Close

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 157

Wątek: Marudzenie.

  1. #141

    Domyślnie

    Ja tam nie tęsknię kompletnie za szkłami na śrubokręt. Niestety precyzja AF w takich szkłach była taka se, tzn przy pracy w AF-C - silnik w szkle jednak był bardziej skory do minimalnych przeostrzeń, a śrubokręt nie chciał czasem się ruszyć o kilka milimetrów i to robiło sporą różnicę. Zresztą tych szkieł takich wartych uwagi to nie ma specjalnie dużo. 50 1.8 było tragiczne (przymykanie do 2.5 żeby to było używalne), 1.4 zresztą też bez szału (nigdy nie widziałem takich aberacji jak w tym obiektywie), 85 1.8 też trzeba było mieć super sztukę żeby był używalny w okolicach pełnej dziury, 1,4 to dopiero był porządny słoik, ale on nadal wcale nie jest taki tani i w tych samych pieniądzach można mieć sigmę nie-art (używam już sporo lat i złego słowa nie powiem). Na dodatek te szkła były pod światło w najlepszym wypadku średnie, kontrast też taki sobie. Za czym tęsknić? 105/135 nie używałem, ale też nigdy nie kumałem miłości do tych szkieł, DC to dość enigmatyczne "coś", którego nikt nigdy mi nie pokazał jaki daje w praktyce(!) efekt.

    Zresztą - przecież nikon nadal robi lustrzanki i jak się chce używać tych szkieł to można kupić nowe body dslr, a nie bezlustro, więc w czym problem?

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A to ciekawe co tam lepszego dostrzegasz w samym zdjęciu ?
    Dostrzegam nieco lepszą ostrość, czyli jakby słabszy AA i dostrzegam większą rozpiętość tonalną. No i w zasadzie tyle. Póki co walczę z importem zdjęć do LR. Te importowane standardowo są takie mało ciekawe kolorystycznie, czyli na ustawieniach zerowych są zbyt 'twarde' dla mnie, zbyt kontrastowe. Zobaczę czy da się jakoś skalibrować sensownie LR aby tęsytuację poprawić czy też inne ustawienia NEFa w aparacie zmienią sytuację.

  3. #143

    Domyślnie

    Pomarudzę

    Nie leży mi obrazek jaki generują stałki wydane dotychczas do systemu Z
    Z drugiej strony 24-70 f4 uważam za najlepszy w swojej klasie.

    Ciekawy jestem czy inne ogniskowe wyjdą lepiej Nikonowi .
    Chyba zawsze 35 i 50 były najsłabsze w serii w wydaniu Nikona.
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  4. #144
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    ..Obiektywy na bagnet F są bardzo dobrej jakości i stosunkowo niedrogie. Są jednak uniwersalne i taki np. 135mm/2.0DC daję cudowne zdjęcia, można go podpiąć pod wiele korpusów Nikona. Ale nie podepniemy go pod Z7/Z7 bo nie działa najistotniejsza rzecz przy tego typu optyce: autofocus.

    Tak, wiem, że adapter z silnikiem AF byłby odrobinę większy ale i tak bym go kupił i wszyscy byście go kupili.

    Zostaliśmy więc odcięci od około połowy albo i nawet 60% fajnych obiektywów. TANICH obiektywów dobrej jakości. Taniego 50mm/1.8 za 400zł, taniego 85mm za 900zł, całej maści zoomów amatorskich (f3,5-4,5) za 200zł.
    Te 60% tanich to niestety jest g..niane i nie warto zawracać sobie nimi głowy.
    Po drugie - nie odciął, tylko trzeba uzywać w manualu. Tak samo jak Heliosa 44 itp.
    Warte uwagi szkła są ze cztery. 105/2DC i 135/2DC, 180/2.8 i micro 200/4 (którego i tak do macro się używa głównie manualnie).
    Aha - mam 135/2 DC. Tam gdzie trzeba dobrego AFu to go nie używam. W ogóle mało go używam.

  5. #145
    Oszczędny w słowach Awatar buntux
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Płock
    Posty
    111
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Pomarudzę, IMHO.

    Wkurza mnie:
    1. brak A/E Locka na ekraniku od góry w Z6.
    2. archaiczny tryb nazewnictwa plików, zamiast możliwości zdefiniowana własnego
    3. klocowe obiektywy
    4. brak FTZ z silnikiem dla szkieł D
    5. brak skali dystansu w manualnym ostrzeniu, tylko jakiś g*** pasek, Fuji czy Ricoh zrobili to lepiej
    6. oczojebna poziomica w EVF, rodem dSLR, Canon robi to lepiej, Fuji lepiej
    7. w LCD nie można mieć czystego kadru, tylko na obrazku są ponapisywane parametry, nawet w najmniejszym trybie display
    8. nie podoba mi się FTZ, aparat ze szkłami D wygląda do d
    9. dlaczego nie można dodać drugiego formatu RAW tj. DNG?
    10. zebra, tylko w wideo, dlaczego?
    11. PRE-WB ustawia się strasznie wolno, dużo kliknięć, Fuji robi to lepiej, Ricoh też
    12. brakuje mi ekranu 360

    wg mnie większość rzeczy załatwiła by aktualizacja softu

    Są też zalety:
    1. wizjer jest arcydziełem
    2. 50 S f/1.8 jest arcydziełem jakości zdjęć na f/1.8
    3. używa baterii z D750
    4. przełącznik foto/wideo
    5. stabilizacja w wideo
    6. opcje ustawiania jakości obrazka w puszce
    7. rozmiar samej puszki, waga etc.
    8. uchwyt
    XT4 + X100F + D750 (Sprzedane: Z6, F100 || Posiadane, ale nieużywane: D300s)

  6. #146

    Domyślnie

    Ja też pomarudzę, że stoję przed wyborem bezlusterkowca FF, a Nikon nie wypuścił jeszcze interesujących dla mnie szkieł...
    24-105 f? pewnie f4 z mount
    70 - 200 f4 z mount
    100-400 z mount

  7. #147

    Domyślnie

    A napisałeś petycję do zarządu Nikona? Musisz postawić im twarde warunki i poinformować, że jak tych szkieł nie zrobią, to im firmę zamkniesz. Tylko jakiś konkretny termin wyznacz, żeby nie mogli w nieskończoność tego przeciągać.
    Jacek

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja już nie marudzę bo przecież mogę kupić aps-c z małą i tańczą optyką.
    chyba Fuji. bo na tym sie wybor konczy

  9. #149
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No nie... Z50 + Sigma 17-50 gabarytowo nie zachwyca przez to że jest FTZ ale cenowo i tym co oferuje obiektyw już tak

    Ja nadal marudzę na brak programowania klasycznego wybieraka przez nowy wybierak nie ma u mnie zastosowania i przeszkadza tylko.
    W ergonomii brakuje mi kółka na wybieraku.
    Przycisk ekspozycji powinien być gdzieś koło rec i iso.
    Zbędne przyciski z lupkami +/-, lepiej je zastąpić czymś programowalnym żeby wyłuskać jakieś funkcje głębsze z menu.
    Brak zebry w foto nie doskwiera, przyzwyczaiłem się do pomiaru bez przepaleń co chroni, a dobry wizjer pozwala na lepszą ocenę ale czemu nie ma zebry ?

    Minusem jest też dla mnie ograniczenie ustawienia menu podręcznego "i" w trybie video, jakby było pełne to miałbym sześć personalizacji na wybieraku pod foto.

  10. #150
    Oszczędny w słowach Awatar buntux
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Płock
    Posty
    111
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Ja dorzucę jeszcze swoje do poprzedniej listy

    Wkurzenia:
    13. HDR tylko dla JPG-ów, z drugiej strony Braketing i Focus Stacking działa dla NEF - nie rozumiem więc ograniczenia dla HDR
    14. Powinien wyjść update ukrywający menu wideo w trybie foto i viceversa tak jak zrobili to w X-T4, to chyba jest banalne if.. then ..else?
    15. To generalnie tyczy się chyba wszystkich - dlaczego część akcji mogę zaprogramować do Fn, a część (czasami wspólną) pod inne guziki, a pod pierścień manuala tylko 3 funkcje? Wg mnie powinien być zestaw np. 50 funkcji, które mogę zaprogramować pod jakikolwiek programowalny guzik chcę, nie rozumiem skąd to sztuczne ograniczenie
    16. albo formaty kadrowania, nie ma 5:4, nie kumam - mam kupić pro-dSLR żeby mieć taki format w puszce?
    17. no i zmieniając kadrowanie należy pamiętać, że mamy czarne paski po bokach lub górze, bo przecież nie narysuje ramki kadrowania na formacie 3:2

    Zalety:
    9. Focus stacking dla NEF, zapisze w oddzielnym folderze więc łatwo znaleźć serię, dobra konfiguracja w puszce, ale nie połączy w puszce już trzeba tracisz czas przy kompie
    10. Pozwala robić zdjęcia w trakcie kręcenia filmu, tylko format jest 16:9, tylko JPG, z jakąś niezłą kompresją
    XT4 + X100F + D750 (Sprzedane: Z6, F100 || Posiadane, ale nieużywane: D300s)

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •