz z filtrami.
    By Campo in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 09:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •