Close

Strona 2 z 38 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 374

Wątek: Nikon D6

  1. #11

    Domyślnie

    A dla mnie koncepcja kolegi Zelbera jest czytelna. Aparat ma pilnować zdefiniowanej ekspozycji, a nie automatycznie dostosowywać się do chwilowego pomiaru. Czyli wynik trójkąta ekspozycji ma być zawsze taki sam (zdefiniowany), a nie dostosowany do chwilowego pomiaru. IMO ciekawa koncepcja. Czy skuteczna - nie wiem, ale powinno działać.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie dla mnie pilnowanie ekspozycji, to dobieranie parametrów do zmieniającego się światła. Za stałą ekspozycję uważam tylko zablokowaną w "manualu". Ale może źle rozumuję.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    No właśnie dla mnie pilnowanie ekspozycji, to dobieranie parametrów do zmieniającego się światła. Za stałą ekspozycję uważam tylko zablokowaną w "manualu". Ale może źle rozumuję.
    Albo może ja źle rozumuję- wywnioskowałem, że po podłączeniu TC automatyka korpusu nie wprowadza korekty ekspozycji.

  4. #14

    Domyślnie

    Wtedy zdjęcie byłoby niedoświetlone.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Wtedy zdjęcie byłoby niedoświetlone.
    Ale chyba wynika z tego, że czas się wydłuża, ale ISO tego nie kompensuje...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    No właśnie dla mnie pilnowanie ekspozycji, to dobieranie parametrów do zmieniającego się światła.
    Chodzi mi o coś zupełnie odwrotnego.
    O automatyczne dobieranie pozostałych parametrów(przy jednym zmienionym) zdjęcia przy stałej ekspozycji.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Umknęło mi Auto ISO. Moja nieuwaga. Ale może problem tkwi nie w korpusie a w TC? Może to TC powinien informować korpus...
    Korpus informuje, tylko co z tego?
    Z obecnie dostępnych opcji:
    Manual+ auto ISO z pomiarem światła odpada z powodów opisanych w poscie #5
    Pełny manual wykrywa i może pokazać niedoświetlenie, tylko nic z tymi nie zrobi... bo jest pełnym manualem.

    Rozwiązanie, które proponuje automatycznie pozwalało by wyrównywać ekspozycję przy zmianie któregoś z paramentów zdjęcia, jednocześnie nie skazywałoby na pomiar światła, który działa jak działa.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Pełny manual wykrywa i może pokazać niedoświetlenie, tylko nic z tymi nie zrobi... bo jest pełnym manualem.
    To teraz powiedz ile trwa korekta ekspozycji w manualu po podłączeniu TC?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To teraz powiedz ile trwa korekta ekspozycji w manualu po podłączeniu TC?
    O kilka sekund za długo
    Szczególnie, jeżeli mówimy tutaj przykładowo o przejściu z f/2.8, 1/2000s, ISO 4000 na f/5.6, 1/1000s, ISO 8000 z TC 2.0. Ustawienie max ISO na 8000 i dalsze ciągnięcie w górę z czasu naświetlania(czyli takie zachowanie jak tryb A+auto ISO) skróciło by ten czas do 0.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    O kilka sekund za długo
    Też bym chciał, by aparat na bieżąco wysyłał do odbiorcy obrobione zdjęcia, i tylko te które chcę Z automatu oczywiście, bez "klikania"...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    O kilka sekund za długo
    Szczególnie, jeżeli mówimy tutaj przykładowo o przejściu z f/2.8, 1/2000s, ISO 4000 na f/5.6, 1/1000s, ISO 8000 z TC 2.0. Ustawienie max ISO na 8000 i dalsze ciągnięcie w górę z czasu naświetlania(czyli takie zachowanie jak tryb A+auto ISO) skróciło by ten czas do 0.
    To skoro odpowiada Ci tryb A+ auto ISO, to teraz już kompletnie nie pojmuję, czego Ci brak w tym aparacie. I wcale nie żartuję. Ja zwykle robię w A i mam ustawione szybkie ISO, pod tylne kółko. Czasem auto ISO. W zimie na śniegu często robię całkowicie w manualu, bo pomiar głupieje.
    Tylko że ja robię zdjęcia dla przyjemności, a nie dla pieniędzy. Jeśli coś jest nie tak jak się spodziewałem, to najwyżej JA jestem niezadowolony, a nie klient.

Strona 2 z 38 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •