Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie Czy dobry wybór ??

    Jestem amatorką - chcę wymienić swój sprzęt z analogowej lustrzanki Canona na cyfrową Nikona D40.
    Czy D40 nie jest "za dobry" dla początkującej osoby w fotografii cyfrowej ? Kto mi doradzi ????? Proszę - pomóżcie!
    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    bardzo dobry - prawie totalnie zielony ludzik jak ja nawet potrafi cyknąć d40'tką zdjęcie które nie odrzuca (przynajmniej mnie)

    A serio, to d40 właśnie jest dla ludzi którzy chcą zacząć przygodę z cyfrowym lusterkiem. "Za dobry" napewno nie jest, bo to chyba najprostrza lustrzanka dostępna na rynku - a teraz to i chyba najtańsza. Dla mnie wystarczająca w 100 %.

    Mam nadzieję, że już wiesz, że nie będzie działał AF ze starszymi obiektywami, nie ma bracketingu, mało guziczków na body itp, oraz, że robi super zdjęcia (JPG) odrazu z puszki. Poza tym mały i lekki.
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  3. #3

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlasiukk Zobacz posta
    bardzo dobry - prawie totalnie zielony ludzik jak ja nawet potrafi cyknąć d40'tką zdjęcie które nie odrzuca (przynajmniej mnie)

    A serio, to d40 właśnie jest dla ludzi którzy chcą zacząć przygodę z cyfrowym lusterkiem. "Za dobry" napewno nie jest, bo to chyba najprostrza lustrzanka dostępna na rynku - a teraz to i chyba najtańsza. Dla mnie wystarczająca w 100 %.

    Mam nadzieję, że już wiesz, że nie będzie działał AF ze starszymi obiektywami, nie ma bracketingu, mało guziczków na body itp, oraz, że robi super zdjęcia (JPG) odrazu z puszki. Poza tym mały i lekki.


    Dziękuję "zielony ludziku" ) - właśnie podjęłam decyzję - kupuję d40 - od czegoś trzeba zacząć. Dopiero wciągam się w ten sport - więc jeszcze baaaardzo dużo muszę się nauczyć - mam nadzieję, że będę mogła wkrótce pochwalić się kilkoma w miarę dobrymi fotkami
    Pozdrawiam serdecznie - może do następnego razu ?

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Domyślnie


    Dziękuję Zbyszku (jeżeli mogę się tak zwracać do Ciebie) - poczytałam i... decyzja zapadła - d40 jednak będzie. Nie będę rzucała się z motyką na księżyc - uczę się fotografii cyfrowej, więc uważam, że to dobry wybór.

    Pozdrawiam serdecznie - do miłego

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro wymieniasz Canona na Nikona to napewno jest dobry wybor
    A tak powaznie - D40 to fajny sprzecik, w sam raz dla kogos kto nie ma zamiaru kupowac wielu obiektywow i nie wykorzysta wszytskich funkcji z bardziej zaawansowanych puszek (kazdy narzeka na bracketing, za malo pól AF a w codziennym, amatorskim foceniu malo to sie przydaje AZ TAK, o ile w ogole...)

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Zuzka
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Rychwał/Konin
    Posty
    39

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez herbatnik Zobacz posta
    Skoro wymieniasz Canona na Nikona to napewno jest dobry wybor
    A tak powaznie - D40 to fajny sprzecik, w sam raz dla kogos kto nie ma zamiaru kupowac wielu obiektywow i nie wykorzysta wszytskich funkcji z bardziej zaawansowanych puszek (kazdy narzeka na bracketing, za malo pól AF a w codziennym, amatorskim foceniu malo to sie przydaje AZ TAK, o ile w ogole...)

    Dzięki tylko utwierdziłeś/aś (?) mnie w wyborze modelu.
    Zatem.... moi drodzy DORADCY... ewakuuje się z pracy i pędzę do sklepu... )))
    Jak już kupię - to się odezwę...
    Pozdrawiam
    Papatki
    Kurczę - jak się cieszę

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez herbatnik Zobacz posta
    D40 to fajny sprzecik, w sam raz dla kogos kto nie ma zamiaru kupowac wielu obiektywow i nie wykorzysta wszytskich funkcji z bardziej zaawansowanych puszek
    Do momentu w którym weźmie ręki D70s\D80\D200.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zuzka Zobacz posta
    Jestem amatorką - chcę wymienić swój sprzęt z analogowej lustrzanki Canona na cyfrową Nikona D40.
    A ja zamieszam Nie lepiej wymienic Ci na Canona, skoro mialas wczesniej sprzet tej firmy to obiektywy Ci sie przydadza no chyba, ze mialas tylko jedno szkielko (ktorego Ci nie zal) i na dodatek tak sie zakochalas w Nikosiu, ze nie chcesz slyszec o innym... bierz D40x
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •