Close

Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 157

Wątek: Marudzenie.

  1. #111
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    No bo są upierdliwe te rafy i tyle. Na tyle upierdliwe że producenci oprogramowania nie umieją tego dobrze oprogramowac zapewne. Albo może i się nie da. Ciężko powiedzieć. Na pewno szybciej mogę uzyskać dobry wynik z cr2 czy arw niż z raf.
    No wlasnie o to mi chodzi... da sie szybciej uzyskac dobry wynik z matryc Bayer. Przynajmniej ja doszedlem do takich wnioskow obrabiajac rawy z Fuji i Nikona.

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    A co trzeba zrobic, zeby to zauwazyc?
    100% z X-T10

    Załącznik 25064

    100% z X-T2

    Załącznik 25065

    To samo zdjecie ale 200%

    Załącznik 25066

    Moze ja faktycznie czegos takiego u mnie nie widze?
    Pokaż drobne liście, iglaste drzewa, trawę zwłaszcza w oddali. Zlewa się.
    Może demozaikowanie dla Xtrans nie może sobie poradzić?
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 18-05-2019 o 14:09

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Zawsze można spróbować zmniejszyć wyostrzanie i odszumianie w aparacie, może pomoże ale tu o rawach marudzenie.
    Spróbuj, jeśli się tym sposobem uda to dziwne że nikomu przedtem.

  4. #114
    J1
    Gość

    Domyślnie

    W kontekscie rawow z Fuji.

    W oprogramowaniu Adobe warto sprawdzic Enhance Details https://helpx.adobe.com/uk/camera-ra...e-details.html.
    O ile zaraz po dodaniu tej funkcji nie widzialem jakiejs spektakularnej poprawy to obecnie po kolejnych aktualizacjach ACR widze juz wieksza roznice. Co mnie zaskoczylo to sytuacja jezeli na zdjeciu pojawi sie tekst drukowany, widac ogromna poprawe w czytelnosci poszczegolnych liter. To samo podczas robienia zdjec architektury z duza iloscia drobnych detali.

    Warto tez zerknac na funkcje Texture https://helpx.adobe.com/uk/camera-ra...e-details.html.
    Jezeli chodzi o ta funkcje to zauwazylem ciekawe efekty zwiazane z faktura drewna... wyglada lepiej.

  5. #115
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to ja też będę marudził... Netflix poziomem jakości swoich produkcji sięga dna, lepsze produkcje miała amerykańska kablówka z lat 90-tych, żenujące i ubliżające inteligencji przeciętnego widza.

  6. #116
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to ja też będę marudził... Netflix poziomem jakości swoich produkcji sięga dna, lepsze produkcje miała amerykańska kablówka z lat 90-tych, żenujące i ubliżające inteligencji przeciętnego widza.
    To ja powiem tylko tyle... 8 Sezon Gry o Tron

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Spróbuj, jeśli się tym sposobem uda to dziwne że nikomu przedtem.
    Po co się przepychać . Wrzuć jakieś zdjęcia porównawcze tego samego jakieś liście np., porównamy, pomarudzimy Z mojej strony mogę rafa do dng przekonwertować Xtransformerem w celach porównawczych.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Angielski to dobry przykład na to jak zmienia się język w zależności od "szerokości geograficznej". Po angielsku inaczej mówi się nie tylko w Indiach, ale także i w Szkocji, Irlandii, poszczególnych stanach Ameryki Północnej, Australii, Jamajce czy w innych zamorskich włościach. To doskonały przykład na to, że to język jest dla ludzi a nie odwrotnie. Choć samo przywiązanie do zasad rozumiem i szanuję. Angielski to jeden z niewielu języków uniwersalnych więc siłą rzeczy musi się adaptować do zastanych warunków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uploadfromtaptalk1558186273245.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	25072
    Ładne. Jak to brzmi.
    To coś innego niż piórka do kaligrafii. Teraz też nie ma akcesoriow do gier, nie kupisz, tylko gamingowe są.

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Pokaż drobne liście, iglaste drzewa, trawę zwłaszcza w oddali. Zlewa się.
    Może demozaikowanie dla Xtrans nie może sobie poradzić?
    No to moze Ty wlasnie pokaz tego problematycznego rawa, zeby poprzec czyms Twa teze, bo tak to troche taka ... popierdowka

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    No to moze Ty wlasnie pokaz tego problematycznego rawa, zeby poprzec czyms Twa teze, bo tak to troche taka ... popierdowka
    Raczej chodzi o jpg, ale niestety nie mam już, pochowalem gdzieś na kartach dawno temu. Mam jpg obrobione (z akwarela) tylko nie wiem czy to było x10 czy z xe1. W sieci za to jest sporo przykładów.

Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •