Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nic nie obliczasz i nie zmieniasz bo na obiektywach zawsze jest podana ogniskowa taka sama, więc 50mm na kicie 18-105 będzie takie samo jak w tej sigmie 50mm.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nic nie obliczasz i nie zmieniasz bo na obiektywach zawsze jest podana ogniskowa taka sama, więc 50mm na kicie 18-105 będzie takie samo jak w tej sigmie 50mm.
    Rozumiem, dzięki. Eh, widzę, że jeszcze daleka droga przede mną
    Czyli kadr tu i tu będzie identyczny?

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak, a dokładnie chodzi o kąt widzenia twojego zestawu posiadającego matrycę o wielkości aps-c, który to kąt jest mniejszy niż na pełnej klatce i stąd ten przelicznik 1.5x, który jednak nie ma dla ciebie znaczenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś tak mocno przywiązana do fotografowaniem w jednym pomieszczeniu, to musisz poczytać o fotografowaniu w studio i bedzie wszystko jaśniejsze . Jest na nszym forum specjalny dział o fotografowaniu w studio jest tam dużo wątków o oświetleniu i fotografowaniu w domu.
    Jeżeli podstwą w Twojej fotografii mają być zdjęcia w niewielkim pomieszczeniu, to logicznie nie masz innego wyjścia tylko zaopatrzyć się w lampy błyskowe stojaki, wyzwalacze i przede wszystkim statyw. Koszt bedzie wiele mniejszy niż planowanego obiektywu, a możliwości o wiele większe.
    Mnie na prawdę ciężko zrozumieć, dlaczego chcesz kupować obiektyw za 3-4 tys zł do robienia zdjęć całej postaci przy świetle z jednego okna w pomieszczeniu 3 m długości i jeżeli się nie mylę z ręki bez statywu- żeby chociaż blenda była, ale ja już stary jestem i nie wszystko muszę rozumieć.

  5. #15

    Domyślnie

    @mmluty, poczytam o fotografowaniu w studio, dziękuję za sugestię. Statyw oczywiście mam, z ręki robię tylko fotografie detali. A od nowego obiektywu oczekuję głównie lepszej ostrości, wyrazistości,lepszej "żylety". Ten 35 mm 1.8 jest niezły, ale chciałabym mieć coś "mocniejszego". Wyzwalacz na pewno jest fajnym pomysłem, nie rozważałam go do tej pory.

  6. #16

    Domyślnie

    Zacząłbym właśnie od blend. Obojętnie co kupisz, dorzuć do listy 1-2 blendy w różnych rozmiarach. Są tanie, nie wymagają czytania tony poradników i dają dobre efekty. Pieniądze na pierwszą w życiu blendę nigdy nie są zmarnowane, będzie pani zadowoloona!

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję, @Łolcie - kupię na pewno blendę. Już przeszukuję forum w poszukiwaniu dodatkowego osprzętu, który sugerujecie
    Wybór chyba padnie na Sigmę 50mm 1.4 ART, a mało i tak chodzony N 35 wtedy odsprzedam.

  8. #18

    Domyślnie

    Zaczekaj trochę z tą sprzedażą N35, może jeszcze będzie przydatny. Różnica pomiędzy 35 a 50 jest duża, a kiedy temat rozpracujesz z innej strony to ten N35 może się okazać bardzo wygodny do wielu Twoich zastosowań.

  9. #19

    Domyślnie

    No i mam Sigmę, ale niestety nie ostrzy, gdzie powinna. Przerobiłam cały zakres mikroregulacji AF w body i na -15 jest trochę za daleko (BF), a na -14 wszystko rozmydlone - chyba FF. Aczkolwiek na -15 i tak jest najlepiej i raz na 10 ujęć AF utrafi dobrze. Co robić? Przesłać do serwisu Sigmy do Gdyni? Do Nikona? Wertuję wątki o kalibracji, ale widzę, że z serwisem Sigmy też jest różnie: skalibrują, albo nie. Poradzicie?

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wyzeruj i zrób zdjęcie zadrukowanej kartki pod kątem 45 stopni lub mniej, celuj punktem środkowym w jeden wiersz, może być statyw albo krótkie czasy żeby nie było poruszenia, pełne otwarcie przysłony z odległości tak z 50cm, wrzuć zdjęcie i zobaczymy.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do Nikona D7100 - 70-200
    By zczyzyk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 15:33
  2. Obiektyw do portretu w ciasnych pomieszczeniach do nikona d7100
    By Lukas1979 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 23:48
  3. Obiektyw makro do Nikona D7100
    By Rucia1 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:30
  4. D7100 + jaki obiektyw?
    By Rafalskyy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:22
  5. portret-detale
    By jangla in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •