Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pierścienie pośrednie fuji i nie fuji Ktoś używa?

    Jak w temacie, Ktoś ma ? Jeżeli tak to z jakim obiektywem? Sample z i bez itp - spostrzeżenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    Jak w temacie, Ktoś ma ? Jeżeli tak to z jakim obiektywem? Sample z i bez itp - spostrzeżenia.
    Mam chińskie 16 i 11mm. Nie chcą działać z wszystkimi obiektywami. Nie dziłają mi z nowymi 2.0. Uzyłem może dwa razy. Jakoś nie porwały mnie jako takie. Natomiast powiększenie już przy 11 mm jest pewnie więcej niż wystarczające do np. detali, małych przedmiotów.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, zgadzam się z przedmówcą. U mnie chińczyki nie zawsze chcą działać w parze z sobą, ale na 55-200 działają razem fajnie, głównie z tym szkłem ich używam. Pamiętaj, że z nie wszystkimi szkłami TC działają- nawet z oryginałami. Telekonwertery nie mają soczewek więc jak zadziała czy jest to chinol czy oryginał nie traci się na jakości zdjęcia.
    Tutaj przykład. TC 11 i 16 z XF 55-200. Mniej więcej powiększenie(zbliżenie) widać, po wielkości igły sosny. Żmija młodziutka, bardzo mała. Oczywiście motyl to niej est, ale owady takiej wielkości takim zestawem też da się fotografować.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmija-zygzakowata.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,72 MB
ID:	23172
    Fuji

  5. #5

    Domyślnie

    .

    Mówicie o JJC, Meike ? - czy jeszcze "większych chinolach"?
    znam tabele zgodności pierścieni, wklejam żeby w razie czego była. Z tele właśnie słabo wypadają, 18-55 pod tym względem zaskakuje, próbowałeś?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fujifilm_Extension_tube_Table.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	308,8 KB
ID:	23175

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Pamiętaj, że z nie wszystkimi szkłami TC działają- nawet z oryginałami. Telekonwertery nie mają soczewek więc jak zadziała czy jest to chinol czy oryginał nie traci się na jakości zdjęcia.
    Tutaj przykład. TC 11 i 16 z XF 55-200.
    Muszę sprostować, TC - telekonwertery, to właśnie te z soczewkami - zwiększają ogniskową o swoją wartość. A mówimy o pierścieniach pośrednich - nie żebym się czepiał.

    Żmijka fajna, też złapałem kiedyś tyle że lx100 w trybie makro pod Turbaczem - atakowała

    Vipera berus - Żmija Zygzakowata by Antoni Chorąży, on Flickr




    .
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 05-04-2019 o 22:23

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, masz rację z TC. Ja wszystkie modyfikatory wkładane prze szkło tak nazywam To są oczywiście pierścienie pośrednie i te o których mowa z przeniesieniem automatyki(tak gwoli sprostowania o czym mowa)
    "MCEX" 16 i 11 używałem wyłącznie z xf 55-200 i xf 60/2.4
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam chinole/choinole za 70-80 zł bodajże. Z 27 i 50-230 działały mi bez większych problemów. Jak pisałem wcześniej próbowałem ostatnio podpiąć pod 23 i 50 2.0 i nie działają (obraz na monitorku gaśnie i świeci chyba co 1s). Kupowałem na ali bo w Pl za to samo chcieli z 50 pln więcej.

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie czy pierścienie oznaczone jako FX1 beda pasowały do Fuji X-T20
    Znalazłem takie w ogłoszeniu sprzedaży, nie wiem co to jest warte.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1873.JPG.34ca1d928569ea3b75361a7671d6cf19.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	24068
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  9. #9

    Domyślnie

    One są ze stykami? Ile kosztują?
    Fuji

  10. #10

    Domyślnie

    Podobno mają styki, wystawił za 70 zł. Podobno nie każde pracują dobrze. Zastanawiałem się czy podejdą do mojego X-T20. Ja jeszcze nie rozpoznałem mojego, mam od kilku dni i dopiero rozglądam się co dokupić sobie.
    Chociaż z Fuji mam już kontakt, bo mam także X10, ale tam stała optyka. Teraz postanowiłem pobawić się następnym z serii X-T zobaczymy czy będę zadowolony. Na obecną chwilę jestem zadowolony, muszę któregoś dnia zrobić porównanie Fuji, D500, D750 sam jestem ciekawy co z tego będzie.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Fuji NPH 400 vs Fuji PRESS 400 - jakie różnice?
    By st_luk in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-10-2005, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •