Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
  1. #21
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Czy gdyby spaliła się ambasada Polski w Paryżu, to też Francuzi mieliby ją odbudowywać?
    Czy by odbudowali, to ich problem, bo ich budynek. Na pewno musieliby przekazać Polsce inną lokalizację. Budynki ambasad w 99% przypadków są własnością państwa, na terenie którego się znajdują. Akurat owe Państwo Kościelne należy do tej mniejszości, która placówki dyplomatyczne lokalizuje we własnych nieruchomościach, nie obciążając budżetu państwa je goszczącego

    Co zaś do samej katedry, to oczywistym jest, że zostanie odbudowana. Nastąpi ogólnonarodowa i międzynarodowa zrzuta, która zapewni budżet. Macronowi tym bardziej będzie to teraz na rękę, bo rozgrywać to będzie jako narodową solidarność. Fundusze ludzie z chęcią przekażą, jedni zbierają na strajkujących nieudaczników bez kompetencji, to inni pozbierają na katedrę.

  2. #22

    Domyślnie

    A miesiąc temu palił się w Paryżu drugi co do wielkości kościół we Francji. Przypadek?
    A Sagrada Familia to raczej problem finansowy z tego co kojarzę. Mnóstwo kasy na to idzie, ale to najpiękniejszy budynek jaki widziałem, wart tego, żeby specjalnie pojechać do Barcelony.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    A miesiąc temu palił się w Paryżu drugi co do wielkości kościół we Francji. Przypadek?
    Wczoraj w Jerozolimie palił się też liczący 1300 lat meczet Al-Aksa.
    Przypadek?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #24
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Wczoraj w Jerozolimie palił się też liczący 1300 lat meczet Al-Aksa.
    Przypadek?
    Katedra... Meczet... To muszą być Żydzi.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Wczoraj w Jerozolimie palił się też liczący 1300 lat meczet Al-Aksa.
    Przypadek?
    Od razu palił, stróżówka się trochę okopciła. Ale oczywiście tak jak sugeruje Dhoine pożar ND może być tego konsekwencją. Ostrzeżenie od Prezydenta Palestyny było? Było. Bym dał uśmieszek, ale chyba to nie jest najlepszy moment na podśmiechujki. Ani z samej sytuacji ani z niektórych komentarzy (i nie chodzi mi o komentarz, który zacytowałem, bo ten akurat moim zdaniem jest w punkt).

  6. #26
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Od razu palił, stróżówka się trochę okopciła. Ale oczywiście tak jak sugeruje Dhoine pożar ND może być tego konsekwencją. Ostrzeżenie od Prezydenta Palestyny było? Było. Bym dał uśmieszek, ale chyba to nie jest najlepszy moment na podśmiechujki. Ani z samej sytuacji ani z niektórych komentarzy (i nie chodzi mi o komentarz, który zacytowałem, bo ten akurat moim zdaniem jest w punkt).
    Arabskie dzieciaki zaprószyły ogień w meczecie, w odwecie Palestyńczycy spalili Notre Dame, bo coś im się pomyliło (myśleli, że to synagoga). I dzięki takim teoriom Icek może oczywiście w obronie chrześcijańskiego przecież świata odstrzelić na zachodnim brzegu siedemnaście kobiet oraz pięcioro dzieci, bo to terroryści.
    To oczywiście kpina.

    Natomiast płonące kościoły we Francji stały się faktem i miejmy nadzieje, że wczorajszy pożar był tylko przypadkiem. Jaka była prawda i tak się nie dowiemy.

    Francuzi żartują, że bardzo płakała Brigitte Macron, gdyż podobno Notre Dame budowano w czasach jej młodości.
    Ostatnio edytowane przez an ; 16-04-2019 o 11:46

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aryan Zobacz posta
    Francuzi żartują, że bardzo płakała Brigitte Macron, gdyż podobno Notre Dame budowano w czasach jej młodości.
    Grubo żartują... ale coś w tym jest.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aryan Zobacz posta
    Katedra... Meczet... To muszą być Żydzi.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A ja myślałem że ludziaki będą tu wrzucać swoje zdjęcia, ponownie naiwny jestem, niedługo jak lody waniliowe okażą się mniej smaczne od czekoladowych to będzie to polityczna/religijna sprawa

    Kasy będą mieć tyle że dwie katedry wybudują ale wiele oryginalnych elementów zostało stracone, wiele lat nikt tego nie oglądnie, nie wyobrażam sobie spaceru po Paryżu i nie wstąpienia do tej Katedry, samo zwiedzanie, nabożeństwa, koncerty wewnątrz i imprezy na zewnątrz, pokazy na fasadzie itd, dla mnie coś ważnego zostało utracone.

  10. #30

    Domyślnie

    Miałem szczęście widzieć na własne oczy i wiem co straciliśmy. Zdjęcia mam jeszcze z analogowych czasów, ale może coś nowszego znajdę albo zeskanuję odbitki. Dokumentacja tego co stracone jest ogromna dlatego uważam że większość da się odtworzyć. Zapewne dużo łatwiej niż nasze zabytki zniszczone w czasie wojny. A że nie będą to już oryginały - nie ma rady. Sagrada Familia jest budowana tyle lat a mimo to jest piękna, może podobnie będzie i z Notre Dame.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Chimery z Notre Dame
    By ck_dezerter in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:29
  2. [ Architektura ] Paryż: Katedra Notre Dame
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 15:05
  3. [ Architektura ] Wokół Notre Dame
    By Pawel92 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 21:25
  4. [ Architektura ] Notre Dame
    By judith_manson in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 15:43
  5. [ Architektura ] Notre-Dame pod kątem
    By Gabryel in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •