Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    W applu z tego co czytałem standardem już jest Apple P3 który jest deko szerszy nawet niż Adobe. Więc... z tym sRGB to jest jak z wąskim gardłem, na cholere 14bit raw skoro bawimy się w sRGB na plikach.

    Tylko ostateczna konwersja pliku jest do sRGB, cała obrobka powinna być w pełnej przestrzeni i 16bitach a nie 8miu. A to przenosi tylko dobra matryca monitora o szerokim gamucie, bo tylko tak widać dokładnie co robimy. Niektórzy ciągle preferują rozwiązania z epoki d700. Ok można i tak ale po co te nowe puszki szkła i Rawy 14bit w takim razie?
    Ogólnie to się nawet z Tobą zgadzam, zwłaszcza z obróbką w 16 bitach...., ale przykładowo w Lightroom w module Develop (z tego co wiem) obróbka wykonywana jest w przestrzeni ProPhoto RGB (na to nie mamy wpływu) znacznie szerszej od Adobe RGB więc nie można powiedzieć: "że widać dokładnie co robimy" nawet na szerokogamutowym monitorze.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19-04-2019 o 23:38

  2. #22

    Domyślnie

    Nie obrabiam grafiki zawodowo, lapek ma być dobry ale nie mam ochoty kupować appla czy strzelać do muchy z armaty
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Ja raczej spoglądam w kierunku
    https://www.x-kom.pl/p/443658-notebo...ie-win10p.html
    i jemu podobnych
    cienki i lekki to podstawa
    Jeśli cena nie gra roli..., to jednak 7 i pół tyś. Ja bym tyle nigdy w życiu nie dał za laptopa FHD 15 cali z błyszcząca matrycą ( z przeznaczeniem do obróbki zdjęć), pomimo, że ma podobnoż super odwzorowanie barw (100% Adobe RGB) i w tej cenie chyba tylko jeden dysk 512 GB (wiadomo, ten lepszy SSD).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-04-2019 o 23:29

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Monitor w laptopie tak czy inaczej jest bez sensu, jesli chodzi o obróbkę. Bez różnicy jaką tam przestrzeń kryje. Po prostu za mała rozdziałka.
    Lepiej kupić w miarę rozsądny laptop, powiedzmy i7, 8-16 GB RAM, grafika 2-4GB, SSD 250-500 GB (plus reszta przestrzeni na zewnętrznym HDD lub drugi HDD zamiast DVD). I do tego monitor graficzny, już małe 24 cale biją na głowę pracę z każdym laptopem. Nie wspominając o 27, 32 calach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jeśli cena nie gra roli..., to jednak 7 i pół tyś. Ja bym tyle nigdy w życiu nie dał za laptopa FHD 15 cali z błyszcząca matrycą ( z przeznaczeniem do obróbki zdjęć), pomimo, że ma podobnoż super odwzorowanie barw (100% Adobe RGB) i w tej cenie chyba tylko jeden dysk 512 GB (wiadomo, ten lepszy SSD).
    tak wiem błyszcząca matryca, ale podałem jako przykład laptop, mały, cienki, lekki, dobrze wyposażony, bez bajerów gejmingowych
    ale nie twierdzę że nie mam innego monitora dużego dobrego
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #26

    Domyślnie

    Przyznam, że nie śledziłem dokładnie specyfikacji, ale ten Dell z linku w pierwszym poście, chyba nie ma gorszej?
    Na pewno 17 cali i matowa matryca jest lepsza do obróbki zdjęć. Przy tym cena o połowę niższa.

  7. #27

    Domyślnie

    Też myślę że tak jak pisze Jacek. Dobry monitor nawet do lapka chyba lepiej. Nie wiem czy taki byłby wystarczający czy też za słaby bo nie wiem co oznacza tam ta podana w spec ilość kolorów - https://iiyama-sklep.pl/588-monitory...570116638.html
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #28

    Domyślnie

    Ta Iliyama z linku na pewno jest lepsza od większości lapkowych wyświetlaczy i jest duża, ale myślę, że należy jasno powiedzieć, że nie jest to monitor dedykowany do fotografii. Sądząc chociażby po dodaniu do niego głośników. Jest to raczej produkt przewidziany dla przeciętnego użytkownika PC-ta ktory od czasu do czasu wyświetli na nim zdjęcie i oczekuje, że kolory będą "ładne", a równomierność oświetlenia matrycy czy dokładność oddania barwy go nie interesują nie wspominając o wyświetlaniu w B&W.

  9. #29

    Domyślnie

    A wracając do laptopów, monitor zostawmy w spokoju
    Lepszy Dell czy Asus w przypadku porównywalnych parametrów???????????????
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    A wracając do laptopów, monitor zostawmy w spokoju
    Lepszy Dell czy Asus w przypadku porównywalnych parametrów???????????????
    Chyba bez różnicy, każdy może trafić się wadliwy. Aczkolwiek może warto pomyśleć nad Dellem- kiedyś miałem monitor tej marki który oferował gwarancję Premium, czyli w razie awarii przysyłali nowy produkt zanim odesłało się uszkodzony.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  2. Laptop do obróbki?
    By zetakpowiem in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 00:12
  3. Laptop do obróbki do max 4k pln
    By banghra in forum Komputery
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 09:38
  4. Jaki laptop do obróbki??
    By BorysR in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:42
  5. Laptop do obróbki fotografii.
    By jarring in forum Komputery
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •