Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79
  1. #11

    Domyślnie

    Poprosze o wslazanie szkla pod FF 58mm o swietle F 0.95 z autofocusem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    Canon jakoś 30 lat temu dał radę zrobić z AF. Nie wiem czy to 8mm i 0,05 różnicy w przysłonie robi to już tym niemożliwym, zaraz się pewnie ktoś przyczepi. Jeśli tak to mogli sobie darować te 8mm na rzecz AF. Choćby ten AF był wolny to i tak lepiej niż manual.

    https://kenrockwell.com/canon/lenses/50mm-f1.htm

  3. #13

    Domyślnie

    To jeszcze proponuje pogrzebac w sieci za info jak ten AF dzialal.
    Podpowiedz-kiepsko i slamazarnie.

    Takze porzadny pierscien ostrosci, aksamitnie chodzacy i z duzym zakresem imho jest lepszym rozwiazaniem niz AF ktory ledwo dziala.
    Zaraz by bylo na forum, ze jakim prawem ten AF w takim szkle, nie sprawdza sie
    w AF-C
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-04-2019 o 15:18
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To jeszcze proponuje pogrzebac w sieci za info jak ten AF dzialal...
    Prosiłeś to dostałeś więc nie wybrzydzaj. Ten aksamitny pierścień pewnie i tak na niewiele się zda, Nikon po prostu zrobił szkło, które ma coś udowodnić. Na pewno, zważywszy na małą GO i to, że jest manualny z czymś co jest żywe ciężko się nim będzie pracowało. Osobiście uważam, że jednak nowy Canon 50/1.2 jest po stokroć bardziej funkcjonalnym szkłem a obrazek ma bajeczny.

    Chociaż z drugiej strony widziałem wiele youtubków na których ludzie pracują na przykład z manualnym Mitakonem 50/0.95 i jakoś dawali oni radę. Nikony mają przecież powiększenie kadru i peaking a ogniskowa 58 aż tak daleko od 50tki nie leży. Przy całych sylwetkach może i to by się jakoś sprawdziło. Odrzutów pewnie byłoby sporo oraz trudniej tym kadrować pilnując non stop papierowej głębi, ale jak już się trafi to pewnie obrazek wyrwie z laczków wszelkich masturbatorów małej GO.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-04-2019 o 16:37

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Prosiłeś to dostałeś więc nie wybrzydzaj(.....)
    Osobiście uważam, że jednak nowy Canon 50/1.2 jest po stokroć bardziej funkcjonalnym szkłem a obrazek ma bajeczny.
    Ze ja wybrzydzam?
    Jak to szklo do systemu bezlusterkowego, takze szansa ze kiedys bede chcial go nabyc jest bliska zeru. Co nie znaczy, ze bym nie chcial poogladac zdjec z tego szkla.

    Przy Canonie te 8mm mniej i 1,2 ma znaczenie.
    Zauwaz ze sam go chwalisz pod wzgledem obrazka i pewnie bys sie obruszyl jakby ktos napisal ze lepiej jednak 1,4 bo ma szybszy AF i jest bardziej funkcjonalny i wogole zgrabniejszy i tanszy.

    Zreszta takie szklo jak to Nikona 58mm F 0.95 to raczej nie do zwyklego codziennego uzytku jako standard na FF, raczej ma umozliwic uzyskanie niesamowitego rozmycia, bokehu i plastyki. (mam nadzieje ze tu odrobili lekcje w Nikonie)
    Operowanie taka ultra plytka GO to juz trzeba troche ogarniac i przed wszystkim chciec.
    Mysle ze to szklo nie dla przecietnego amatora fotografi, ktory na haslo manualne ostrzenie zastanawia sie jak to mozliwe w dzisiejszych czasach robic obiektywy bez AF.
    Tylko ze jest jeszcze Leica i Zeiss look...choc znajda sie tacy co powiedza ze to kiszka bo Sigmy ART maja wyzsze mtf-y.

    P.s Pewien bywalec z tego forum, mysle ze z ciekawoscia by sprobowal tego obiektywu.
    A ja bym chetnie zobaczyl co mu wyszlo.
    Powinienes sie domyslic o kim pisze.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-04-2019 o 16:50
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ze ja wybrzydzam?
    Jak to szklo do systemu bezlusterkowego, takze szansa ze kiedys bede chcial go nabyc jest bliska zeru......
    Wybrzydzasz na podany przez kolegę przykład. A to akurat przykład szkła do lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Przy Canonie te 8mm mniej i 1,2 ma znaczenie...
    Oczywiście, że ma. Tak jak napisałem GO jest bardzo płytka, ale udało się wsadzić tam całkiem dobry AF i dzięki temu mamy i piękny obrazek i w pełni funkcjonalny obiektyw, którzy da się fotografować i nie trzeba z nim walczyć.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...Zauwaz ze sam go chwalisz pod wzgledem obrazka i pewnie bys sie obruszyl jakby ktos napisal ze lepiej jednak 1,4 bo ma szybszy AF i jest bardziej funkcjonalny i wogole zgrabniejszy i tanszy...
    No, ale dla kogoś komu wystarcza f/1.4 (komu nie wystarczy?) to może być prawda. Każde z omawianych tu szkieł to jest jakiś kompromis, ale mnie osobiście wydaje się, że jednak to Nikon poszedł o krok za daleko i jego obiektyw wydaje się mieć najmniej sensu. Pewnie nie dla wszystkich, bo znajdzie się pewnie i kilku takich, które to szkło pokochają, ale ja jestem zdania, że ten obiektyw powstał głównie po to by można było jakoś pokazać, że tak duży bagnet ma jednak sens. No i wyszło z tego szkło "standardowe" o wielkości i wadze teleobiektywu, z ultra cienką GO, z którą będzie się bardzo trudno pracować i do którego nie da się przeszczepić AFu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...P.s Pewien bywalec z tego forum, mysle ze z ciekawoscia by sprobowal tego obiektywu.
    A ja bym chetnie zobaczyl co mu wyszlo...
    No tak. Na statywie jakąś stodołę pewnie dałoby się tym upolować

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To jeszcze proponuje pogrzebac w sieci za info jak ten AF dzialal.
    Podpowiedz-kiepsko i slamazarnie.

    Takze porzadny pierscien ostrosci, aksamitnie chodzacy i z duzym zakresem imho jest lepszym rozwiazaniem niz AF ktory ledwo dziala.
    Zaraz by bylo na forum, ze jakim prawem ten AF w takim szkle, nie sprawdza sie
    w AF-C
    Nie pisałeś, że ma być demon AF, tylko szkło o takich parametrach z AF. No i jest (tzn było). Więc da się (nawet 30 lat temu). Na marginesie - nawet miałem to szkło w łapach i się chwile bawiłem, ale szczerze mówiąc nie rozłożył mnie na łopatki obrazek.
    Ja wolę nawet taki wolny AF zamiast manuala, więc żaden aksamitnie chodzący pierścień by mnie nie skusił na takie szkło bez AF.

    A co do głębi - da się pracować na jeszcze mniejszej, nawet znacznie mniejszej (i to manualnie), ale tylko ze statywu przy bardzo statycznych kadrach. Wiem z doświadczenia

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    (....) ale mnie osobiście wydaje się, że jednak to Nikon poszedł o krok za daleko(....)
    I to jest clou "problemu".
    I bardzo dobrze ze tak poszedl "za daleko".
    Po co kolejny stndard, ktory daje jakis tam ladny obrazek (rzecz gustu ofc) i ma sprawny AF i jest przyjazny w uzytkowaniu i jeszcze mtf-y sie zgadzaja itp.

    Niech bedzie niezwykly obrazek a bokeh w cieniach i swiatlach ma robic cuda wianki
    i produkowac ochy i achy. Niech maluje swiatlem...
    Niech ten obiektyw zaoferuje cos ulotnego i niemierzalnego, cos jak zeiss look tylko w wydaniu Nikona.
    I zywie nadzieje, ze takie zalozenia sobie w Nikonie przyjeli.
    Z ta cena to musieli.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale wy marudzicie Leica ma 50/0.95 i 75/1.25 i całkiem sporo usób tego urzywa i jakoś nie narzekają, że nie ma Afa


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Ale wy marudzicie Leica ma 50/0.95 i 75/1.25 i całkiem sporo usób tego urzywa i jakoś nie narzekają, że nie ma Afa
    Wysłane za pomocą Tapatalk
    Całkiem sporo nie używa komputera, samochodu, telefonu, nie umie czytać i też jakoś nie narzekają

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filtr UV do Nikkor 50mm F/1.8G (58mm)
    By K9amilo90 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 03:33
  2. Uwaga! T-A-N-I Noct-Nikkor na ebay.com
    By marcin_G in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 16:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •