Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Szukam programu do obróbki wielu zdjęć na raz w siatce

    Hej, jak w temacie. Wypracowałem sobie workflow obróbki zdjęć, który najbardziej mi odpowiada i niestety ma on dwa mankamenty:
    1. Czas, który muszę przeznaczyć na klikanie tych samych opcji do każdego zdjęcia (GIMP nie ma jeszcze makr niestety). Robię to amatorsko, więc płacić za PS nie ma sensu, żeby rozwiązać tylko ten problem.
    2. Nie potrafię ujednolicić kolorystycznie zdjęć z jednej imprezy (balans bieli, jasność), jeśli obrabiam jedno po drugim.

    Dlatego wymyśliłem sobie program, który by to mógł rozwiązać, ale pomimo poszukiwań nie udało mi się takiego znaleźć. Może wy coś wiecie?

    Wymagania:
    - wyświetlanie wszystkich zdjęć z danego katalogu w formie siatki,
    - możliwość zaznaczenia wszystkich zdjęć lub grupy i zastosowania filtrów do tych wybranych,
    - obsługa TIFF 16-bit,
    - możliwość przypisania profilu ICC i konwersji do profilu
    - obsługa krzywych z podziałem na RGB i wspólnie.

    Nie potrzebuję zaawansowanych filtrów. Odszumianie robię już wcześniej. Wystarczą krzywe i jakieś podstawy typu nasycenie.

    Najlepiej gdyby to działało tak, że ustawiam sobie profil ICC do wszystkich zdjęć na wejściu, potem różne krzywe do kilku grup zdjęć (zależnie od oświetlenia, przy którym były robione), potem konwersję do sRGB, potem jeszcze raz krzywe finalne. Taki ciąg jest przypisany do każdego zdjęcia i w siatce widzę jaki będzie końcowy efekt na miniaturkach (żeby wyświetlanie było szybkie). Wtedy mogę sobie jeszcze skorygować krzywe pierwsze lub drugie dla każdego zdjęcia z osobna. Potem klikam "eksport" i dopiero wtedy program powinien obrobić zdjęcia według ustawień (tu już nie musi być szybki).

    Istnieje taki wynalazek?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ściągnij testową wersje Lr i zobacz czy ci to odpowiada bo z tego co opisałeś to Lr ma podobnie jak to co sobie wymarzyłeś.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdziłem - faktycznie super sprawa!
    Prawie idealnie to co mi trzeba, a w niektórych obszarach nawet dużo lepiej
    Dzięki!
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Możliwości są naprawdę duże, aż tak duże , że można się uzależnić. Jednak wersje pudełkowe Lr to już historia, musisz więc zaakceptować wersję abonamentową, albo starszą wersję pudełkową ktora nie będzie wspierać zdjęć z najnowszych puszek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Możliwości są naprawdę duże, aż tak duże , że można się uzależnić. Jednak wersje pudełkowe Lr to już historia, musisz więc zaakceptować wersję abonamentową, albo starszą wersję pudełkową ktora nie będzie wspierać zdjęć z najnowszych puszek.
    Wspierać to znaczy tu obsługiwać

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem są wygodniejsze opcje niż LR. Na Twoim miejscu przetestowałem triale Dxo, Affinity, Luminar, pixelmator. Wszystkie dobrze poradzą z tym co piszesz. LR to najstarsze rozwiązanie i wcale nie najlepsze. Po prostu najbardziej znane ale są lepsze programy od LR.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8

    Domyślnie

    mmluty, akurat nie potrzebuję otwierać RAWów bezpośrednio z puszki. Przepuszczam je najpierw przez odszumiacz, który daje na wyjściu 16-bitowego TIFFa. Problemem był tylko profil ICC aparatu, bo Lr widać potrafi otwierać TIFF tylko z osadzonym profilem (do RAWa można wybrać ręcznie). Ale to mały problem. Wystarczyło napisać skrypt, którzy dodaje profil do wszystkich zdjęć w katalogu.

    Fakt, suwaczki uzależniają. Teraz muszę się nauczyć jak nie przesadzać z obróbką

    cybulski, Dxo chyba otwiera tylko RAWy? Nie przyglądałem się aż tak mocno. Kupiłem już wersję pudełkową Lr, więc za późno. Ale sprawdzę, może będą miały coś, czego Lr nie ma. Dzięki.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie te programy które podałem otwierają raw, jpg, TIFF. Dxo ma świetne odszumianie na rawie. W ogóle weź triala dxo. No to się pośpieszyles z tym LR. Po to pytasz tutaj aby mieć rozeznanie a nie po pierwszej odpowiedzi od razu brać pierwsze z brzegu
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10

    Domyślnie

    Minęło 5 dni od zadania pytania. Nie spodziewałem się, że ktoś jeszcze odpisze
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. szukam programu do obróbki video
    By badtorro in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 16:21
  2. Szukam nazwy programu do przeglądania zdjęć
    By Bory$ in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 09:11
  3. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54
  4. [KRAKÓW] Szukam osoby do masowej obróbki zdjęć
    By verus in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 16:25
  5. Jakiego programu używać do obróbki ?
    By WolaskoW in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-06-2005, 22:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •