Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec do 3500 zł

    Witam.
    Mam zamiar kupić sobie apart głównie do robienia zdjęć, ale też do nagrywania. Z tego co wyczytałem to najlepsza opcja bedzie bezlusterkowiec, a wiec jakiego polecacie do kwoty 3500 zł i czy warto dokupic dodatkowy obiektyw?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    @ Mosiek07 A Kolega czym dotychczas focił? Masz jakieś doświadczenie w robieniu zdjęć i filmowaniu? Czy to będą pierwsze wprawki?
    Bezlusterkowiec to korpus, do którego podpinamy obiektyw. Na początek może być jeden z podstawowego zestawu, a potem można nabywać kolejne.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Musisz sam jednak poczytać, sam dobrać ogniskowe w obiektywie, nie zawsze zestaw z obiektywem ciemnym to najlepszy wybór na początek, potrzymaj zestaw w rękach, czasami nawet wygląd jest istotny, wybór sprzętu wielki, teraz w tej kwocie nawet kupisz pełną klatkę od sony plus jakaś stałka lub kit.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @ Mosiek07 A Kolega czym dotychczas focił? Masz jakieś doświadczenie w robieniu zdjęć i filmowaniu? Czy to będą pierwsze wprawki?
    Bezlusterkowiec to korpus, do którego podpinamy obiektyw. Na początek może być jeden z podstawowego zestawu, a potem można nabywać kolejne.
    Uzywalem Canona PowerShot SX40HS. Zdjecia robilem bardziej okazjonalnie albo jak naszla mnie ochota, co do filmowania to beda to moje poczatki. Zdjecia glownie bede robil przyrodzie jak i rodzinie i znajomym, co do nagrywania to mam zamiar robic volgi, filmiki. Czyli na poczatek wystarczy sam korpus, a dopiero pozniej dokupic obiektyw?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    No nie!
    Do korpusu potrzebujesz obiektyw. Na poczatek jeden taki jak dają w zestawie. To tzw. Kit. Prosty i dość dani zoom.
    Potem można kompletować dalej wg potrzeb i zasobności portfela.
    W Twojej sytuacji proponuję odwiedzić większy sklep ze sprzętem foto. Sprzedawca pokaże Tobie kilka różnych sprzętów mieszczących się w budżecie. Pomacasz i sam zobaczysz które Cie zainteresują. Tak ukierunkowany możesz zasięgnąć konkretniejszej porady na forum.
    Powodzenia!!

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki za kilka dni zglosze sie ponownie

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po przeanalizowaniu internetu wybrałem takie oto aparaty:
    Canon EOS M50
    Panasonic Lumix G80
    Panasonic Lumix GX80
    Olympus OM-D E-M10 Mark III
    Olympus OM-D E-M10 Mark II
    Sony A6000/A6300
    Fujifilm X-T20
    Fujifilm X-T10
    Który z wyżej wymienionych aparatów moglibyście mi polecić do mojego użytkowania? Jak wygląda sprawa z obiektywami do tych aparatów? A może możecie jeszcze coś innego polecić?
    Niestety nie miałem czasu wstąpić do sklepu żeby podotykać i sprawdzić jak leża w dłoni.

  8. #8

    Domyślnie

    Olympus OM-D E-M10 Mark III nie wiem jak inne ale chociaż jestem całym sercem za sprzętem ( body + 3 obiektywy ) mieszczącym się w torbie za małej dla d7200 + S 17-50, jednak po weekendzie w Barcelonie z tym zestawem ( Mark III, 2 kitowe obiektywy oraz 45/1. nie jestem zadowolony ze zdjęć. Filmy bardzo przyjemne jednak zdjęcia takie mdłe, mało ostre a w obróbce nie potrafię osiągnąć ciekawych rezultatów.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mosiek07 Zobacz posta
    Witam ponownie
    Po przeanalizowaniu internetu wybrałem takie oto aparaty:
    Canon EOS M50
    Panasonic Lumix G80
    Panasonic Lumix GX80
    Olympus OM-D E-M10 Mark III
    Olympus OM-D E-M10 Mark II
    Sony A6000/A6300
    Fujifilm X-T20
    Fujifilm X-T10
    Który z wyżej wymienionych aparatów moglibyście mi polecić do mojego użytkowania? Jak wygląda sprawa z obiektywami do tych aparatów? A może możecie jeszcze coś innego polecić?
    Niestety nie miałem czasu wstąpić do sklepu żeby podotykać i sprawdzić jak leża w dłoni.
    Obojętne ale serio podotykaj na początek i policz koszty obiektywów jakie potrzebujesz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obojętne ale serio podotykaj na początek i policz koszty obiektywów jakie potrzebujesz.
    To jest rzecz zupełnie fundamentalna. Kalkulacja szkieł jakie mam zamiar kupić już i w przyszłości. Przede wszystkim czy są dostępne i za ile. Patrzenie na puszki które tak realnie w zbliżonych kosztach są bardzo podobne jeśli chodzi o możliwości jest bez sensu.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PC do 3500 zł
    By rychu_cmg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 21:05
  2. Co kupić do 3500-3700 zł ?
    By Fantomas-wawa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 13:27
  3. laptop do 3500 zl
    By ratmaniak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 22:37
  4. Laptop do 3500
    By Obi in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 11:49
  5. 3500 zł - doradźcie
    By mskowronski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •