Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Ponidzie po mojemu :)

    Po obejrzeniu zdjęć @gremed stwierdziłem, że też muszę się ponownie wybrać na Ponidzie. Kilka kadrów udało mi się zrobić Trochę walczyłem ze światłem, więc nie przywiozłem ich tyle ile bym chciał, ale oto plon tej wyprawy:

    1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-04-24-Ponidzie1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	2,81 MB
ID:	23993


    2 - z animalnym bonusem dla spostrzegawczych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-04-25-Ponidzie2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	2,46 MB
ID:	23994

  2. #2

    Domyślnie

    Na jedynce najpopularniejsze miejsce ale z mniej popularnej strony. Jak najbardziej pasuje!

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyneczka bardzo mi się podoba. Ładnie skadrowane. Cienie i linie fajną robotę tutaj robią. Kolorki też się podobają. Ładna praca
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za miłe słowa

  5. #5

    Domyślnie

    Dwójka jakoś nie leży...
    Jedynka za to bardzo udana.

  6. #6

    Domyślnie

    Tamten dzień zakończyłem tak... niestety słońce schowało się za chmurami, więc pozwoliłem sobie na trochę zabawy w postprocesie.


    3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-04-27-Ponidzie3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,50 MB
ID:	24063

  7. #7
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie jeszcze jeden sezon fotograficzny i ciężko będzie tam ustrzelić cokolwiek bez jakiegoś fotografa co się w kadr napatoczy Z drugiej strony grzech nie odwiedzić tego uroczego zakątka.... Jedynka i trójka tak-dwójka jakby mniej-i nie tylko o rozpraszającą nieostrość na PP się rozchodzi, kadr jakby mniej dopracowany. Co do trójki i postprocesowych sztuczek-pewnie można, tyle ze ja akurat cenię sobie "upolowane" warunki. Nie znaczy to absolutnie, ze jestem wrogiem postprocesu. Wręcz przeciwnie-to bardzo istotny element, byleby nie wybijał się na pierwszy plan i przytłaczał reszty zamysłu Autora. Nie znaczy to ze tak jest akurat w tym przypadku. "Sztuczki" widać-ale w oczy nie kłują...

  8. #8

    Domyślnie

    Problem z trójką jest taki, że drzewka kwitną bardzo krótko, więc przyjazd za tydzień, miesiąc, nawet jeśli wchodzi w grę, i tak oznacza już inne warunki. Więc chcąc mieć białe drzewa, trzeba brać co jest.
    Będę bronił dwójki, jako pewnego eksperymentu, właśnie z tym nieostrym pierwszym planem. Jest to pewne odejście od landszaftowego schematu "ostro wszędzie". Boli mnie bardziej ta góra gałęzi, która niejako "brudzi" kompozycję. No, ale były tam, i mimo że próbowałem tak kadrować, zmieniać kierunki i miejsca, aby je wyeliminować, cały obrazek wygląda i tak najlepiej ułożony właśnie tak.

  9. #9
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    @creep- dokładnie to w przypadku mam na myśli. Nie przepadam i tu akurat nieco mnie rozprasza ta nieostrość, ale głównym grzechy tej odsłony pozostaje-pomijając pierwszy plan właśnie kadr. Nie znam miejsca więc oszczędzę sobie rady typu: trochę w bok, do góry, cofnąć się itp. Po prostu to co widzę nie przekonuje mnie kadrowo. Bo światło modelujące scenę było.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lufa Zobacz posta
    Pewnie jeszcze jeden sezon fotograficzny i ciężko będzie tam ustrzelić cokolwiek bez jakiegoś fotografa co się w kadr napatoczy Z drugiej strony grzech nie odwiedzić tego uroczego zakątka.... Jedynka i trójka tak-dwójka jakby mniej-i nie tylko o rozpraszającą nieostrość na PP się rozchodzi, kadr jakby mniej dopracowany. Co do trójki i postprocesowych sztuczek-pewnie można, tyle ze ja akurat cenię sobie "upolowane" warunki. Nie znaczy to absolutnie, ze jestem wrogiem postprocesu. Wręcz przeciwnie-to bardzo istotny element, byleby nie wybijał się na pierwszy plan i przytłaczał reszty zamysłu Autora. Nie znaczy to ze tak jest akurat w tym przypadku. "Sztuczki" widać-ale w oczy nie kłują...

    Z jednej strony masz racje, ale czy z takiego Roztocza jest dużo dobrej fotografii, myślę tu o klimacie ciasnych kadrów na pola zbliżonych do Ponidzia ?
    Wściąż są miejsca do odkrycia które po kilku latach w zależności od pory roku zmieniają się. Ile to już lat temu Wiesław Lipiec pokazywał podobne zdjęcia i jakoś nie ma wiele tego typu zdjąć.

    Co do Ponidzia obserwuje tendencje do zamieszczania odkrytych przez praktycznie jedną osobę tajemnych miejsc, które drogą pantoflową rozeszły się po necie i kadry są niemal identyczne. Jeżeli mamy przykładowo trzy miejscówki i np. sześciu dobrych fotografów, gdzie pokazują praktycznie identyczne kadry to szybko się to znudzi. Dobre w tym wszystkim jest to gdzie być może ktoś pokaże to z mniej oklepanej strony i z nowym spojrzeniem.
    Podobna rzecz miała miejsce jeszcze za życia Pierścińskiego, gdzie też miejsca które odkrył były żywcem kopiowane i później zarosły drzewkami, gdzie dzisiaj próżno doszukać się wielu z tych miejsc.
    Teren falistych pól ciągnie się od woj. Świętokrzyskiego aż po Małopolskę, wiec teren ogromy i wątpię aby był aż tak dokładnie spenetrowany. Obserwując zdjęcia mamy większości podobne miejscówki z kilku zaledwie miejsc.wiec gdzie reszta ?
    Ja czekam na kolejne dobre foty kolegów z Ponidzia

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wiosenne Ponidzie
    By gremed in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-05-2019, 09:35
  2. [ Krajobraz ] Ponidzie
    By gremed in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 19:37
  3. Po mojemu
    By pinquin in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 08:15
  4. [ Krajobraz ] Ponidzie
    By Dyzma in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 15:15
  5. [ Przyroda ] Po mojemu
    By Grzegorka in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •