Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Też ktoś mi mówił że cenowo znosne będą Benqi i nada się. Jednak jak sami widzicie recka tego benqa ma krytyczne komentarze w linku. Jednak zgadzamy się że tak jak sugerował Jacek, lepiej dokupić lepszy monitor do dobrego laptopa niż szukać lapa z lepszą matrycą?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Więc argument którego się trzymałeś stracił rację bytu. Tak czy owak, za 2k można przebierać do woli, od markowych Eizo czy NEC, po niemarkowe, jak np. ten https://www.fotopolis.pl/testy/akces...-test-monitora
    Tyle tylko, że wątek dotyczy chyba samego laptopa...
    Wątek faktycznie dotyczy laptopa, ale autor na wstępie napisał: "..... poszukuję laptopa do obróbki zdjęć i do wykonywania projektów graficznych.
    Ponieważ w dużej mierze zajmuję się fotografią kwiatów, bardzo ważnym parametrem jest możliwie najwierniejsze odwzorowanie barw"....
    Ponieważ autorowi słusznie zwrócono uwagę, że nie osiągnie zakładanych rezultatów przy pomocy laptopa ze względu na mały rozmiar i jakość wyświetlaczy w takich urządzeniach porady poszły w kierunku zestawu laptop monitor ale takiego zestawu też nie można zabrać na łąkę gdzie autor fotografuje kwiaty. Mamy więc kwadraturę koła i wydaje się, że bez zmiany wymagań trudno będzie o sensowną radę.

    PS dodam tylko, że za 2k zł można kupić jako taki monitor do fotografii, ale nie 27"

  3. #43

    Domyślnie

    I tutaj dochodzimy do tego co często powtarzam- sprzęt foto to sztuka kompromisów.

  4. #44

    Domyślnie

    Niestety tak jest z tym sprzętem nie tylko do focenia, jednak taka dyskusja powinna pokazać zainteresowanemu gdzie są "ściany" czyli pole kompromisu. Nie wiemy czy ten warunek mobilności to konieczność, czy tylko życzenie autora. Jeżeli konieczność to chyba należy iść w stronę Apple z dobrym ekranem kosztem ceny i jakości. Jeżeli można przenieść końcową obróbkę do domu, to deskop i dobry monitor będzie tańszy i lepszy.

  5. #45

    Domyślnie

    Mam podobnie - mobilny notebuk Mac Pro a stacjonarny trochę już się zestarzał i do update'u. Ale z 4tys budżetu to ja wolałbym coś sklecić stacjonarnego. No bo chyba taki jest budżet sądząc po pierwszym wpisie?

    Dlatego myslalem aby tak sugerować czyli 2 tys na monitor a reszta złożyć kompa.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 22-04-2019 o 20:01
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #46
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2018
    Miasto
    Szczecin, Poland
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja kupiłam Lenovo z serii Y - jest spoko, ale uważam, że przepłaciłam, jak na parametry.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Papadam Zobacz posta
    ja kupiłam Lenovo z serii Y - jest spoko, ale uważam, że przepłaciłam, jak na parametry.
    Patrzyłaś na pierwszy post autora wątku? Jesteś pewna, że do takich celów które tam są wymienione lapek który kupiłaś jest "spoko"? Obawiam się, że nie jest to dobra rada dla pytającego.

  8. #48

    Domyślnie

    Wątek toczył się beze mnie, bo nawał pracy ograbił mnie z czasu. Widzę, że w dużej mierze temat zboczył w stronę monitorów. Ja doskonale wiem, że stacjonarmy komp i dobry monitor to lepsze rozwiązanie. Ale w moim przypadku musi to być laptop.
    Nie biegam po łąkach i nie fotografuję kwiatów , jak to ktoś napisał, ale często jeżdżę na warsztaty/pokazy florystyczne gdzie na bieżąco się fotografuje i publikuje zdjęcia. Do tej pory praca z moim laptopem to było katorga, żeby uzyskać prawdziwe barwy. Teraz nadarzyła się możliwość zmiany sprzętu. I MUSI to być laptop. Zdaję sobię sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale tylko takie wchodzi w grę. A co sądzicie o tym sprzęcie? https://www.x-kom.pl/p/453401-notebo...gtx1050ti.html

  9. #49

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co kto rozumie przez "prawdziwe barwy". Ocena bedzie zawsze bardzo subiektywna i zależna od tego co miałeś dotychczas. Jeżeli masz np laptop z ekranem TN to każdy ekran IPS będzie pewnie o niebo lepszy, co nie koniecznie będzie dla każdego równoznaczne z pokazywaniem "prawdziwych barw". Ja bym poszedł do jakiegoś salonu z lapkami zabrał zdjęcia i zobaczył czy są dobrze wyświetlane. Wydaje mi się, że bedzie to lepsze niż subiektywne oceny innych forumowiczów dla ktorych te prawdziwe barwy mogą oznaczać coś zupełnie innego.
    Możesz też zwrócić się wprost do kolegi @Tom01 może on poleci jakiś lapek z ekranem ktory można sensownie skalibrować.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 21-05-2019 o 08:33

  10. #50

    Domyślnie

    Jedyny lapek który ma obraz na którym jest jakaś wiarygodność to MBP z Retiną. Tak, wiem że błyszczący, ale i tak niczego lepszego nie ma. W każdym innym przypadku, np jeśli ktoś dostaje wysypki na dźwięk słowa Apple, proponuję tańszy laptop, mniejszy, cieńszy, bez ciśnienia na "mobilną stację graficzną" i do tego monitor zewnętrzny. Nawet niedrogie z przedziału cenowego 1-2 tys będą kompletnie z innego kosmosu niż klapa laptopa.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  2. Laptop do obróbki?
    By zetakpowiem in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 00:12
  3. Laptop do obróbki do max 4k pln
    By banghra in forum Komputery
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 09:38
  4. Jaki laptop do obróbki??
    By BorysR in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:42
  5. Laptop do obróbki fotografii.
    By jarring in forum Komputery
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •