Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Fuji X-T20 vs Lumix G80

    Dzień dobry.

    Stoje przed wyborem bezlusterkowca, do tej pory byłem przekonany do Lumixa, ale pojawił się Fuji w dobrej cenie. I tu się bije z myślami, bo mnie głównie zależy na zdjęciach. W Lumixie kusi stabilizacja. Jedynej informacji jakiej nie moge się doszukać, to jak wygląda dostępność adapterów, obiektywów, pod względem ekonomicznym. Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez woda85 ; 30-03-2019 o 19:01 Powód: zmiana tytułu

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    @ woda85 Masz już jakieś obiektywy? Co masz zamiar fotografować? Czy wystarczy Tobie zestaw body + jeden, dwa kitowe obiektywy, czy będziesz chciał zgromadzić większą szklarnię ?

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Adaptery do manualnego pstrykania to koszt nawet 20-30zł, adaptery z automatyką można sobie odpuścić bo albo drogie albo nie działa jak trzeba albo nawet w danym systemie nie istnieją.
    Stabilizacja jest przydatna ale nie stawiałbym tego jako nr1, zestawy mogą mieć w body albo w obiektywie stabilizacje, finalnie wyjdzie na to samo, jak masz w body to możesz z manualnymi się bawić i to wykorzystać, pamiętaj że stabilizacja jest do statycznych zdjęć, a nie do łapania psa czy dzieciaka w ruchu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Stabilizacja jest przydatna ale nie stawiałbym tego jako nr1, zestawy mogą mieć w body albo w obiektywie stabilizacje, finalnie wyjdzie na to samo
    Albo tak jak w Panasonicu- i w body, i w obiektywie. Finalnie będzie tym lepiej, im dłuższa ogniskowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @ woda85 Masz już jakieś obiektywy? Co masz zamiar fotografować? Czy wystarczy Tobie zestaw body + jeden, dwa kitowe obiektywy, czy będziesz chciał zgromadzić większą szklarnię ?
    Hej, mam Nikona D5000 do tego kit 18-55. exakta 35-70, tokine 100-300, Helios 44M 2/58 (nikon F). Póki co fotografuje dużo modeli samochodów, chce "pstrykać" spacerowo. Hobbystycznie, nie zarobkowo. Interesująmnie stare obiektywy. Ale to potem.
    Ostatnio edytowane przez woda85 ; 30-03-2019 o 21:14

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    Fuji jest dobry w produkcji jpegów prosto z puszki. Za to szkła są drogie i nie ma ich za wiele. Jeśli zdjęcia robisz w RAW to lepszym wyborem będzie Panasonic Lumix. Razem z Olympusem Lumix stanowi m4/3, jest tam dużo szkieł i spory rynek wtórny.
    Mój Kolega https://forum.olympusclub.pl/members/6250-Bodzip jest pasjonatem który używa różnych obiektywów do Lumixa. Możesz do niego napisać PW na Olympusclub.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    ..... Jeśli zdjęcia robisz w RAW to lepszym wyborem będzie Panasonic Lumix.......
    Możesz rozwinąć? chętnie się dowiem czegoś nowego...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Fuji jest dobry w produkcji jpegów prosto z puszki. Za to szkła są drogie i nie ma ich za wiele. Jeśli zdjęcia robisz w RAW to lepszym wyborem będzie Panasonic Lumix. Razem z Olympusem Lumix stanowi m4/3, jest tam dużo szkieł i spory rynek wtórny.
    Mój Kolega https://forum.olympusclub.pl/members/6250-Bodzip jest pasjonatem który używa różnych obiektywów do Lumixa. Możesz do niego napisać PW na Olympusclub.pl
    Obrazki podobają mi się , z obu, Fuji lepiej wygląda jeśli chodzi o same zdjecia, ale dla mnie liczy sie też rynek wtóny , i obiektywy na które nie musze wydawać kilku pensji. Stąd moje pytanie. Dzięki za namiar.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    Możesz rozwinąć? chętnie się dowiem czegoś nowego...
    Służę uprzejmie. Z RAW wyczaruje sobie w postprocesie to co co puszka Fuji robi z jpg, a na plus ma całą gamę szkieł m4/3 nówek i z rynku wtórnego.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie wszystkie aparaty dają podobny obrazek, więc najlepiej sugerować się kasą na obiektywy, a dodatkowo trzeba brać pod uwagę techniczne sprawy czyli szumy na wysokich ISO jeśli je będziemy używać i jak wygląda głębia ostrości jeśli chcemy mieć dużą lub małą.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17
  2. [ Krajobraz ] Dzień Dobry
    By fotoMichal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 03:33
  3. [ Krajobraz ] Dzien dobry
    By Piotr Spek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 23:01
  4. [ Krajobraz ] dzień dobry, to ja ...twój nowy dzień
    By dem in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 18:45
  5. [ Pozostałe ] Na dzień dobry
    By mayar in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •