Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pomocy - nowa Sigma 18-35 kompletnie nie działa AF

    Czesc,

    kilka dni temu zakupiłam nową Sigme 18-35 pod Nikona D5300 i jestem przerażona AF kompletnie nie ostrzy w tych miejscach gdzie chce uchwycić ostrość. Przesuwa się samo - jakby fruwało .... kompletnie nie trafia...

    prosze o podpowiedz co moge zrobić z tym... czy po wysłaniu na kalibrację będzie ok?


    bede wdzieczna za wskazówki

    N

  2. #2

    Domyślnie

    Wyślij na kalibrację. Bez załamki. Temat wielokrotnie wałkowany na forum.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj że musisz wysłać zestaw z aparatem, nie sam obiektyw, kalibracja obiektywu jest darmowa w sigmie jeśli obiektyw z oficjalnej dystrybucji.

  4. #4

    Domyślnie

    Może aparat ostrzy na innym obiekcie niż Ty chcesz. Używasz punktowego AF?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Przed wysłaniem Sigmy na regulację musisz mieć pewność, że Twoja puszka trafia w punkt.
    Pozdrawiam
    Studio5s

  6. #6

    Domyślnie

    Czesc, używam Af-S w auto ( tak mi jest najlepiej na plenery), punktowego się po prostu obawiam - bo jak złapać dobrą chwilę ? kiedy np punkt nie jest tam ustawiony gdzie trzeba?

    chyba że mi powiecie, że tak właśnie trzeba? to stanę na wysokości zadania i po prostu zacznę na tym robić zdjęcia

    obiektyw planuje wysłać jutro

    ale ogólnie mam mieszane odczucia wstępnie co do obiektywu, brakuje mi stabilizacji i już kilka ładnych klatek poszło do kosza ze względu na niemałą wagę

    czytałam ze obiektyw jest wymagający i że jak się go nauczy to będzie ok - mam nadzieję ze i ze mną tak będzie, nie poddaje sie

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli liczysz na to że aparat w całym kadrze trafi z ostrością tam gdzie ty chcesz ?
    Punkty AF są po to żeby ustawić dokładnie gdzie chcesz mieć ostrość, AF-C i ciągły AF pomaga śledzić taki punkt jeśli się porusza nawet w D5300 działa jako taki ale ma spore ograniczenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Oj dziewczyno... chcesz wysłać do kalibracji obiektyw, bo na auto nie ostrzy tam, gdzie chcesz? Jak ruszasz obiektywem, to i AF w tym trybie "fruwa", bo skąd aparat ma wiedzieć, na co chcesz ostrzyć? Ustaw AF-S, jeden punkt, wyceluj w to, co chcesz mieć ostre, to będzie ostro.
    Jak nie dajesz rady utrzymać zestawu, bo za ciężki, to postaw na statywie albo sprzedaj ten obiektyw i kup mniejszy.
    "Nauczysz się obiektywu" jak ogarniesz podstawy fotografii. Takie bardzo podstawowe podstawy, że tak powiem. Komputer i google na początek. Potem instrukcja aparatu. Nikt nie rodzi się ze zdolnością świadomej obsługi aparatu. Bo naciśnięcie spustu migawki w trybie auto to trochę mało dla zadowalających efektów. Życzę sukcesów na tym polu.

  9. #9

    Domyślnie

    ehhh... no i wiedziałam że bez hejtu się nie obędzie.

    Dlatego połowa ludzkości obawia się zadawać pytań bo zaraz otrzymuje odpowiedz tego typu. To tak jakby korepetytor języka powiedział - przestań się uczyć bo nie wiesz jakiego czasu użyć w zdaniu i nie ma to sensu.

    i nie cisnę na auto ale też nie jestem pro, żeby wszystko wiedzieć...

    na AF-C własnie wszystko "fruwalo" gdzie do tej pory pracowałam na nikkorze i nic że tak powiem nie fruwałooooo

    Ale tak jak mówisz - przyjmuję tą krytykę i wracam do początku.

  10. #10

    Domyślnie

    Co Ty wiesz o hejcie... to czysta życzliwość
    Aaa, to na AF-C "fruwało" No jakby nie "fruwało", to byłby zepsuty.
    Po prostu poświęć parę godzin na poczytanie o podstawach, a świat stanie się prostszy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowe obiektyw (sigma 18-35 + Sigma 50) czy nowa puszka (nikon d750)
    By DamianKakietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:36
  2. Pomocy!!! D70 nie działa
    By daterr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2008, 21:48
  3. Wyzwalanie przez kabel synchro - 20 min działa - pożniej nic ;-/ pomocy ??
    By swfweb in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 22:43
  4. D70s PADŁ-nic nie działa! POMOCY!
    By mini21 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •