Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Plecak wyprawowy

    Hej,
    przymierzam się do kupna plecaka fotograficznego na wypad w góry spełniającego następujące kryteria:
    • Dostęp od strony pleców
    • Duże body, 2-3 obiektywy, statyw
    • Miejsce na rzeczy osobiste
    • Miejsce na butelkę wody
    • 40-50 litrów

    Aktualnie rozważam następujące opcje
    • F-stop Ajna + medium slope ICU - słabe mocowanie statywu, brak miejsca na butelkę z wodą
    • Lowepro Whistler 450 AW - brak miejsca na butelkę z wodą
    • Atlas Athlete - niedostępny w Polsce

    Co myślicie o wyżej wymienionych plecakach? Czy możecie polecić coś innego?

    Czy macie może kod rabatowy do cyfrowe.pl lub notopstryk?

  2. #2

    Domyślnie

    Do Whistlera bez problemu zmieścisz butelkę z wodą w przedniej komorze

  3. #3

    Domyślnie

    Sporą przestrzeń na rzeczy osobiste ma Lowepro Flipside Trek 450 i też go polecam. Jest w trochę mniej kosmicznej cenie

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak wersja II, ale pierwsza wersja Whistlera ma bardzo dużo miejsca na rzeczy osobiste.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maleks Zobacz posta
    Hej,
    przymierzam się do kupna plecaka fotograficznego na wypad w góry spełniającego następujące kryteria:
    • Dostęp od strony pleców
    • Duże body, 2-3 obiektywy, statyw
    • Miejsce na rzeczy osobiste
    • Miejsce na butelkę wody
    • 40-50 litrów

    Aktualnie rozważam następujące opcje
    • F-stop Ajna + medium slope ICU - słabe mocowanie statywu, brak miejsca na butelkę z wodą
    • Lowepro Whistler 450 AW - brak miejsca na butelkę z wodą
    • Atlas Athlete - niedostępny w Polsce

    Co myślicie o wyżej wymienionych plecakach? Czy możecie polecić coś innego?

    Czy macie może kod rabatowy do cyfrowe.pl lub notopstryk?
    Rzuć okiem na Loweppro Powder BP 500 AW, na moje oko spełnia wszystkie kryteria tego typu sprzętu. Na przełomie kwietnia i maja będę go miał do testów na wspinaniu w Maroku, myślę, że przekatuję go pod każdym względem i podzielę się wrażeniami. Ale w tej chwili jak dla mnie to najlepszy wybór w tej klasie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sporą przestrzeń na rzeczy osobiste ma Lowepro Flipside Trek 450 i też go polecam. Jest w trochę mniej kosmicznej cenie
    Mam trochę mniejszy PHOTO HATCHBACK BP 250 i nie wchodzi tam dużo więcej niż cienka kurtka.

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Rzuć okiem na Loweppro Powder BP 500 AW, na moje oko spełnia wszystkie kryteria tego typu sprzętu. Na przełomie kwietnia i maja będę go miał do testów na wspinaniu w Maroku, myślę, że przekatuję go pod każdym względem i podzielę się wrażeniami. Ale w tej chwili jak dla mnie to najlepszy wybór w tej klasie.
    Wygląda fajnie ale jest troszkę za duży - nie zmieści się jako bagaż podręczny w większości linii lotniczych. Potrzebuję miejsca aby zabrać zaopatrzenie na całodniową wycieczkę.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    maleks

    Zerknij jeszcze na Shimode, https://www.shimodadesigns.com/gb/home

    Mają ją w notopstryk... I łap kod na niego -10%, (SHIMODA10).

  8. #8

    Domyślnie

    Wspomniany Lowepro Flipside Trek 450 AW, jest naprawdę fajną konstrukcją. Osobiście mieszczę do niego wszystko to co w stopce poza tym co na M42. W kieszenie boczne, spokojnie mieszczą się dwie butelki po 1,5l dodatkowo statyw spokojnie się troczy od frontu.
    Ogólnie na co dzień w plecaku mam upchane zestaw filtrów HAIDA w etui, arafatkę, czapkę z daszkiem, okulary, nożyk, gruszkę, latarkę, rękawiczki, tak na wszelki wypadek, gdyby było coś z tego potrzebne jakbym na szybko zabierał plecak z domu.
    W ubiegłym roku wybierając się na majówkę, bez problemu pakowałem się na całodniowe wycieczki w.w. sprzętem, wodą, jedzeniem, kurtką przytroczoną też koło statywu oraz rakami od dołu. Nie powiem trochę takie wypakowanie waży, ale system nośny jest o tyle fajny, że później nie czuć tego na plecakach.
    Plecak jest naprawdę fajny i mogę go polecić. Jak dla mnie jego jedyna wada to brak dedykowanej kieszeni na bukłak.

    Ogólnie jeśli chodzi o plecak polecam zamówić go np. w EuroAGD i na miejscu w sklepie dopasować z własnym sprzętem, ewentualnie zakupić z możliwością zwrotu do kilku dni. Ja tak ten plecak kupiłem, w domu przetestowałem w kilku wariantach pakowania, potem oddałem im i zamówiłem tam gdzie był w najlepszej cenie.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  9. #9

    Domyślnie

    Ktoś zna plecak foto kompatybilny z oryginalnym systemem molle, spełniający dwa warunki:
    - dostęp do głównej komory od strony pleców
    - wygodny pas biodrowy

    Generalnie coś w stylu Lowepro Protactic 450, ale ze standardowymi zaczepami molle.

    @Kojocisko czytałem, że masz takiego Protactica, próbowałeś dopinać oryginalne akcesoria molle?
    Ktoś inny próbowal?
    @Adam Rimbaud Ty także masz taki plecak.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 16-04-2019 o 15:49

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie przeprowadziłem test, bo szczęśliwie znalazłem w szufladzie amerykańską ładownicę w standardzie molle. Działa.

    Dostęp od strony pleców jest - pas biodrowy nie jest zły, ale nie jest to standard wyprawowy. Generalnie polecam Protactica, którego główną wadą jest chora cena.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 16-04-2019 o 18:38
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7
    By rafulec in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 21:56
  2. Plecak DELSEY plecak ODC 53 - miał ktoś co sądzicie?
    By mtu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •