Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 157 z 157

Wątek: Marudzenie.

  1. #151
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wkurza mnie:
    9. DNG to Adobe, więc kwestie licencji, kasy
    13. Musisz jednak zrozumieć jak działa HDR i dlaczego nie ma to nic wspólnego z RAW

  2. #152

    Domyślnie

    Czasem się zastanawiam po jaką cholerę ludzie kupują sprzęt foto, który ich wkurza? Nie prościej wybrać coś innego, coś co nie wkurza i cieszyć się z robienia zdjęć? Przecież nie ma obowiązku kupowania tego, czy tamtego. Przecież każdy może wybrać sobie co chce. To co mu odpowiada. No chyba, że te wymagania i preferencje są tak wielkie, tak wydumane, że nie sposób znaleźć sprzętu, który nie wkurza. I na to niestety jest tylko jedna rada - trzeba założyć własną fabrykę i robić wszystko po swojemu.
    Jacek

  3. #153

    Domyślnie

    Ja tam wracam do marudzenia. Mam w Z zestawie 24-70 i 70-200 w F2.8 oraz 50 F1.8. Myślałem żeby sobie zostawić 24-70 F4 ale do 2.8 to jak dzień do nocy. I dzwigam to całe cholerstwo, ale to jak działa 70-200 to jest poza jakimkolwiek dotychczas standardem. Autofocus, stabilizacja, WoW. Jedynie co mnie wkurza to zle odchylany wyświetlacz, to ze mało ruchliwy to kit ale jak się go klika po położeniu to uruchamia czujnik w wizjerze. Niewielki może problem ale wkurza. Ale i tak mimo upływu dwóch lat uważam że to najlepszy obecnie system do zdjęć na rynku. Do video bym wybrał Sony, ale zdjęcia tylko Nikon.
    Nikon Z9 + 14-24 F2.8 24-70 F2.8 70-200 F2.8 i 50 F1.8. Mam co dźwigać....

  4. #154
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tym "problemem" załączania czujnika przy myzianiu ekranu to też mnie wkurza ale nie widzę pomysłu na to jak to rozwiązać.
    Ja marudzę cały czas na brak większej możliwości oprogramowania przycisków, można by wiele zmienić sobie mając możliwość swobodnego ustalenia jak działa przycisk ISO, +/- czy nawet lupki plus minus, no i to co mnie wkurza najbardziej to brak swobodnego programowania klasycznego wybieraka.
    Jednak jak się używa intuicyjnie po czasie to czuć że jest bardzo dobrze.

  5. #155

    Domyślnie

    Mogliby dodać możliwość dowolnego programowania przycisków funkcyjnych.
    Robienie zdjęć z ekranu wyłączyłem, bo bardziej przeszkadzało. Co do wizjera, to używam przycisków do przełączania trybów, bo raz na jakiś czas wariował i przełączał się między wizjerem a ekranem.
    F2.8 to w ogóle wielkie kloce, ja się swojego pozbywam, bo jak jeszcze dokładam FTZ, to naprawdę nabiera "profesjonalnego wyglądu", a ja wolę trochę bardziej "stonowane" proporcje.
    Teraz to mi najbardziej brakuje "taniego" szerokiego kąta dobrej jakości (może być manualny).
    Zastanawiam się czy Z7 z wyższą rozdzielczością nie byłby lepszym wyborem... zazdroszczę kolegom detali na zdjęciach

    Za to taką rzeczą która mnie naprawdę wkurza, która jest rozwiązana dobrze w budżetowych lustrzankach serii D3XXX i której Nikon poskąpił, to czujnik IR. W D3XXX są po dwa: z przodu i z tyłu. Zajmują mało miejsca, działa to dobrze, jest intuicyjne, zamiennik pilota u Chińczyków 5zł... A tutaj jest kiepskie sterowanie przez Wi-Fi ze smartfona (responsywność jest do tyłka, możliwości ustawień w porównaniu do innych aparatów również...). Wychodzi na to, że najlepiej nie bawić się w "kadrowanie" i próby "pstrykania" tylko kupić zewnętrzny moduł z Wi-Fi z pilotem i wtedy to działa naprawdę dobrze. Nawet zimą i w deszcz ;] Tylko znowu trzeba coś kupować, podpinać do aparatu i nosić ze sobą...

  6. #156
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    wifi działa bardzo poprawnie ale trzeba ustawić 5G, polecam.

    UWA zoom jest ale to 4600zł minimum z legalnego źródła, jednak wynagradza koszty lekkością, gabarytami i bardzo dobrą jakością optycznie, af działa świetnie, po pewnym czasie człowiek sie zastanawia dlaczego się męczył z innymi obiektywami.

    Wizjer i przycisk wizjera ustawiłem w dwa tryby, 1. tylko wizjer 2. ekran i czujnik zbliżenia przełączający na wizjer, jest proste w użytkowaniu wtedy, a jak się używa dużo samego ekranu to można zrobić 1. tylko ekran wtedy czujnik nam nie przeszkadza, a tryb 2. tylko wizjer albo z czujnikiem oba.

  7. #157

    Domyślnie

    Czy tylko ja nie mogę ustawić w SnapBridge iso 64?
    Najniższe w aplikacji jest właśnie iso 100 i to nic, że w Z7 jest bazowe niższe.

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •