Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Usterka Gniazda Halogenowego

    Heyka

    Mam problem bo dostałem jakiś czas temu fajną ręczną lampę światła stałego 1000W. Jest to stara konstrukcja z DDR.
    [ATTACH=CONFIG]22910[/ATTACH
    Problem w tym że gniazdo na halogen było pęknięte jak na zdjęciu. Nie da się nic nawet podobnego kupić bo samo gniazdo ma dodatkowe znaczenie (prowadnice bo można lekko poruszać odległością palnika).
    IMG_1936.JPG
    Skleiłem to specjalistycznym klejem do wysokich temperatur. Jednak wygląda na to że same styki są już wysłużone i halogen nie siedzi mocno w gnieździe przez co wypada. Dlatego teraz kombinuje co zrobić aby gniazda halogena można było lekko powiększyć.
    Macie jakieś pomysły?
    Myślałem nad tym aby je lekko pokryć cyną, ale obawiam się że wysokie temperatury jakie tam panują mogą spowodować że spłynie lub zapiecze się z gniazdem co uniemożliw wymianę halogenu.

    Macie jakieś pomysły co zrobić aby rozwiązać ten problem?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy to wyjdzie ale cynk ma sporo wyższą temperaturę topienia i pokrywa się takie rzeczy lutownicą na gaz albo przy użyciu zwykłego palnika gastronomicznego na kartusze ( cynk dostępny w budowlankach, do tego topnik do wyższych temperatur albo zwykłą kalafonia ).

  3. #3

    Domyślnie

    Mam taki palnik więc nie będzie problemu. Czyli śmiało mogę spróbować tej metody aby halogen siedział mocno?. Wiesz może o jakich temperaturach mówimy?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dawno tym się nie interesowałem, wiem że z kalafonią trzeba było większej temperatury niż z pastą do lutowania cynkiem, która obniżała temperaturę znacząco, nie są to temperatury dużo wyższe niż przy większym lutowaniu cyną, cynk jest twardszy i można go nadlać więcej.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-03-2019 o 21:50

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc Kolego. Sprawdzę te metodę bo nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.

Podobne wątki

  1. Montaż gniazda PC w SB-600
    By tomnow: in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 20:35
  2. Gniazda,wtyczki pc
    By bartek1981 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 15:53
  3. D40 zaślepka od gniazda USB
    By junak20 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 18:52
  4. [ Krajobraz ] Skalne gniazda
    By wutomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 06:34
  5. Boczne gniazda w sc-17
    By fuse in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 14:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •