Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Teu masz dużo racji, ale wiadomo jak z używkami, akcent na te FF, są czasem mocno zużyte, bo mało kto topowy obiektyw FF, czy lustrzankę FX w szufladzie trzyma, ten musi zarobić na fotografa, pracuje na deszczu czy mrozie, zawodowy fotograf nie pieści się ze sprzętem, jak się zużyje czy padnie po gwarancji, to kupuje nowy.
    Równoczesie jest dużo foto-amatorów zorientowanych na sprzęt, którzy często zmieniają system. Generalnie moim zdaniem reguły nie ma.

    Nie chce nikomu krypto reklamy robić, ale chyba ten sklep/komis każdy zna i warto go polecać.
    Zestaw poniżej 10k, na wypasie:
    https://e-oko.pl/aparaty-fotograficz...kon-d7200.html
    https://e-oko.pl/obiektywy-i-konwert...7028-afs-.html
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję. Nie brałem komisu pod uwagę, dlatego właśnie warto było was zapytać. To zapowiada się obiecująco, obiektyw z górnej półki do nauki na dx, a w przyszłości na pełną klatkę. Bardzo mocno to rozważę.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja poleciłbym Ci kupić D750. Robienie zdjęć DX czy FF nie robi żadnej różnicy z punktu widzenia obsługi aparatu. Piszę o tym dlatego, że w ogóle rozważasz w przyszłości FF. Obiektywy zbiera się „całe życie” no może prawie całe. W każdym razie nie trzeba się z tym spieszyć. Przecież nie musisz od razu mieć wszystkiego. Sam nawet nie do końca wiesz jakie szkła będą najodpowiedniejsze. Obiektywy warto kupować używane jezeli to na razie nauka i amatorstwo, które może kiedyś da zarobić. Szukać rozważnie i kupować ze sprawdzonych miejsc. Tylko bez pośpiechu i z głową.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz dylemat przy wyborze jak wielu, osobiście nie robiłbym zestawu body DX i obiektyw FX, nie ma to sensu moim zdaniem i zawsze szkło do FX na body DX będzie wypadało słabiej od strony rozdzielczości, druga sprawa Nikkor jakby wspaniały nie był to jednak kosztuje dużo, szedłbym raczej w D750 + Tamron 24-70 co da kwotowo podobnie jak D7200 + Nikkor, a miałbyś zestaw docelowy do nauki i nawet do pracy bez póżniejszych strat przy przesiadce jakby taka była potrzebna, druga sprawa 24mm na DX to dość wąsko.

  5. #15

    Domyślnie

    @koesh nie chcę wywoływać burzy, jest to zwykłe pytanie: czy miałeś tamrona i nikona 24-70 2.8 oba VR/g2 naraz do bezpośredniego porównania? Bo ja miałem (i nie, nie w sklepie na 15 minut ) i jak nie mogę mieć nic do tamrona, bo generuje ładny ostry obraz to nikon to inna liga jak chodzi o AF, budowę i kontrast.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi o samą jakość tylko co otrzymamy za daną cenę i tu Tamron jest bezkonkurencyjny, a jak zaoszczędzi na obiektywie to może kupić pełna klatkę, jakoś średnio pasuje mi zakup DX plus tak drogi obiektyw.

  7. #17

    Domyślnie

    Podsumowując, jeżeli planuje w przyszłość pracować na pełnej klatce, to nie ma sensu wchodzić w DXy tylko zacząć od razu od body do pełnej klatki i powoli zbierać obiektywy. W takim razie dołożę jeszcze trochę do budżetu i zacznę od pełnej klatki. D750 i 24-70 to będzie mój startowy zestaw. Dziękuję panowie za rady.

    Edit: w moim zamyśle był start od dx, ale jeżeli mam zaczynać od pełnej klatki to budżet naciągnę do 15 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez LesnyLudek ; 31-03-2019 o 22:46

  8. #18

    Domyślnie

    To jest dobra decyzja @LesnyLudek, przesiadki sporo kosztują, raz obrany cel i potem dokupisz, resztę obiektywów, D750 i 24-70mm to uniwersalny zakres na FX, można tego obiektywu nie ściągać, mając D800 z Nikkor 24-70 sporadycznie zapinałem Nikkor 70-200mm, czy Nikkor 14-24mm, stało ogniskowe ok bo f/1,8 mają i ostrzejsze na f/2,8, ale typowych portretów mało robię, tele zoom mi wystarcza, tak na koniec sporo tematów o obiektywach i sporo zdjęć, wypada poczytać, będzie łatwiej dobrać kiedyś jakiś fajny obiektyw.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Pierwsza lustrzanka.
    By pawelsw81 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 16:15
  2. [ Architektura ] pierwsza fotka pierwszą lustrzanką
    By VEN in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 13:24
  3. Pierwsza lustrzanka...
    By mrosi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 20:52
  4. D60 pierwsza lustrzanka
    By bobza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 13:34
  5. pierwsza lustrzanka
    By Oliwia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •