Hej, jak w temacie. Wypracowałem sobie workflow obróbki zdjęć, który najbardziej mi odpowiada i niestety ma on dwa mankamenty:
1. Czas, który muszę przeznaczyć na klikanie tych samych opcji do każdego zdjęcia (GIMP nie ma jeszcze makr niestety). Robię to amatorsko, więc płacić za PS nie ma sensu, żeby rozwiązać tylko ten problem.
2. Nie potrafię ujednolicić kolorystycznie zdjęć z jednej imprezy (balans bieli, jasność), jeśli obrabiam jedno po drugim.

Dlatego wymyśliłem sobie program, który by to mógł rozwiązać, ale pomimo poszukiwań nie udało mi się takiego znaleźć. Może wy coś wiecie?

Wymagania:
- wyświetlanie wszystkich zdjęć z danego katalogu w formie siatki,
- możliwość zaznaczenia wszystkich zdjęć lub grupy i zastosowania filtrów do tych wybranych,
- obsługa TIFF 16-bit,
- możliwość przypisania profilu ICC i konwersji do profilu
- obsługa krzywych z podziałem na RGB i wspólnie.

Nie potrzebuję zaawansowanych filtrów. Odszumianie robię już wcześniej. Wystarczą krzywe i jakieś podstawy typu nasycenie.

Najlepiej gdyby to działało tak, że ustawiam sobie profil ICC do wszystkich zdjęć na wejściu, potem różne krzywe do kilku grup zdjęć (zależnie od oświetlenia, przy którym były robione), potem konwersję do sRGB, potem jeszcze raz krzywe finalne. Taki ciąg jest przypisany do każdego zdjęcia i w siatce widzę jaki będzie końcowy efekt na miniaturkach (żeby wyświetlanie było szybkie). Wtedy mogę sobie jeszcze skorygować krzywe pierwsze lub drugie dla każdego zdjęcia z osobna. Potem klikam "eksport" i dopiero wtedy program powinien obrobić zdjęcia według ustawień (tu już nie musi być szybki).

Istnieje taki wynalazek?