Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 79
  1. #41

    Domyślnie

    Za 430zł to i ja bym chętnie brał, gdybym miał body z mocowaniem Z.
    F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  2. #42

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak trudno jest ustawić precyzyjnie ostrość takim instrumentem optycznym, i że elektroniczne wspomagacze, są kompletnie nieprzydatne.
    W praktyce, trzeba wymienić matówkę na z rastrem i klinem, a na obiektyw założyć follow-focus, a i wówczas różnie bywa.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Mam wrażenie, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak trudno jest ustawić precyzyjnie ostrość takim instrumentem optycznym, i że elektroniczne wspomagacze, są kompletnie nieprzydatne.
    W praktyce, trzeba wymienić matówkę na z rastrem i klinem, a na obiektyw założyć follow-focus, a i wówczas różnie bywa.
    W Ztce możesz jednym kliknięciem powiększyć obraz w wizjerze, myślę, że będzie to dokładniejsze niż raster czy klin, zwłaszcza przy tak małej GO.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Jestem zainteresowany, zamawiam
    Załącznik 25869
    Przecież to jakaś ściema, ten obiektyw nieoficjalnie został wyceniony na około 6000 dolarów

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    W Ztce możesz jednym kliknięciem powiększyć obraz w wizjerze, myślę, że będzie to dokładniejsze niż raster czy klin, zwłaszcza przy tak małej GO.
    Masz słuszność, a precyzja nastaw, myślisz, że bez super precyzyjnego follow-focusa potrafiłbyś trafić w punkt ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #46

    Domyślnie

    Zakres pracy pierścienia Nocta to prawie 360 stopni co znacznie ułatwia precyzyjne ustawianie. Można się też posłużyć techniką znaną przy fotografowaniu macro z ręki czyli mini ruchy samym aparatem. To wszystko plus cyfrowe wspomagacze ułatwia pracę. Też byłem sceptyczny, ale przecież ludzie już od jakiegoś czasu fotografują np mitakonem 50/0.95 i też jakoś dają radę.

  7. #47

    Domyślnie

    Masz focus peaking.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  8. #48

    Domyślnie

    Myślę, że focus peaking jednak nie wystarczy od ostatecznych poprawek. Bardziej do wstępnego ustawienia ostrości.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Masz słuszność, a precyzja nastaw, myślisz, że bez super precyzyjnego follow-focusa potrafiłbyś trafić w punkt ?
    Ja mam generalnie problemy z ostrzeniem manualnym przez wade wzroku i dlatego nigdy nawet nie patrzę na szkła manualne jako coś wartego zainteresowania. Fotografowałem średnim i wielkim formatem analogowym, ale nawet tam - pomimo rozmiarów matówek - nie było to dla mnie zbyt łatwe, tylko że tam niespecjalnie miałem wybór A w Nokcie to myślę, że kwestia pierścienia ostrości, jak jest wyskalowany, z jaką precyzją i płynnością pracuje. Focus peaking akurat przy takich zastosowaniach może być mało użyteczny do precyzyjnego ostrzenia.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ja mam generalnie problemy z ostrzeniem manualnym przez wade wzroku i dlatego nigdy nawet nie patrzę na szkła manualne jako coś wartego zainteresowania. Fotografowałem średnim i wielkim formatem analogowym, ale nawet tam - pomimo rozmiarów matówek - nie było to dla mnie zbyt łatwe, tylko że tam niespecjalnie miałem wybór A w Nokcie to myślę, że kwestia pierścienia ostrości, jak jest wyskalowany, z jaką precyzją i płynnością pracuje. Focus peaking akurat przy takich zastosowaniach może być mało użyteczny do precyzyjnego ostrzenia.
    Nie mówię o focus peakingu, tylko o sprzętowym follow-focus-ie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filtr UV do Nikkor 50mm F/1.8G (58mm)
    By K9amilo90 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 03:33
  2. Uwaga! T-A-N-I Noct-Nikkor na ebay.com
    By marcin_G in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 16:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •