Close

Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 375

Wątek: Nikon D6

  1. #171
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No tak tez można ale wtedy pewnie można by się zatrzymać na pewnym etapie i robić tylko migawki

  2. #172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No tak tez można ale wtedy pewnie można by się zatrzymać na pewnym etapie i robić tylko migawki
    W końcu sprzęt fotograficzny to też tylko narzędzia. Jeśli jest sprawny, a możliwości wystarczają, to po co ciągle wydawać na to pieniądze? Zakup nowego aparatu powinien być uzasadniony i być środkiem do celu (zarobek i wykorzystanie pozyskanych funduszy na inne, sensowniejsze rzeczy), a nie celem per se.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    To wymieni migawkę za ułamek ceny nowej puszki. Będzie miał nadal sprawdzony sprzęt, którego nie będzie musiał się uczyć, i który będzie działał jak nowy.
    Żeby to tylko o zużycie migawki chodziło, ale jest więcej ruchomych podzespołów, czy elementów, których żywotność ma swoje granice.
    Nawet elektronika nie jest wieczna i przychodzi czas, kiedy wymaga gruntownego liftingu, czy wymiany.

    A tak nawiasem mówiąc, to jak sprawują się Twoje detrójki ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Żeby to tylko o zużycie migawki chodziło, ale jest więcej ruchomych podzespołów, czy elementów, których żywotność ma swoje granice.
    Mechanizm związany z lustrem też nie kosztuje majątku (przynajmniej w porównaniu do ceny D5/6.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nawet elektronika nie jest wieczna i przychodzi czas, kiedy wymaga gruntownego liftingu, czy wymiany.
    Wytrzyma spokojnie kilka migawek.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A tak nawiasem mówiąc, to jak sprawują się Twoje detrójki ?
    Bez zarzutu. Dwie po wymianie migawki. Jedna odpoczywa (została backupem i body „wycieczkowym”), a drugą wspomaga D3S.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Bez zarzutu. Dwie po wymianie migawki. Jedna odpoczywa (została backupem i body „wycieczkowym”), a drugą wspomaga D3S.
    U mnie niestety chroniczny brak rozsądku i niszczące przywiązanie do nowego, nieustannie popychają mnie do wymiany aut, aparatów, czy innych gadgetów.
    Ma to oczywiście swoje plusy, ale tak sobie myślę, że czas by mi było już spoważnieć.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    niszczące przywiązanie do nowego, nieustannie popychają mnie do wymiany aut, aparatów, czy innych gadgetów.
    Skąd ja to znam...

  7. #177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    U mnie niestety chroniczny brak rozsądku i niszczące przywiązanie do nowego, nieustannie popychają mnie do wymiany aut, aparatów, czy innych gadgetów.
    Miałem tak do około 30-35. roku życia. Zmiana przyszła w zaledwie rok czy dwa. Oczywiście, że chciałbym mieć najnowszy/najlepszy sprzęt, ale… (dla mnie) to nie ma sensu. Tak naprawdę w 99% sytuacji zdjęciowych różnicę poczułbym tylko ja – podczas obróbki (a i to nie zawsze). Klient i tak nie zauważa czy tam jest bezszumne ISO 3200 czy jednak coś tam zostało „zdenojsowane”. Jakieś 2/3 moich zdjęć ze zleceń i tak kończy jedynie w sieci (czyli maks FullHD, co dość dobrze tuszuje pewne niedociągnięcia). A te pozostałe, to najczęściej pozowane/aranżowane sytuacje, gdzie mam czas, mogę zastosować swoje światło itd., i które sfotografuję D800. Rzecz jasna inna sytuacja byłaby gdybym fotografował jakieś wybitnie ważne „szybkie” imprezy sportowe… Wtedy zapewne starałbym się do maksimum ograniczyć ułomności sprzętu i inwestowałbym w możliwie najlepszy, ale to też po dogłębnej analizie czy porządnym przetestowaniu. Od kilku lat irytują mnie jedynie problemy z AF w 35 i 85 Sigmy. Jak trafi, to zdjęcia są ostrzejsze niż u Nikona, a i sama szybkość ustawiania lepsza. Problem w tym, że często niby trafia (jest potwierdzenie), a ostrość 2 metry dalej albo pół metra bliżej. Ani regulacja w serwisie, ani sprawdzenie innych egzemplarzy, nic nie pomogło. Winna jest „pogadanka” szkieł Sigmy z korpusami na których sankach siedzą Sabinki, a że ja praktycznie nie fotografuję bez lampy, to mam jak mam.
    Ostatnio edytowane przez stig ; 29-02-2020 o 13:46
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #178
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W końcu sprzęt fotograficzny to też tylko narzędzia. Jeśli jest sprawny, a możliwości wystarczają, to po co ciągle wydawać na to pieniądze? Zakup nowego aparatu powinien być uzasadniony i być środkiem do celu (zarobek i wykorzystanie pozyskanych funduszy na inne, sensowniejsze rzeczy), a nie celem per se.
    Bardzo często wymiana sprzętu jest przejawem rozsądku i dotyczy to zarówno sprzętu foto, jak i samochodu czy wiertarki, oczywiście dyskutujemy o sprzęcie nie do zabawy jak sporo użytkowników tu na forum.

  9. #179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bardzo często wymiana sprzętu jest przejawem rozsądku
    Gdybym posiadał D5 (a nawet D4s) za Chiny Ludowe nie potrafiłbym usrpawiedliwić wymiany na D6, rozsądkiem. Ok – D3/D3S na D5/D6 już zdecydowanie prędzej. Mam wrażenie, że część ludzi uważa, że pojawienie się nowego korpusu oznacza – że po prostu trzeba go kupić/mieć i koniec. Nie. Nie trzeba. Tak jak nie trzeba zmieniać samochodu co 3 lata czy smartfonu co rok. Jedną zmianę o jeden numerek, jaka miała dotychczas sens, to chyba tylko D2Xs > D3. Oczywiście piszę z własnego punktu widzenia. Każdy powinien sam decydować o tym, na co wydaje swoje pieniądze.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #180
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja też nie wymieniam auta mimo że od zakupu już 10 lat, a wielu twierdzi ze to jest nierozsądne i trzeba wymieniać po 3-4 latach, jak ktoś używa auta zarobkowo to też rozsądek podpowiada coś innego.
    Wielu wymienia samochody bo nowy ma np inny kolor albo ma nowszy bt/wifi

Strona 18 z 38 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •