Close

Strona 27 z 42 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 418
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja się ociagam nie bez powodu z podawaniem info o modelkach. I jak wiem nie jestem jedyny, w Chorwacji wymieniałem sobie doświadczenia z innym organizatorem, z Bartkiem, NinoVeronem znaczy się. On też nie podaje wcześniej składu. Bo skłąd się zmienia. U nas tez tak było i to nie jeden raz. Ja generalnie to się zastanawiam która z pięciu nawali i na ile czasu przed plenerem się o tym dowiem. Zresztą szukałem modelki na chorwacki plener chyba na 2 tygodnie przed plenerem (Bartek był w Maroku i mnie o to poprosił na dzień przed wyjazdem). Po prostu modelki nawalają i to wychodzi właśnie na chwilę przed plenerem. Wolę też jak się ludzie nie kontaktują z modelkami, bo efektem tego może być to, że ją ktoś wystraszy swoimi wymaganiami. Tak prawie się stało u mnie na plenerze przed laty, tak mi powiedziała modelka.
    Chyba zrobię to co na Chorwację, tzn założę na tydzień przed imprezą grupę na fejsie, tajną, będą tam modelki i to tam będzie wątek m.in o tym co chcemy od modelek. Od wszystkich - przypomnieć o paznokciach itp. bez żądań typu przywieź czarną suknię z czerwonym gorsetem. Bo zapewne takiej nie ma. No chyba, że zobaczycie taki ciuch w jej pf.
    Będzie mi wygodniej jak sam napiszesz do modelek jakie fotografowie mają oczekiwania bo i tak z nimi się kontaktujesz. Paznokcie - oczywiście, ale jak któraś sobie zrobiła tipsy - czy jako to się tam teraz zwie - to i tak na plener tego nie zmieni. Tak samo brwi. To są raczej sprawy które ustala się przy wyborze modelki. Później to już sobie nie możemy składać życzeń . Mnie interesują buty. Fajnie by było jakby dziewczyny miały białe, czarne i czerwone szpilki. Dziewczyny zawsze się zastanawiają co mają ze sobą zabrać. Kilka sugestii czy podpowiedzi myślę że ich nie wystraszy a raczej pomoże. Nie wiem gdzie my te zdjęcia będziemy robić ale też warto podpowiedzieć że pewnie większość zdjęć będzie w lesie, na łące czy nad rzeką. To się może same jakoś przygotują.
    Nie wiem czemu ci modelki uciekają, tym bardziej że mają za to płacone. Mój znajomy też organizuje plenery ale u niego dziewczyny normalnie płacą za to że biorą udział w plenerze. Wpłacają też zaliczkę której nie zwraca jeśli ktoś zrezygnuje. Wówczas ma pewność że mało kto zrezygnuje a jak zrezygnuje to nie jest zbytnio stratny. Podrzucam link http://sankowski.it/okami/lista-uczestnikow-okami-iv/ - modelki są również fajne i ciekawe

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anita_wlo Zobacz posta
    Nie wiem czemu ci modelki uciekają, tym bardziej że mają za to płacone. Mój znajomy też organizuje plenery ale u niego dziewczyny normalnie płacą za to że biorą udział w plenerze. Wpłacają też zaliczkę której nie zwraca jeśli ktoś zrezygnuje. Wówczas ma pewność że mało kto zrezygnuje a jak zrezygnuje to nie jest zbytnio stratny. Podrzucam link http://sankowski.it/okami/lista-uczestnikow-okami-iv/ - modelki są również fajne i ciekawe
    możesz sama zorganizować plener
    zobaczysz jak to jest
    oczywiście, że można kazać dziewczyną płacić za plener...
    znam kilka takich plenerów co modelki też płacą. Ale tylko i wyłącznie wtedy gdy wiedzą, że za te 100-150 zł (bo tyle dziewczyny płacą za te niektóre plenery w Polsce) ... mają pewność, że na plenerze będą bardzo dobrzy fotografowie. Dziewczyny mają pewność, że dostaną po plenerze piękne zdjęcia. A i tak nawet jak dziewczyny zapłacą to i tak często rezygnują... "bo tak!"
    Podałaś przykład OKAMI a która z tych dziewczyn jest zawodową modelką? bo tylko jedna z tych co są tam wymienione miała troszkę sensownych sesji
    cała reszta to początkujące amatorki, które potrzebują sobie zbudować portfolio.

    do mnie przed każdym plenerem zgłasza się po 50-80 modelek.... po pierwszej selekcji zostaje ich 15-20... po telefonicznej rozmowie z każdą wybieram ostateczną 6-10... Dziewczyny zawsze są na 100% pewne i na 100% zdecydowane i zawsze warunki im odpowiadają na 100%... po czym miesiąc przed ... wypada jedna bo "coś tam".... na dwa tygodnie przed wypada druga bo "coś tam".... w ostatnich latach dwa razy wypadały mi modelki w dniu wyjazdu na plener... modelki wcześniej pewne na 100% z którymi rozmawiałem po 5 razy tel...
    i co zrobisz? to są młode dziewczyny często 18-20-25 lat... mają gdzieś, że komuś dały słowo czy coś obiecały.
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  3. #263

    Domyślnie

    Jadę teraz na Venus 2019 w czwartek ze szczecińskim towarzystwem fotograficznym i wczoraj mam na grupie info ze jedna modelka wypada bo zrezygnowała i będzie inna. A to była ta na 200% pewna. Więc Jacek i Bartek jako organizatorzy na pewno lepiej znają realia niż my uczestnicy.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 18-06-2019 o 06:13
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    możesz sama zorganizować plener
    zobaczysz jak to jest
    oczywiście, że można kazać dziewczyną płacić za plener...
    znam kilka takich plenerów co modelki też płacą. Ale tylko i wyłącznie wtedy gdy wiedzą, że za te 100-150 zł (bo tyle dziewczyny płacą za te niektóre plenery w Polsce) ... mają pewność, że na plenerze będą bardzo dobrzy fotografowie. Dziewczyny mają pewność, że dostaną po plenerze piękne zdjęcia. A i tak nawet jak dziewczyny zapłacą to i tak często rezygnują... "bo tak!"
    Podałaś przykład OKAMI a która z tych dziewczyn jest zawodową modelką? bo tylko jedna z tych co są tam wymienione miała troszkę sensownych sesji
    cała reszta to początkujące amatorki, które potrzebują sobie zbudować portfolio.

    do mnie przed każdym plenerem zgłasza się po 50-80 modelek.... po pierwszej selekcji zostaje ich 15-20... po telefonicznej rozmowie z każdą wybieram ostateczną 6-10... Dziewczyny zawsze są na 100% pewne i na 100% zdecydowane i zawsze warunki im odpowiadają na 100%... po czym miesiąc przed ... wypada jedna bo "coś tam".... na dwa tygodnie przed wypada druga bo "coś tam".... w ostatnich latach dwa razy wypadały mi modelki w dniu wyjazdu na plener... modelki wcześniej pewne na 100% z którymi rozmawiałem po 5 razy tel...
    i co zrobisz? to są młode dziewczyny często 18-20-25 lat... mają gdzieś, że komuś dały słowo czy coś obiecały.
    Jeśli chodzi o zorganizowanie plener - nie, nie mogę bo nie jestem zawodowym fotografem, nie jestem znanym fotografem i fotografuję hobbystycznie dla przyjemności nie zarabiając na tym. Tak więc nie bardzo widzę tutaj siebie jako organizatorkę . Owszem czasami dam się namówić na zrobienie warsztatów dla 2-5 fotografów i tutaj nigdy nie miałam problemu z modelkami. Z tym że to inne okoliczności bo wszystko jest na miejscu więc nie ma porównania.
    Przykład jaki podałam z informacją że dziewczyny płacą ale one nie płacą za to że ktoś bedzie je fotografował. Płacą za nocleg. Bardzo dobry fotograf nie bawi się w plenery tylko oferuje warsztaty. Nie mam wiedzy czy dziewczyny za udział w takich warsztatach płacą czy nie. Byłam na kilku i wiem że za udział w warsztatach miały płacone. Natomiast za dojazd i nocleg już nie. No ale ty Bartku wiesz pewnie lepiej bo to raczej twoje klimaty, wiec dyskusję na ten temat urywam, ale chętnie poczytam jak coś więcej napiszesz o swoich doświadczeniach
    Jeśli chodzi o modelki to proszę wyjaśnij co masz na myśli pisząc "zawodowa modelka"? Uważasz że u Jacka na plenerach są same zawodowe modelki?
    To co oglądasz to przecież wiesz ze to jest przede wszystkim praca i wizja fotografa. Chyba trochę obraziłeś te dziewczyny. Jak bym miała się ograniczyć do takiego oglądania zdjęć to sorry ale te zdjęcia które pokazał Zbyszek to też niestety pomyślałam że ta modelka jest początkującą amatorką. Zbyszku bardzo przepraszam za to swoją opinie i absolutnie nie jest to atak na ciebie ani na twoje wizje i estetykę. Każdy fotograf ma inny styl i jeśli się w nim dobrze czuje to jak dla mnie jest ok i nie krytykuje.
    Wracając do tematu, Bartku, Jacek oczekuje, czasami nawet mówi o tym głośno, że chciałby po plenerze dostać zdjęcia. Wiadomo że chciałby aby one były fajne, ciekawe, dobre z pomysłem. Chce aby jego plenery były na dobrym poziomie, dlatego prosi o nie chlanie a skupienie się na modelkach i fotografowaniu. Jest to dla mnie bardzo zrozumiałe bo na jego miejscu też bym miała takie oczekiwania. Tak więc dobrze jest pewne rzeczy sobie zaplanować przed plenerem. Nie chce Jacek podawać pf. modelek ok ale można znaleźć inne rozwiązanie np. podać wymiary modelek lub jakiekolwiek inne dane które ułatwią niektórym przygotowanie się. (Tak samo tyczy się miejscówki. Podanie gdzie będziemy nocować to mało. Fajnie jest podać kilka miejscówek - też ułatwia sprawę z doborem stylizacji). Zdaje się że nigdy nie bylo takiej sytuacji aby z 5 modelek odpadły w ostatniej chwili 5. Jedna czy dwie jak odpada jest zapewne dla większości czymś oczywistym i normalnym i nikt by tutaj zapewne nie miał pretensji do Jacka że taka sytuacja zaistniała. Różnie w życiu się nam wszystkim układa i wiek tu nie ma znaczenia. Dla mnie nie podanie informacji o modelkach jest informacją że ich zwyczajnie nie ma.
    Ostatnia kwestia. Bartek, jak myślisz, dlaczego większość z nas jedzie na ten plener? Zwróć proszę uwagę, że jest tutaj stałe grono które jeździ od lat na te plenery
    I proszę o trochę więcej szacunku dla amatorek

  5. #265

    Domyślnie

    troszkę doświadczenia w kwestiach organizacyjnych mam... i niestety wiem jak jest. Dlatego nie dziwię się, że Jacek nie podaje już teraz jakie będą modelki a dopiero na kilka dni/tydzień przed plenerem.
    Właśnie 5 minut temu dowiedziałem się, że jedna z modelek na Wasz plener wypadła bardzo poważna "kontuzja nogi" i co najmniej trzy tygodnie chodzenia o kulach. Nawet nie wiem czy Jacek już o tym wie... ale musi teraz znaleźć na szybko zastępstwo.
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  6. #266
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    Właśnie 5 minut temu dowiedziałem się, że jedna z modelek na Wasz plener wypadła bardzo poważna "kontuzja nogi" i co najmniej trzy tygodnie chodzenia o kulach. Nawet nie wiem czy Jacek już o tym wie... ale musi teraz znaleźć na szybko zastępstwo.
    Wiem. Dokładnie tak, Ola M ma coś z nogą i jestem wkur .. bo to była bardzo fajna modelka, energiczna, pyskata jak kurczaczek, szczupła, bardzo ładna. No i d...
    Informacja na czasie a propos podawania kto jedzie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-06-2019 o 16:19

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiem. Dokładnie tak, Ola M ma coś z nogą i jestem wkur .. bo to była bardzo fajna modelka, energiczna, pyskata jak kurczaczek, szczupła, bardzo ładna. No i d...
    Informacja na czasie a propos podawania kto jedzie.
    No cały czas jest fajna i sympatycznie pyskata.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #268

    Domyślnie

    Macie jakiś problem z kulami?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #269
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    My nie, ona właśnie dała ogłoszenie na fejsie, że szuka kul.

  10. #270

    Domyślnie Plener "modelkowy" 4 - 7 lipca

    heh, jeden taki sie nie klanial albo zawsze w plot - sam widzisz nie ma letko; ja zreszta tez kulawy jestem ostatnio gorzej niz pies i co? i nic, bede sie turlac z bagazem zycia przez cala europe... robie z faca grupe inwalidzka po dawnemu kalek ale o tym w nastepnym odcinku
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 18-06-2019 o 19:08
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 27 z 42 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podlaski plener modelkowy...
    By conik in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •