Close

Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 374

Wątek: Nikon D6

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    To skoro odpowiada Ci tryb A+ auto ISO, to teraz już kompletnie nie pojmuję, czego Ci brak w tym aparacie. I wcale nie żartuję. Ja zwykle robię w A i mam ustawione szybkie ISO, pod tylne kółko. Czasem auto ISO. W zimie na śniegu często robię całkowicie w manualu, bo pomiar głupieje.
    Tylko że ja robię zdjęcia dla przyjemności, a nie dla pieniędzy. Jeśli coś jest nie tak jak się spodziewałem, to najwyżej JA jestem niezadowolony, a nie klient.
    Brakuje mi tego, że A+auto ISO korzysta z pomiaru światła(który w przypadku fotografii sportowej wykłada się bardzo często), a nie z predefiniowanej wartości ekspozycji(z całkowitym pominięciem pomiaru światła).

    Przydać to się też może w szybkim przechodzeniu ze zdjęć mrożonych na panoramowane, gdzie zmieniając 1 parametr od razu dostaniemy poprawną ekspozycję.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 23-04-2019 o 22:21

  2. #22

    Domyślnie

    A tego nie załatwia zwykła "blokada ekspozycji"? Zmierzyć gdzieś aby się zgadzało i zablokować.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    A tego nie załatwia zwykła "blokada ekspozycji"? Zmierzyć gdzieś aby się zgadzało i zablokować.
    I po podpięciu TC co będzie?

  4. #24

    Domyślnie

    Nie wiem, nie mam TC.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Nie wiem, nie mam TC.
    Na logikę- blokujesz ekspozycję, a następnie dopływ światła...

  6. #26

    Domyślnie

    Ale aparat sam odczytuje, że ma ciemniejszy obiektyw, nie? Natomiast sprawdziłem odczepienie obiektywu powoduje również zgubienie blokady ekspozycji. Ale zawsze można ponownie złapać tą ekspozycję w tym samym "znanym" miejscu i ją zablokować przez AE, w końcu dopinanie TC też trwa.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ale aparat sam odczytuje, że ma ciemniejszy obiektyw, nie?
    Ale blokada to blokada. Blokuje to co zablokowałeś i tak zostawia.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale blokada to blokada. Blokuje to co zablokowałeś i tak zostawia.
    Nie do końca, bo z blokadą można: a) w trybie P bawić się fleksją, b) w trybach A i S zmieniać czas i przesłonę (przy działającym auto-iso) i d) w M w zakresie auto-iso stara się utrzymać to samo naświetlanie, jak zmieniamy przysłonę lub czas. Jedyny problem, że "trwała" blokada gubi się przy odkręcaniu obiektywu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Nie do końca, bo z blokadą można: a) w trybie P bawić się fleksją, b) w trybach A i S zmieniać czas i przesłonę (przy działającym auto-iso) i d) w M w zakresie auto-iso stara się utrzymać to samo naświetlanie, jak zmieniamy przysłonę lub czas. Jedyny problem, że "trwała" blokada gubi się przy odkręcaniu obiektywu.
    W takim razie nie wiem o jakiej blokadzie piszesz. Bo ja znam tylko tą z jednocyfrowców.

  10. #30

    Domyślnie

    Ta na przycisku "AE-L/AF-L". Ja mam ją ustawioną na "Blokada AE (utrzymanie)" lub "Blokada AE (wciśnięta)" w zależności od tłumaczenia menu.

Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •