Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Laptop Dell XPS 15 9570 (ew.9575) vs. wersja gamingowa z 32GB RAM-u

    Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tymi laptopami? Wybrałem modele, mniej więcej te które mnie interesują, ale zastanawia mnie jeszcze różnica w pracy ze zdjęciami w wersjach "zwykłych" i gamingowych.
    Wersja do gier ma więcej ramu i większy dysk. Matryca IPS 4K UHD z 100% pokrycia sRGB, 99% pokrycia aRGB w obu przypadkach.
    Jak zachowuje się w tym wypadku ekran optymalizowany raczej pod szybkość odświeżania? Jaki to ma wpływ na pracę ze zdjęciami?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    co rozumiesz przez wersję gaimingową?Alienware?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    co rozumiesz przez wersję gaimingową?Alienware?
    https://www.saturn.de/de/product/_de...7-2437371.html

    https://www.saturn.de/de/product/_de...5-2483354.html

    Konkretnie te dwa modele. Jeden ma 32 GB RAM-u, drugi 16 i kilka innych mniej istotnych rzeczy.
    Teoretycznie do obróbki zdjęć dobrze byłoby mieć te 32 GB.
    Ale (czego nie wiem osobiście, tylko z zasłyszenia), laptopy do gier są nastawione bardziej na szybkie odświeżanie, co niekoniecznie jest zjawiskiem dobrym przy obróbce.
    Chcialbym uściślić i potwierdzić tą informację.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    To nie jest laptop do gier.

    Zobacz sobie na testy jak wyglada pokrycie kolorów w tych matrycach. Jak chcesz powąznie obrabiać. To zmień wybor na coś mniej hiendowego i dołóż do monitora.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To nie jest laptop do gier.

    Zobacz sobie na testy jak wyglada pokrycie kolorów w tych matrycach. Jak chcesz powąznie obrabiać. To zmień wybor na coś mniej hiendowego i dołóż do monitora.
    ... skąd zatem w tytule Gaming notebook?
    Poza tym muszę być mobilny. Na monitor nie mam teraz miejsca. Może kiedyś. Narazie musi być wszystko na laptopie.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Bo nie każdy gra w 4K na ultra i po wpakowaniu jakiegokolwiek geforce'a do lapka staje się on gamingowym... wg producenta. I ogłoszeń na ulotkach. Chociaż ten konkretny i7 + 32GB ramu + 1050Ti powinien pociągnąć większość nowych gier w FHD na średnich ustawieniach, więc...

    Co do matrycy się nie wypowiem :P Ale za 2500 ojro kupisz MacBooka Pro 15" z retiną, której ten Dell napewno w tej kwestii nie podskoczy.
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Bo nie każdy gra w 4K na ultra i po wpakowaniu jakiegokolwiek geforce'a do lapka staje się on gamingowym... wg producenta. I ogłoszeń na ulotkach. Chociaż ten konkretny i7 + 32GB ramu + 1050Ti powinien pociągnąć większość nowych gier w FHD na średnich ustawieniach, więc...

    Co do matrycy się nie wypowiem Ale za 2500 ojro kupisz MacBooka Pro 15" z retiną, której ten Dell napewno w tej kwestii nie podskoczy.
    ... a testy mówią co innego. Dell sobie podskakuje i to poważnie.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie

    Co mówią testy? To że producenci lecą w ciula podpisując większość laptopów z jakąkolwiek kartą poza intelowską tytułem "gaming laptop" to przegięcie to fakt, ale to że GTX1050Ti radzi sobie bdb to też fakt:
    https://www.youtube.com/watch?v=9yqEcvMAUNM
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 21-03-2019 o 12:46
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Co mówią testy?
    ... że Mac w niczym nie odskakuje. Pomijając przejściowki, ktore trzeba zakupić na dzień dobry, żeby użyć go do moich celów.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    Aaa o to Ci chodzi. Mac odskakuje matrycą. Tyle. Nie ma co ukrywać że czasy kiedy tylko maki były dopracowane i świetnie zrobione minęły. Procki z macbooków są w innych laptopach, są laptopy mocniejsze niż macbooki. Ale chciałeś kupić coś za 2500 euro, to 10700zł. Za to kupisz macbooka również z mocnym i7, 16GB ramu ale to styknie do zdjęć, dobrą grafiką i świetną matrycą. Modele bez touchbara czyli z portami normalnymi po bokach chodzą nowe za 8-10k. Fakt że to laptop 2-3 letni, ale nadal kupisz nowy, nie trzeba przejściówek, a matryca jest daleeeko do przodu w stosunku do della, co przy zdjęciach jest chyba najważniejsze?

    Nawet modele z touchbarem na i7 8gen można złapać na allegro poniżej 10k: https://allegro.pl/oferta/apple-macb...-20-7916391244
    A co dopiero modele 2015/2016.
    ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90 i Transcend SDHC 32GB
    By phalops in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2018, 13:39
  2. Różnica pomiędzy wersją CC a wersją pudełkową
    By Krzychumag in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 11:15
  3. Monitor Eizo + laptop Dell - kłopot z ?
    By Jacek_Z in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 01:12
  4. Sandisk 32GB Problem
    By sevenoo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:17
  5. monitor Dell Dell M993s uzywa ktos?
    By R in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •