Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Prowadzę sklep internetowy i sprzedaż na allegro, w związku z tym potrzebuję często fotografować sprzedawane przedmioty. Przeważnie mają one wielkość ok 7x13x6cm (plus minus 1-2 cm), ale zdarzają się też drobiazgi i zbliżenia na jakąś wtyczkę od zasilacza, czy rozkręcony wtyk typu "duży jack" (6,3mm x 55mm), albo większe, do ok 15x15x30cm. Posiadam następujący sprzęt: D5300, Sigma 17-50 f2,8, lampa Nikon SB-700 + chwilowo pożyczona SB-600, którą zamierzam zastąpić Yongnuo YN-660, do tego wyzwalacze Yongnuo RF-605, plus oczywiście statyw i tło. Robię głównie zdjęcia przedmiotu na białym tle, z odbiciem w dolnej części. Fotografowane przedmioty kładę na białym stoliku przykrytym szybą, ok 1-1,5m dalej białe tło, pod stolikiem jest jedna lampa wycelowana w tło, a druga z dyfuzorem (mydelniczką) znajduje się na body umieszczonym na statywie. Potrzebuję czegoś do zmiękczenia światła z lampy mocowanej na body. Niestety mam drewniany, belkowany sufit i kolorowe ściany, więc odbijanie raczej nie wchodzi w grę. Czego najlepiej użyć? Softboxa 40x40? 60x60? małej okty? Roundflasha? Niestety mam dość mało miejsca, więc nie chciałbym kupować jakiegoś monstrum o które będę ciągle zahaczać przy przechodzeniu, poza tym ma w tym siedzieć tylko lampa reporterska (choć niewykluczone, że kiedyś kupie jakąś studyjną).
    Po drugie, chciałbym zdjąć lampę z body, myślałem o czymś w rodzaju Powerlux W-806, będzie ok, czy szukać czegoś innego? Da się do tego założyć jakieś odchylane ramię, żeby zrobić coś w rodzaju boomu? Co jeszcze potrzebuję do zamocowania lampy z np softboxem do takiego statywu?
    I po trzecie obiektyw, Sigma jest fajna, ale to chyba nie jest najlepszy sprzęt do fotografowania detali rozebranych wtyczek o długości 5cm, czy obiektów o wielkości pudełka, max 2 pudełek papierosów, więc przydało by się jakieś szkło do tego, niestety makro ani fotografią produktową nigdy się nie interesowałem, więc nie mam pojęcia czego szukać. Budżet na obiektyw na razie nieokreślony, ale raczej bez szaleństw. Nad czym warto by się zastanowić?
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 28-03-2019 o 15:59
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęt wystarczający do zdjęć nawet drobnych rzeczy, przecież masz tam matrycę 24Mpix, a obiektyw po przymknięciu da dużą głębie ostrości jak i dużo detalu.
    Światło albo błysk albo stałe, nad stolikiem nisko daj bardzo duży softbox, który odetnie/zasłoni zbędne odbicia od kolorowego sufitu, boki zastawiaj białymi/czarnymi np kartonikami, do tego jedno światło żeby przedmioty miały wygląd i już.

  3. #3

    Domyślnie

    Też myślę, że sprzęt jest okej, najwyżej jakieś małe tanie lampy dokupić, ale można bardzo dużo osiągnąć za pomocą małych panelików odbijających białych i/lub lustrzanych. Lampe z body zdejmij i postaw na statywie. Softboxów jakoś mega nie potrzebujesz - kup trochę kalki technicznej i błyskaj przez to. Ewentualnie przed kalką parasolkę dyfuzyjną daj (20zł).
    W obiektyw macro też bym się nie pchał specjalnie - jeśli to na potrzeby sklepu internetowego to raczej nie potrzebujesz tego detalu na 24mpx tylko na rozdziałce netowej czyli spokojnie można cropować z tego co dasz radę zrobić swoim zestawem.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Lampa studyjna może (nie musi) się okazać za mocna i może nie uda sie jej zestawic z reporterskimi.
    Robisz takie małe przedmioty. Może zrób najprościej - kup namiot bezcieniowy i w niego wal lampami.
    Uwaga - namiot daje sie stosować, można przypinać do boków czarny papier by zasłaniac światło uzyskując jakąś trójwymiarowość tego co fotografujesz.
    Zapomnij o lampie na aparacie. Zdejmij ją.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Myśmy początkowo w małym namiocie robili, ale średnio się sprawdzał. Potem zaczęliśmy obkładać z każdej strony styropianem, żeby odbijał światło. Do tego dwie lampy.
    Katowice / Warszawa

Podobne wątki

  1. Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego.
    By legolass97 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 21:48
  2. Praca - Redaktor opisów produktów foto/video do sklepu internetowego
    By Cyfrowe.pl in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:25
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:55
  4. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  5. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •