Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie Nikon Z6 szybko rozładowujący się akumulator

    Witam,

    Posiadam aparat Nikon Z6. Przez ok miesiąc działał dobrze ale ostatnio zaczął bardzo szybko rozładowywać akumulator w stanie wyłączonym. W stanie wyłączonym rozładowuje akumulator w ciągu kilkunastu godzin. Wykonałem reset wszystkich ustawień aparatu ale nic nie pomogło.
    Moim zadaniem mam wyłączone wszystkie opcje transmisji WiFi i Bluetooth.
    Proszę więc o sugestie w tej sprawie. Czy ktoś miał podobny problem? Czy pozostało mi tylko wysłanie aparatu do serwisu?
    Pozdrawiam

    Nikkor
    Z6, Z 85/1.8, Z 24-70/4, Z 70-200/2.8, C6D II, C135/2L (jest super), C50/1.8, C28/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Nie bawiłeś się w połączenia bezprzewodowe. Wyłącz wifi i blutuch. Nawet jak jest wyłączony to czuwa i jak znajdzie sparowame z nim urządzenie to przesyła zdjęcia.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek5555 Zobacz posta
    Nie bawiłeś się w połączenia bezprzewodowe. Wyłącz wifi i blutuch. Nawet jak jest wyłączony to czuwa i jak znajdzie sparowame z nim urządzenie to przesyła zdjęcia.
    Wszystko się zaczęło jak tydzień temu jak zrobiłem połączenie ze smartfonem za pomocą programu SnapBridge. Po zakończeniu prób wszystko starannie wyłączyłem ale na drugi dzień akumulator był zupełnie rozładowany. Po naładowaniu działał dobrze kilka dni a potem się ponownie rozładował. Naładowałem aparat jeszcze raz, wyzerowałem wszystkie ustawienia i włączyłem nawet tryb lotniczy ale się okazało, że po włożeniu akumulatora dalej jest pobierany prąd z akumulatora. Aparat był też lekko ciepły.
    Zrobiłem też eksperyment, włożyłem do aparatu akumulator EN-El 15 (z D750) i wówczas problem ustąpił. Po ponownym wożeniu oryginalnego akumulatora jest ponownie dobrze.
    Możliwe jest więc na to, że winny jest akumulator lub obwód jego ładowania za pomocą interfejsu USB C lub nie wyłączające się moduły komunikacji.
    Z6, Z 85/1.8, Z 24-70/4, Z 70-200/2.8, C6D II, C135/2L (jest super), C50/1.8, C28/2.8

Podobne wątki

  1. Phottix zamiennik Nikon MC-30 test na szybko
    By eldritch in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 23:20
  2. Nikon L15 Szybko padają baterie...
    By pawcio-85 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 14:56
  3. Co moglo szybko rozladowac akumulator?
    By Karbulot in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 08:21
  4. Nikon CoolPix 4200 vs Canon A75 -szybko![pilne]
    By predator in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2005, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •