Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57
  1. #51

    Domyślnie

    Chciałbym się tylko upewnić, czy stopka Z5 jest identyczna jak Z6 i 7? W sensie wszystko co pasuje do starszych braci podejdzie też do Z5? (nie piszę oczywiście o drugiej generacji)

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Chciałbym się tylko upewnić, czy stopka Z5 jest identyczna jak Z6 i 7? W sensie wszystko co pasuje do starszych braci podejdzie też do Z5? (nie piszę oczywiście o drugiej generacji)
    Wg specyfikacji ze strony Nikon-a, to wymiary Z5 i Z6II są takie same, a Z6 jest o 2 mm płytszy - ale zgodność wymiarów, to niekoniecznie zgodność kształtu podstawy, o którą pytasz.
    Żeby było bardziej zagmatwane, to jak kupowałem SmallRig-a, był on opisany jako przeznaczone do Z6(II)/Z7(II) - o kompatybilności z Z5 nie było mowy. Za to te uchwyty do Z5 są na innych aukcjach, tak jakby nie pasowały do szóstek i siódemek.
    Analogicznie jest z opisem tego skórzanego etui - ma pasować do Z6(II)/Z7(II) o Z5 nie piszą.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  3. #53

    Domyślnie

    Wszystko co pasuje do Z6/7 powinno pasować do Z5.
    Kupiłem do Z5 Meike MK-Z7G i pasuje idealnie!
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Wszystko co pasuje do Z6/7 powinno pasować do Z5.
    Kupiłem do Z5 Meike MK-Z7G i pasuje idealnie!
    Potwierdzam, przymierzyłem wczoraj battery pack od newella (na pudełku opisany jako kompatybilny z Z6/7). Pasuje idealnie, niestety 550zł za ten szmelc to jakiś kosmos. Trudno mi też uwierzyć, że chińczyk nie wymyślił jakiegoś rozsądnego, płaskiego połączenia do wyzwalania spustu migawki (nota bene fatalnie wykonanego). Pewnie zakupię ten grip na aliexpress, trzeba przyznać, że aparat trzyma się o wiele wygodniej, choć niestety FTZ znowu zawadza przy chwycie pionowym. Może jeszcze spróbuję tego małego gripka, przedłużki choć wydaje mi się, że nie da dość podparcia...

  5. #55

    Domyślnie

    MK-Z7G sprawuje się świetnie i ZNACZNIE zwiększa komfort użytkowania/grip. Wszystkie paluchy się mieszczą i to z lekkim zapasem, a ja małych rączek nie posiadam
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja na razie kupiłem najgrubszy L-bracket, zdemontowałem (odkręciłem, mogę przykręcić) te część boczną. Zyskałem na wysokości aparatu 14 mm. Nadal trzyma się źle, ale przynajmniej nie fatalnie.
    Ergonomia bezluster to koszmar.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #57

    Domyślnie

    Ze 2 tygodnie temu dotarł do mnie MK-Z7G i komentarz Badola jak dla mnie 100% trafiony. W przypadku przerośniętych dłoni ergonomia poprawia się niesamowicie ale nie ma rewelacji. Jak dla mnie ciągle jest za niski. Palce trzymają już całkiem ok, ale chciałbym lepszego podparcia dla bocznej części aparatu (zwłaszcza przy operowaniu jedną ręką). Z drobnostek, do których mógłbym się przyczepić to: klapka baterii otwiera się i zamyka znacznie gorzej (może szkopuł mojego egzemplarza, skoro nikt jeszcze tego nie stwierdził) i bezsensowny rant pod wyświetlaczem aparatu: nie spełnia żadnej funkcji przy wsparciu podstawy aparatu, a utrudnia otwarcie panelu. Wielki plus za to wyposażenie go w 2 otwory na gwint stopki statywu. Ogromnie się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że grip pasuje do uchwytu na szelkę plecaka od chińczyka

    Ale wziąłem też do ręki z szuflady D700... Ech, gripy, sripy. Tam aparat można było porządnie chwycić...

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •