Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57
  1. #31

    Domyślnie

    Warto by sprecyzować, co kto rozumie przez plecak wyprawowy, bo pojawiają się propozycje plecaków 20-30 L i 45 L. Poza tym zależy co to za wyprawa, bo inne są potrzeby na jeden dzień do lasu (choć wtedy to nie wiem czy to jest wyprawa ) a inne na kilkudniowe lub kilkutygodniowe wyprawy. No i kluczowa rzecz, to także teren... Generalnie jestem zdecydowanie za twierdzeniem @Wujot, waga to dla mnie zwykle proirytet, więc w góry takie plecaki jak Whistler czy Protactic odpadają, są solidne, ciężkie i dość wielkie i mało poręczne w trudnym terenie. Ale ja - oprócz sprzętu foto potrzebuję jeszcze sporo przestrzeni ładunkowej. Do tej pory używałem Lowepro BP500 Powder, ale teraz mam dostać na testy plecak NYA-EVO, marka jeszcze nieobecna na polskim rynku (choć można zamówić, magazyn mają w Belgii), ale być może niedługo się pojawi. Plecaki przypominają Shimody, ale jest kilka patentów, które wydają mi się lepsze. W każdym razie, kiedy oglądałem na żywo ten plecak wydał mi się fajny, zobaczymy jak w użytkowaniu, podzielę się opinią.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    Wujot czy może Pan podać wagę swojego plecaka wyprawowego ? Tutaj można (w kwestii wagi) zawsz próbować coś zamienić, np. Cordurę w niektórych miejscach zastosować cieńszą, podobnie jak w plecakach Janysporta Gdybym kiedyś się wybierał w wysokie góry i waga tego co uszyłem była by zaa duża, szukał bym innych rozwiązań, materiałów by zmniejszyć wagę Dlatego proszę Pana o podanie wagi swojego
    Będzie z tym problem bo wszystkich plecaków powyżej 50 litrów się pozbyłem. Jedyny większy jaki zostawiłem to Vaude Ski Pro ale mam go w "przechowalni", podobnie jak moje inne plecaki do turystyki zimowej. Postaram się pamiętać i zważyć je przy okazji.

    Dodam jeszcze, że wraz z redukcją wagi plecaków redukowałem też bardzo objętość (co jest powiązane). Na pierwszych moich trawersach brałem właśnie około 50 litrów a po 15 latach mieszczę się w 30 l bez jakiejkolwiek utraty funkcjonalności. Natomiast ten OSPREY ATMOS AG 65 którego zdjęcie już pokazywałem (nawiasem mówiąc mojego autorstwa) przy 65 litrach waży 2,20 kg i był super wygodny w noszeniu.

  3. #33

    Domyślnie

    Cały czas się gryzę w temacie zakupu nowego plecaka na dłuższe wycieczki, bo mój wysłużony Lowepro Rover Pro 45L już trzeszczy w szwach i na kilkudniowy wypad jest trochę przyciasny. Przynajmniej dla mnie. Obecnie, wszystkie firmy idą w kierunku dostępu do sprzętu od strony pleców, co na pewno jest wygodne, ale uniemożliwia zamontowanie systemu wentylacji, takiego, jak mam w Rover Pro, tzn. stelaż z naciągniętą siatką, a sama komora plecaka odsunięta od pleców. Oczywiście, z wyjątkiem pasa biodrowego. Rozwiązanie sprawdza mi się dobrze, bo plecy zdecydowanie mniej się pocą. Po każdym, dłuższym wyjeździe robię przegląd rynku i zastanawiam się, czy zmieniać i jak się to sprawdzi. Człowiek staje się ofiarą własnych przyzwyczajeń. Ma ktoś z Forumowiczów plecaki z dwoma systemami wentylacji, tzn. stelaż z siatką lub panel piankowy i może się wypowiedzieć w kwestii komfortu?
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #34

    Domyślnie

    Taka ciekawostka przy okazji przeglądu plecaków


    https://youtu.be/jqzbU6OTVUg
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Taka ciekawostka przy okazji przeglądu plecaków


    https://youtu.be/jqzbU6OTVUg
    Ciekawie to wygląda, aczkolwiek, awaria może wymagać wizyty w ASO, bo konstrukcja trochę bardziej zaawansowana...
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #36

    Domyślnie

    Jakby ktoś był poważnie zainteresowany to mam nowiutki Lowepro Pro Trekker 450 AW na zbyciu. Sporo do niego wejdzie...

  7. #37

    Domyślnie

    Podłączę się z pytaniem - miałem do tej pory Lowepro Protactic 450, ale z racji zmiany konfiguracji sprzętu szukam czegoś bardziej trekkingowego na mniejszą ilość sprzętu. Musi wejść bezlustro z griipem i 24-70 (+ ewentualnie 70-200, ale którego nie biorę w podróże) i resztę plecaka chciałbym moc mieć do swojej dyspozycji (kurtka, batony). Typowy plecak do podróżowania na 1 dzień. Plecak musi mieścić się jako bagaż podręczny w samolocie i to także na liniach regionalnych w USA.

    I plecaków tego typu jest sporo - np. F-stop, Vangard Active, Shimoda, ale mam problem z body z gripem - wymusza ono od razu wyybor stosunkowo dużych plecaków, np. F-stop Lotus, Vangard Active 49 (46 za płytki), które są już niewiele mniejsze niż Protactic 450. Zależy mi na plecaku z wkładem, bo dobrze chroni sprzęt i daje górna cześć na swoje rzeczy.

    Ktoś może przerabiał temat i może polecić jakis plecak?

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    jestem po 8 dniach lazenia po Gorach Przekletych. srednio 8 godzin na nogach i 20km dziennie z czego przecietnie jakies +1000m podejsc. dwa dni tej wycieczki na lekko, raz pakowanie na 2 dni, raz pakowanie na 4 dni.

    specjalnie na wyjazd zanabylem sobie takie cos: https://www.thule.com/pl-pl/backpack...-32l-_-3203909 (tylko zauwazalnie tansze, bo 230EUR). sprawdzilo mi sie. do zdjec nosilem 6D2 z zapietym 24-105 STM na szyi, w czesci foto jeszcze 70-300 II (i miejsce wolne na korpus z 24-105 na wypadek deszczu), a 16-35/4 w zamszowym worku pomiedzy gratami pomiedzy majtami i klamotami przeciwdeszczowymi. statywu nie targalem, nie bylo po co.

    lekko nie bylo, niewatpliwie, ale w porownaniu z tym co normalnie do foto nosze to i tak pikus natomiast bylo to w miare wygodne w dlugotrwalym uzytkowaniu i moglem w to zapakowac co chcialem


    na ile ten plecak jest trwaly to nie powiem. ale na taki wyjazd z duza iloscia lazenia, i noszenia sporej ilosci gratow nie-foto, moge polecic do rozwazenia. szczegolnie jak sie na takie wypady dolatuje samolotem.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-07-2022 o 22:55

  10. #40

    Domyślnie

    Ja sprzedałem plecak foto i poszedłem w rozwiązanie plecak turystyczny + wkładka. Kupiłem takie coś. https://www.cyfrowe.pl/lowepro-gearu...ox-l-ii-p.html i bardzo fajnie się to sprawdza. Mam dobry, wygodny plecak, do którego w razie potrzeby pakuję tę wkładkę i mam foto. Dodatkowo ta wkładka może być używana jako samodzielna torba.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7
    By rafulec in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 21:56
  2. Plecak DELSEY plecak ODC 53 - miał ktoś co sądzicie?
    By mtu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •