Close

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 374

Wątek: Nikon D6

  1. #1

    Domyślnie Nikon D6

    Jeśli wierzyć nikonrumors, to D6 będzie miała stabilizację matrycy :P

    powiem szczerze, jestem za

    https://nikonrumors.com/2019/04/22/r...lization.aspx/

    24 MP sensor
    4K 60 video
    Longer manual exposure times (like in the Nikon D810A): from 1/8000 - 120 seconds. (up from 30 seconds)
    Built-in sensor stabilization (variable)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Longer manual exposure times (like in the Nikon D810A): from 1/8000 - 120 seconds. (up from 30 seconds)
    Tylko... po co? Ludzie siedzący w krajobrazie raczej nie wybiorą D6 a D850/D810A

    No i ze swojej strony tradycyjnie będę narzekał na brak automatyki ekspozycji działającej nie z pomiarem światła, a sztywną nastawą w EV.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może matryca dobra będzie do astro, jeśli wsadzą coś nowoczesnego z gigantycznie dobrym ISO to na tych 24Mpix może być zacnie.

    Nikon kupił też matryce 60Mpix, czyżby to pod nową parę Z8/Z9 w stylu Z6/Z7 że drugi model będzie z dużą matrycą ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    No i ze swojej strony tradycyjnie będę narzekał na brak automatyki ekspozycji działającej nie z pomiarem światła, a sztywną nastawą w EV.
    Zaintrygowałeś mnie tym. Co masz na myśli?

  5. #5

    Domyślnie

    @tbogdanowicz
    Weźmy dla przykładu mecz piłkarski robiony na ekspozycji: f/2.8, 1/2000, ISO 4000, co daje jakieś 19 EV ekspozycji(jeżeli gdzieś się nie pomyliłem w liczeniu) i aparat w manualu z auto ISO.
    I teraz:
    Chcę zrobić zdjęcie trenera przy linii bocznej, tylko nie potrzebuje do tego 1/2000s, a okolice 1/500s i teraz oczekiwałbym, żeby po zejściu do tej 1/500 sekundy aparat sam zbił ISO do 1000.
    Podłączam TC 1.4, siłą rzeczy schodząc z jasnością szkła do f/4.0, a aparat w tym momencie sam podbije ISO do 8000.

    Niestety zdanie się na pomiar światła(każdy dostępny) zupełnie się tutaj nie sprawdza, bo punkowy jak potrafi przestrzelić o 2-4 EV w zależności od tego, czy trafi w białą czy czarną koszulkę. To samo dzieję się z matrycowym, jeżeli raz naszym tłem będzie ciemne niebo, a raz biała banda LED.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale manual to manual. Skoro ma coś robić automatycznie to już nie manual... A oczekujesz automatycznej zmiany EV po podłączeniu TC.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale manual to manual. Skoro ma coś robić automatycznie to już nie manual... A oczekujesz automatycznej zmiany EV po podłączeniu TC.
    Manual z auto ISO to już nie manual
    Zresztą w trybach A/S też to by mogło być zaimplementowane.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Manual z auto ISO to już nie manual
    Zresztą w trybach A/S też to by mogło być zaimplementowane.
    Umknęło mi Auto ISO. Moja nieuwaga. Ale może problem tkwi nie w korpusie a w TC? Może to TC powinien informować korpus...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    @tbogdanowicz
    Weźmy dla przykładu mecz piłkarski robiony na ekspozycji: f/2.8, 1/2000, ISO 4000, co daje jakieś 19 EV ekspozycji(jeżeli gdzieś się nie pomyliłem w liczeniu) i aparat w manualu z auto ISO.
    I teraz:
    Chcę zrobić zdjęcie trenera przy linii bocznej, tylko nie potrzebuje do tego 1/2000s, a okolice 1/500s i teraz oczekiwałbym, żeby po zejściu do tej 1/500 sekundy aparat sam zbił ISO do 1000.
    Podłączam TC 1.4, siłą rzeczy schodząc z jasnością szkła do f/4.0, a aparat w tym momencie sam podbije ISO do 8000.

    Niestety zdanie się na pomiar światła(każdy dostępny) zupełnie się tutaj nie sprawdza, bo punkowy jak potrafi przestrzelić o 2-4 EV w zależności od tego, czy trafi w białą czy czarną koszulkę. To samo dzieję się z matrycowym, jeżeli raz naszym tłem będzie ciemne niebo, a raz biała banda LED.
    Dla mnie nadal Twoje słowa wyglądają dziwnie.

    Masz f/2.8, 1/500, to przy AUTO ISO, ISO zejdzie do 1000. To mi się zgadza. Teraz dokładając konwerter "ściemniasz" obiektyw do f/4. W takim razie aparat podnosi ISO, by prawidłowo naświetlić klatkę.
    Skoro nic ma się nie zmienić, to musisz wszystko robić "w manualu". Przecież aparat nie wie, co chcesz fotografować. On tylko mierzy ilość światła i naświetla zgodnie z tym jak go ustawiłeś (czyli podnosi ISO).

  10. #10

    Domyślnie

    @tbogdanowicz, źle zrozumiałeś...

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •