Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zakup sprzętu do użytku komercyjnego..proszę o pomoc

    Zajmuję się hobbystycznie fotografią portretową, głównie plener...tak sam dla siebie....nikon d5200/ Nikorr 50mm 1.8/ Sigma 17-55 2.8/ Tamron 90mm macro 1:1, lampa chinczyk....sprzęt do użytku hobbystycznego zadowalający..robię zdjęcia w formacie RAW... pomyślałem że mogłbym sprobowac swoich sil w robieniu tego typu zdjęc komercyjnie...a wiadomo ze wtedy pełna klatka bedzie konieczna...no i lepsze obiektywy....czy do kwoty 20 tys zebrałbym sprzet ktory dalby mi szanse na robienie zdjec weselnych i plenerowych...? a jesli tak to jaki zestaw byście polecili ?? potrafię zrobić swoją stronke internetową w cssie i htmlu z uczyciem JS....

  2. #2

    Domyślnie

    Ale elementarnie przeszukać tego forum to nie umiesz.... Przez ostatnie pól roku z 10 identycznych tematów było, temat wyczerpany na wiele sposobów.
    Za 20 tysięcy złotych możesz spokojnie 2-3 alternatywne zestawy kupić
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Były na tym forum (niedawno) zdjęcia ślubne robione Nikonem D70, które przewyższały jakością ( artystyczną ) znaczny procent zdjęć robionych zestawami z najwyższej półki.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #4

    Domyślnie

    Koledzy dobrze radzą, na forum dużo jest napisane na ten temat.

    Byłem niedawno w podobnej sytuacji. Tylko Ty musisz pomyśleć jeszcze o dobrym komputerze i dobrym monitorze (takim żeby się dało kalibrować).

    Ja wybrałem d750 i d810 i do tego Nikkory 24/1.8, 50/1.8, 85/1.8.

    Na chwilę obecną masz już 50 i 90. Możesz dokupić 20/24/35 i masz zestaw minimum. Chyba że wolisz zoomy...

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    D750, N50G, N24-120 f4 VR, N70-210 4-5.6, YN 560IV, Tamron 100-400 f/4.5-6.3 Di VC USD, Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD, Nikon SB-700

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czesiek85 Zobacz posta
    ... sprobowac swoich sil w robieniu tego typu zdjęc komercyjnie...a wiadomo ze wtedy pełna klatka bedzie konieczna....
    Kurcze czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego FF jest wymogiem do tego typu fotografii? Wysokie ISO?

    Fotograf, który robił mój ślub kilka lat temu cykał D7100, rozmawiałem z nim ostatnio dalej jedzie na tym body.




    Cytat Zamieszczone przez czesiek85 Zobacz posta
    potrafię zrobić swoją stronke internetową w cssie i htmlu z uczyciem JS....
    Więc wordpressa już zmodyfikujesz sobie, ale większą wiedzę trzeba mieć pod SEO / Podlinkowania / Spamowania
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Kurcze czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego FF jest wymogiem do tego typu fotografii? Wysokie ISO?

    Fotograf, który robił mój ślub kilka lat temu cykał D7100, rozmawiałem z nim ostatnio dalej jedzie na tym body.
    Miałem dokładnie takie same przemyślenia, czy mając FF nagle zdjęcia zaczną być bardziej pro? Magia
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zwyczajnie u części klientów rosną wymagania. Dotyczy to np. zdjęć z płytką głębią ostrości, itp.
    Zestaw DX z Sigmami 1.8 zaczyna kosztować podobnie jak FX z obiektywami 1.4. A w bonusie dostajesz mniejsze szumy.
    Co oczywiście nie zmienia faktu, że moim zdaniem jak ktoś umie, to bez problemu zrobi świetne zdjęcia D7100.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    po prostu zdjęcie " ma się obronić", dla fajnej fotki nikt nie będzie sobie zawracał głowy "czym to Panie ronione", no chyba, że chodzi o samopoczucie fotografa i plus 5pkt dowartościowania, nie neguję "pełnej klatki" (sam się zastanawiam czy nie kupić tak do zabawy, choć mam negatywowy), mój zleceniodawca nie pyta się czym to robione, ma być odpowiednia jakość i koniec , bardzo często używam również m4/3, a przecież przy założeniu, że wielkość czyni cuda to powinienem to "zezłomować"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Przepraszam za ciąg dalszy OT

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Wydaje mi się, że zwyczajnie u części klientów rosną wymagania. Dotyczy to np. zdjęć z płytką głębią ostrości, itp.
    Zestaw DX z Sigmami 1.8 zaczyna kosztować podobnie jak FX z obiektywami 1.4. A w bonusie dostajesz mniejsze szumy.
    Co oczywiście nie zmienia faktu, że moim zdaniem jak ktoś umie, to bez problemu zrobi świetne zdjęcia D7100.
    Przez to, że nie dane mi było cykać FF, to dalej nie mogę pojąć tego trendu, w FF obiektywy są dużo droższe ale czy finalny obrazek daje namacalną różnicę do DX?

    Przeglądając ten wątek:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post3238672

    Myślałem, że różnica między FF, a DX pod względem szumu jest kolosalna - jak się okazuje nie do końca tak jest.


    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    po prostu zdjęcie " ma się obronić", dla fajnej fotki nikt nie będzie sobie zawracał głowy "czym to Panie ronione"
    Genialnie podsumowane.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Podobne wątki

  1. Stronka z darmową muzyką do użytku komercyjnego
    By spiritus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 02:36
  2. Czy Openoffice jest darmowy do użytku komercyjnego?
    By ropusz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 15:50
  3. zakup obiektywów - proszę o pomoc
    By Jacek B. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 00:20
  4. PROSTY PROGRAM foto DO KOMERCYJNEGO UŻYTKU W FIRMIE
    By MichalakMariusz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •