Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Question Jaki obiektyw do Nikona D7100 (portret, cała sylwetka, detale z niewielkiej odległości)? Help

    Drodzy,
    pomóżcie proszę wybrać obiektyw do puszki D7100 (DX) w cenie najlepiej do 3500 zł, który:
    - nada się do całej sylwetki i portretu
    - do zdjęć robionych w domu (mogę się oddalić od całej sylwetki na max. 3 metry)
    - do robienia zdjęć detali przedmiotów leżących na stole (więc niewielka odległość od przedmiotu do ok. 1 m).
    - możliwie jasny
    - nie musi być lekki
    - obojętnie czy stałka czy nie

    Chciałabym, żeby zdjęcia były jak najbardziej ostre, a sylwetka nie zniekształcona.
    Mam kitowy obiektyw Nikkor 18-105 mm 3,5-5,6 ED, ale nie daje ostrości i jest ciemny (rozjaśniane zdjęcia są oczywiście ziarniste). Mam też stałkę Nikkor 35 mm 1,8G, ale chciałabym coś lepszego.

    Czy możecie mi coś doradzić? Napaliłam się bardzo na polecanego przez niektórych z Was Tamrona 85 1,8, ale jak ustawiam ogniskową 70 na moim kicie to cała sylwetka się nie mieści. Przejrzałam forum, ale sama nie wiem, co wybrać.
    Będę bardzo wdzięczna za wszystkie pomysły i sugestie!

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli pasuje Ci na DX ogniskowa 35mm, to zdecydowanie polecam Sigmę 35/f1.4 Art. A jeśli wolałbyś ciaśniej to wtedy tylko Sigma 50/f1.4 Art. Używane, często jeszcze na gwarancji kupisz za ok 2200-2400zł. Nówki ponad 3000 ale to i tak w ramach Twojego budżetu.
    Szczerze polecam, bo nic ostrzejszego i jaśniejszego w tej cenie nie znajdziesz
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  3. #3

    Domyślnie

    S18-35 1.8, ~3000. Wydaje mi się, że dobry zakres na Twoje potrzeby, a o + i - tego obiektywu,chyba już wszystko zostało napisane.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Nikkor 20/1.8 lub 24/1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewelushka Zobacz posta
    Chciałabym, żeby zdjęcia były jak najbardziej ostre, a sylwetka nie zniekształcona.
    Mam kitowy obiektyw Nikkor 18-105 mm 3,5-5,6 ED, ale nie daje ostrości i jest ciemny (rozjaśniane zdjęcia są oczywiście ziarniste). Mam też stałkę Nikkor 35 mm 1,8G, ale chciałabym coś lepszego.
    Czy możecie mi coś doradzić? Napaliłam się bardzo na polecanego przez niektórych z Was Tamrona 85 1,8, ale jak ustawiam ogniskową 70 na moim kicie to cała sylwetka się nie mieści. Przejrzałam forum, ale sama nie wiem, co wybrać.
    Po przeczytaniu Twojego opisu mam wrażenie, że obiektyw nie jest główną przyczyną niezadowolenia ze zrobionych zdjęć. Ja bym proponował zająć się w pierwszej kolejności oświetleniem i obróbką zdjęć, a dopiero po dobrym opanowaniu trych dwóch elementów myślał o zakupie kolejnego obiektywu.
    Jeżeli robisz zdjęcia z wysokim ISO i pojawia się szum, to można wydłużyć czas naświetlania, a nie koniecznie kupować nowy obiektyw.
    Myślę, że statyw i lampy oraz wiedza o ich wykorzystaniu dadzą lepszy efekt z tym co masz iż nowy super obiektyw w ciemnicy.
    Jeżeli jednak chcesz najpierw kupić obiektyw, to dla tych założeń o których piszesz obiektyw powinien mieć ogniskowe pomiędzy 35 a 50 mm. Jasny 35/1.8 oraz trochę ciemniejszego ZOOM-a 18-105 już masz. Jasnego dobrego ZOOM-a pod Dx o takim zakresie raczerj nie znajdziesz. Możesz ewentualnie szukać standadowego ZOOM-a pod Fx 28-80/2.8 ale nie bardzo widzę w tym sens.
    Ze stałek o najwyższej jakości to chyba można myśleć o Sigmach ART 50/1.4 i 40/1.4. Ten drugi przekroczy budżet ale najlepiej chyba pasuje do oczekiwań.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 29-03-2019 o 11:25

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ze stałek o najwyższej jakości to chyba można myśleć o Sigmach ART 50/1.4 i 40/1.4. Ten drugi przekroczy budżet ale najlepiej chyba pasuje do oczekiwań.
    ... i najlepiej biceps wyrabia
    ... ale bezsprzecznie jakość obrazka powala.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za wszelkie typy i podpowiedzi!
    Co do obróbki, to stale się podciągam, a oświetlenie chyba i tak jest względnie dobre (poza sezonem zimowym), bo mieszkam na wysokim piętrze w wieżowcu, okna od południa. Niemniej jest to jakiś trop, pogooglam również lampy.
    Jeśli ktoś mógłby coś jeszcze ewentualnie polecić, co będzie lepsze, ostrzejsze, pozwoli się bardziej pobawić głębią ostrości niż N 35 1/8G to będę niezmiernie wdzięczna za Wasze typy, choć i teraz jest w czym wybierać

  8. #8

    Domyślnie

    Sigma A 18-35 mm F1.8 DC HSM/Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Gdybym miał takie potrzeby jak Twoje, wybierałbym z tego, co koledzy już polecili. Do uzyskiwania ciekawszych efektów związanych z głębią ostrości potrzebujesz szkła o dłuższej ogniskowej i jaśniejszego - w tej kolejności. Skoro miejsce ograniczone, rozważałbym Sigmę A 50/1.4. Minus jest taki, że w połączeniu z D7100 może być Ci trudno robić w mieszkaniu zdjęcia całej postaci. Dlatego wybierałbym pomiędzy Sigmami A 35/1.4 i 50/1.4 (40/1.4 jeśli możesz nadwyrężyć budżet i ciężar Ci naprawdę niestraszny). Wszystkie te szkła będą wyraźnie ostrzejsze od N35/1.8G.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejne typy.
    Podoba mi się Sigma 50/1.4 ART. Mam jeszcze taką wątpliwość: testowałam moim kitem (18-105 mm), w jakiej odległości muszę stanąć, jeśli ustawię ogniskową na 50. Wyszło ok. 4 metry. Z tym, że ten kit jest stricte dedykowany do niepełnej klatki (NIKKOR AF-S DX 18–105 mm f/3,5–5,6G ED VR). Czy dobrze rozumiem, że mając Sigmę 50 1.4 ART, która jest typowo do pełnej klatki, muszę (posiadając aparat w formacie DX) te kitowe 50 mm jeszcze przemnożyć przez 1,5, czyli w praktyce będę musiała z zapiętą nową Sigmą stanąć z obiektywem jeszcze dalej, żeby uchwycić całą stojącą postać?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do Nikona D7100 - 70-200
    By zczyzyk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 15:33
  2. Obiektyw do portretu w ciasnych pomieszczeniach do nikona d7100
    By Lukas1979 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 23:48
  3. Obiektyw makro do Nikona D7100
    By Rucia1 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:30
  4. D7100 + jaki obiektyw?
    By Rafalskyy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:22
  5. portret-detale
    By jangla in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •