Close

Strona 7 z 42 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 418
  1. #61

    Domyślnie

    wzruszenie nie opuszcza... prosze nie polewac, bo sie rozmoczy


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #62
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Milczę, bo generalnie to czekam az się uzbiera grupa, a teraz czekam, .. az się ktoś wykruszy.
    Mam 26 osób na 20 miejsc. Duży problem kogo wziąć, kogo nie. Chcę "weteranów" ale i chcę poszerzenia grona plenerowiczów, czyli chcę też nowych.
    Myślałem nad tym by zrobić grupę nr 6, by zachować 4 osoby na modelkę i miec te samą cenę, ale wtedy jest 6 modelek a mamy 5 połówek dnia. No chyba, że zrobimy do niedzieli wieczora. Albo zrobi sie tak, że będzie się fotografowało 5 z 6 modelek, tylko jak zapewnic równy dostęp do aktowych i ciuchowych?
    No i kolejna sprawa - miejsca noclegowe, których mało i wtedy ten pomysł upada.
    Napisałem do pensjonatu czy da więcej niz 12 pokoi i .. może da. Pytałem w związku z tym by móc dac pokoje jako jedynki, ale teraz myśle o grupie nr 6.
    Ktoś sobie odpuszcza plener? Dziwne pytanie.
    Na pewno ktoś zrezygnuje. Ale nie będzie to 6 osób ..
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #63

    Domyślnie

    Jacek, pewnie to zobaczysz po wpłaconych zaliczkach. A czemu nie mogą być grupy 5 osobowe? Zawsze byłam w grupie 6 osobowej i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało.

  4. #64

    Domyślnie

    Grupy 4 osobowe są jednak wygodniejsze. Nawet kwestia zabrania się jednym samochodem w plener.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #65

    Domyślnie

    Zgadzam się, że grupy 4-osobowe są wygodniejsze, z drugiej jednak strony większość wolałaby jednak być w grupie 5-osobowej, niż nie pojechać wcale. Dla mnie OK będzie założenie że grupy są wstępnie 5-osobowe, a jak ludzie będą się wykruszać to powstaną grupy 4-osobowe. Pewnie wyjdzie 50-50 (sic! )
    Co do opcji przedłużenia pleneru to osobiście wolałbym o czwartkowe popołudnie, nie niedzielne. Teoretycznie nawet część grup (i modelek!) mogłaby zacząć w czwartek, a część zostać dłużej w niedzielę. tylko ogarnięcie takiej opcji od strony organizacji byłoby wyzwaniem.

  6. #66

    Domyślnie

    skonczy sie drugim plenerem jestem za 4; dalej nie wiem na ktore konto wplacic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #67

    Domyślnie

    Anita coś ci się pokręciło nigdy nie było 6 osobowych grup tylko 4 lub 5 osobowe chyba że mnie policzyłaś podwójnie
    Ostatnio edytowane przez piotrkora ; 09-04-2019 o 20:39

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrkora Zobacz posta
    Anita coś ci się pokręciło nigdy nie było 6 osobowych grup tylko 4 lub 5 osobowe chyba że mnie policzyłaś podwójnie
    ekhm... to mogłem być ja i cytrynówka

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrkora Zobacz posta
    Anita coś ci się pokręciło nigdy nie było 6 osobowych grup tylko 4 lub 5 osobowe chyba że mnie policzyłaś podwójnie
    Były, ale na plenerach masowych. Wtedy i noclegi nie były w pałacu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #70
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Fakt, grupa 4 + modelka mieści się do jednego samochodu, ale ... żaden problem jechać we 2 samochody.
    Tym razem myślę, że często będziemy gdzieś jechali samochodami. Nad rzeczkę, do zamku itd.
    Była kiedyś opcja do wyboru grupa 4 LUB grupa 6. Była 50% różnica w zrzutce na modelki. W sumie pomysł uważam był dobry, tylko że uczestnicy go rozwalili bo jak się zjawili na miejscu to sporo osób chciało się przenieść do innej grupy, bo kolega z którym się zakumplowali na poprzednim plenerze był w grupie o innej liczebności itd itd. I jak zwykle mając miękkie serce ulegałem, potem (w trakcie pleneru) i tak się ludzie jeszcze bardziej mieszali, niektórzy mieli dostać zwrot bo przeszli z 4 do 6, inni dopłacić bo przeszli z 6 na 4, no ale nie wszyscy mi wpłacili więc mi zabrakło na pełne zwroty, w dodatku potworzyły się grupy 5 osobowe. Masakra.
    Teraz przypadkiem mogło by byc tak, że grupa 4 płaci po 600, grupa 5 płaci 480, a grupa 6 płaci po 400. Tylko jest jedno ale. To by musiało byc tak, że teraz byście sobie poustalali kto z kim ma być w grupie i o jakiej liczebności osób. A nie, że się zobaczycie na plenerze i będzie - Kaziu, będziemy razem?
    Pewnym kłopotem jest to, że nie uda się zapewne tak porozkładać ludzi, że będzie idealnie rozłożone 26 osób na 5 grup. To byłby szczęśliwy traf. Konsekwencja tego, może byc to, że ktoś (a nawet kilka osób) zostanie jednak w grupie mniejszej lub większej. I nie będą szczęśliwi. Ale z drugiej strony - przynajmniej nie będzie bardzo nieszczęśliwych, takich co się w ogóle nie załapali na plener.
    Może byc tak, że ktoś będzie wolał byc w grupie 6, choćby z powodów finansowych (nie wnikam), a ja mając pełną grupę 6 nie będę mógł spełnic tego życzenia i musiał gu umieścic w grupie 4 lub 5.
    Chcecie tak?
    To podajcie do grupy o jakiej liczebności chcecie przystąpić, liczniejsza grupa płaci mniej (wyżej napisałem ile) i kto z kim będzie w grupie.
    Ustalcie sobie może to na PW a mi napiszcie konkluzje.
    Znacie się po forumowych nickach? czy po imionach, czy po miastach? A może dopiero po wyglądzie?
    Mam zrobić tu listę byście się połapali kto chce być na plenerze? OK, za chwilę, tzn dziś.

    Ja juz dostałem (widać znają moje konto z lat poprzednich) od kilu osób po 600 zł, oczywiście zwrócę gdy się znajdą w efekcie w większej grupie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-04-2019 o 21:06
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 7 z 42 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podlaski plener modelkowy...
    By conik in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •